jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۸۳۲۷۵   ۱۰ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۱

آیت‌الله مکارم شیرازی در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن فجایع اخیر کشور یمن اعلام کرد: حقیقت این است که از درخت ظاهراً تناور سازمان ملل و شورای امنیت جز چند شاخه خشک و بی‌برگ باقی نمانده که تنها به درد سوزاندن می‌خورد.

چرا طوفان آل سعود علیه اسرائیل طغیان نکرد؟

در پیام این مرجع تقلید آمده است: بار دیگر تخریب یکی دیگر از کشورهای اسلامی یعنی یمن به دست خود مسلمان‌ها و با بودجه خودشان آغاز شد. دیروز کشور لیبی و سوریه و بخش عظیمی از کشور عراق مورد تخریب قرار گرفت، تخریبی که تا ده‌ها سال دیگر مرمت نخواهد شد و امروز نوبت یمن است و فردا هم نوبت تخریب‌کنندگان.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: جهان‌خواران که اسلام نیرومند را بزرگ‌ترین مانع راه منافع نامشروع خود می‌دانند، این برنامه عجیب و حیرت‌آور و بی‌سابقه را تنظیم کرده‌اند که در کناری بنشینند و مسلمانان را بر ضد یکدیگر تحریک کنند و کشورهای آنها را به دست خودشان ویران سازند و این نیروی عظیم را در هم بکوبند. عجیب‌تر این‌که می‌بینند اسرائیل، یعنی سرسخت‌ترین دشمن اسلام از این برنامه حمایت می‌کند و آشکارا قول همکاری می‌دهد، باز هم تسلیم خواسته‌های آنها می‌شوند. از آن بدتر اینکه مجامع بین‌المللی در هیچ یک از این هجوم‌های ویرانگر موضع درستی نگرفته است و با سکوت یا اظهارنظرهای سست خود بر این آتش سوزان بنزین ریختند.

در ادامه این پیام تصریح شده است: حقیقت این است که از درخت ظاهراً تناور سازمان ملل و شورای امنیت جز چند شاخه خشک و بی‌برگ باقی نمانده که تنها به درد سوزاندن می‌خورد. از سوی دیگر اتحادیه عرب که فلسفه تشکیل آن حمایت از حقوق اعراب است، آتش‌بیار این معرکه شده و کشورهای اسلامی را تشویق می‌کند که یکدیگر را تخریب کنند. از همه تأسف‌بارتر فتوای مفتیان حجاز است که چند روز قبل کنگره‌ای تشکیل دادند و ریختن خون مسلمان‌ها را به‌ وسیله یکدیگر به طور مؤکد محکوم کردند و امروز با 180 درجه انحراف حمله عربستان را بر ضد یمن حکیمانه معرفی می‌کنند و این ویرانگری را مجاز می‌شمرند. در صورتی که اگر با دقت نگاه کنیم صورت مسئله روشن است، کشوری به نام یمن انقلاب کرده و اکثریت قاطع آن بر خلاف حکومت فاسدش قیام می‌کند و رئیس آن حکومت از ترس جانش فرار کرده و به کشور دیگری پناه برده، آیا راهی عاقلانه‌تر از این به نظر می‌رسد که به آنها کمک کنند تا آرامش خود را بازیابند و اختلاف داخلی اگر دارند با مذاکره حل کنند؟!

در بخش دیگری از این پیام خاطرنشان شده است: در دنیای امروز بدعت عجیبی پیدا شده، هر کشوری که اوضاع کشور دیگری را نپسندید بدون هیچ مجوز بین‌المللی به خود اجازه می‌دهد بر ضدّ او وارد جنگ شود؛ عجب دنیای ناامنی به وجود آورده‌اند! و از همه اینها شگفت‌انگیزتر این است که بیش از 50 سال است که اسرائیل بخش مهم و حساسی از کشور اسلامی را اشغال کرده و هرگز طوفان قاطعی از سوی این آتش‌افروزان بر ضد او به راه نیفتاده و به گفته مجاهد نستوه دبیرکل حزب‌الله لبنان، حتی نسیمی هم از سوی آنها نوزیده و بیا و ببین که امروز چه طوفانی به تحریک آمریکا و اسرائیل به راه انداخته‌اند.

در ادامه این پیام تأکید شده است: زمامداران سعودی بدانند اگر این آتش را خاموش نکنند یا انقلابیون یمن به احتمال قوی غالب خواهند شد و یا سال‌ها این جنگ ادامه می‌یابد و ویرانه‌ای از هر دو کشور به جای خواهد ماند. سزاوار است هرچه زودتر در کار خود تجدیدنظر کنند که ضرر را از هرجا جلوگیری کنند نفع است.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها