jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۸۲۳۵۴   ۰۱ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۳:۳۱

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد

استقرار ساختار جدید تامین اجتماعی در سال ۹۴

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت:‌ در سال ۹۴ ساختار جدید سازمان تامین اجتماعی مستقر خواهد شد.

استقرار ساختار جدید تامین اجتماعی در سال ۹۴

سیدتقی نوربخش ضمن تبریک فرارسیدن بهار طبیعت و سال 1394 به تمامی مردم ایران به ویژه بیمه شدگان، مستمری بگیران، کارفرمایان و کارکنان سازمان تامین اجتماعی، تقارن این بهار با ایام فاطمیه را تسلیت گفت.

وی بهترین ملاک برای ارزیابی فعالیت‌های سازمان تامین اجتمای در سال 93 را پارامترهای نامگذاری این سال به نام سال "فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی" از سوی مقام معظم رهبری برشمرد و افزود: این سازمان در سال 93 به مهمترین تولید خودش یعنی ایجاد امنیت اجتماعی نایل شد و ملاک این موضوع ارزیابی​های مختلف مسئولان قوای سه گانه از عملکرد این سازمان در سال 93 است.

نوربخش احیای مجدد معاونت فرهنگی و اجتماعی، انتشار نشریات مختلف و تولیدات فرهنگی، برگزاری جلسات و همایش‌های متعدد فرهنگی، برقراری تعاملات سازنده با شرکای اجتماعی و راه‌اندازی تورهای سیاحتی و زیارتی برای بیمه شدگان و مستمری بگیران را از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته عنوان کرد و گفت: در زمینه تحول نظام سلامت کشور به عنوان مهم‌ترین راهبرد دولت تدبیر و امید نیز این سازمان به عنوان مهم‌ترین تامین‌کننده منابع بخش درمان کشور بیش‌ترین مساعدت و همکاری را در این راه انجام داد که در نهایت این موضوع منجر به کاهش پرداخت از جیب مردم شد و این پرداختی‌ها از بیش از 50 درصد به کمتر از 6 درصد کاهش یافت.

رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت:‌ درمان هزینه‌های بیماری‌های سرطانی و مزمن که به اذعان وزیر بهداشت دولت دهم به بالای 7 درصد رسیده بود به کمتر از یک درصد در دولت تدبیر و امید تقلیل پیدا کرد.

نوربخش وضعیت معیشتی و درمانی بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در سال 93 را مطلوب تر از سال 92 دانست و تصریح کرد: در سال 93 میزان مستمری‌ها بنا به پیشنهاد این سازمان بیش از تورم واقعی سال که 15.8 درصد اعلام شده بود، به میزان 25 درصد افزایش یافت.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: جای شک و تردید نیست که علیرغم این افزایش مستمری‌ها، به دلیل انباشت مشکلات قبلی مستمری بگیران و بیمه‌شدگان، این سازمان گام بزرگی در این رابطه برداشته است که انشالله این حرکت‌ها تدوام داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: علیرغم تحریم‌های ظالمانه که به دلیل ایستادگی ملت ایران برای حفظ عزت ملی و اعتقادات دینی به اقتصاد کشور وارد شد و کاهش 50 میلیارد دلاری از منابع کشور به جهت کاهش قیمت نفت را در برداشت اما با همت دولت تدبیر و امید، تورم در سال 93 کاهش پیداکرد و با وجود تاثیرگرفتن منابع این سازمان از و ضعیت اقتصادی کشور و علیرغم همه این مشکلات، مستمری‌ها بدون حتی یک روز تاخیر پرداخت شد.

نوربخش اضافه کرد: عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران مانند سال گذشته در بهمن پرداخت شد و همچنین پرداخت به موسسات طرف قرارداد بر اساس شرایط قانونی حاکم بر روابط این سازمان با موسسات طرف قرارداد به عنوان یک راهبرد اصلی این سازمان تا پایان آذر پرداخت شد که این امر منجر به افزایش اعتبار دفترچه های درمانی و کرامت بیمه شدگان شده است.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در بخش دیگری از پیام نوروزی خود پاکدستی و سلامت اقتصادی در واحدها و بنگاه‌های اقتصادی این سازمان را مهمترین راهبرد اقتصادی این سازمان عنوان کرد و گفت: علیرغم همه مشکلاتی که در بخش سرمایه‌گذاری و بازار بورس در سال 93 وجود داشت این مژده را به بیمه‌شدگان می‌دهم که در راستای حفظ ذخایر بیمه شدگان، این سازمان بیشترین بهره وری را داشته است و در جهت صیانت از اموال این سازمان و ورود به پرونده‌های حقوقی که از سال‌های قبل این موضوع در این سازمان مطرح بود در ماه‌های پایانی سال تعیین تکلیف شد و بعضاً بسیاری از این اموال با مساعدت قوه قضاییه به این سازمان برگشت داده شد که همه این دستاوردها با تلاش مجاهدانه کارکنان سازمان تامین اجتماعی تحقق گرفت.

نوربخش در ادامه این پیام نوروزی اضافه کرد: در سال 93 برنامه راهبردی این سازمان تدوین شد و در آخرین روزهای همین سال بودجه سال 94 نیز به تصویب هیئت امنای این سازمان رسید بنابراین در سال 94 این سازمان بر خلاف سال‌های قبل هم دارای یک برنامه راهبردی و استراتژیک و هم بودجه مصوب خواهد بود.

وی افزود: در سال 94 ساختار جدید سازمان تامین اجتماعی که از قبل کار کارشناسی آن انجام شده مستقر خواهد شد که امیدوارم با تلاش مضاعف همکاران این سازمان در بخش های مختلف بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی شاهد خلق حماسه دیگر از سوی کارکنان این سازمان باشیم.

در پایان این پیام نوروزی نوربخش از درک عمیق پرسنل سازمان تامین اجتماعی از مشکلات اقتصادی کشور و مشکلات معیشتی و درمانی بیمه شدگان و مستمری بگیران و حرکت مجاهدانه آنان برای انجام تعهدات این سازمان تا حد ممکن و بدون تحمیل هزینه مالی برای دولت تقدیر کرد و سالی توام با توفیق، سلامت و سعادت برای تمامی کارکنان این سازمان، بیمه شدگان، مستمری بگیران، کارفرمایان و خانواده‌های آنان برای سال جدید آرزو کرد. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها