مرد قهوه‌خانه‌دار زمانی که نقشه دستبرد مسلحانه به طلافروشی را اجرا می‌کرد، نمی‌دانست پس از دو روز در دام ماموران گرفتار می‌شود.
کد خبر: ۷۷۸۷۹۲
سارق طلافروشی در قهوه‌خانه دستگیر شد+ عکس

به گزارش جام‌جم، عقربه‌های ساعت 19 و 40 دقیقه جمعه ـ پانزدهم اسفند ـ را نشان می‌داد که مرد جوان وارد مغازه طلافروشی در خیابان شهید بهشتی کرج شد. او از زیر کاپشن خود، سلاحی بیرون آورد و به سمت مرد طلافروش گرفت و با تهدید گفت: «گوشواره، انگشتر و زنجیرهای طلا را به من بده تا کشته نشی.»

مرد طلافروش که شوکه شده بود، فقط به سارق مسلح خیره شده بود و توان هیچ حرکتی را نداشت. دزد طلافروشی که از این رفتار طلافروش عصبانی شده بود، گلوله‌ای به سمت زمین شلیک کرد و بعد از شکستن شیشه‌های مغازه، طلاها را سرقت کرد.

تعدادی از اهالی که با شنیدن صدای شلیک متوجه ماجرا شده بودند، خود را به مقابل طلافروشی رساندند که سارق با شلیک چند تیر هوایی از محاصره آنها گریخت. مرد طلافروش هم با بستن مغازه، به دنبال سارق رفت اما موفق به یافتن او نشد.

آغاز تحقیقات

با گزارش این سرقت به مرکز فوریت‌های پلیسی کرج، تیمی از ماموران کلانتری 11 مرکزی، خود را به مقابل طلافروشی رسانده و تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد، سارق مسلح پس از سرقت، بدون خودرو یا موتورسیکلت از محل فرار کرده که این موضوع احتمال این‌که او در آن حوالی زندگی می‌کند را مطرح کرد.

در ادامه ماموران با بازبینی فیلم دوربین‌های مداربسته و چهره‌نگاری توانستند چهره فرضی سارق را به دست آورده و به بررسی آلبوم مجرمان حرفه‌ای بپردازند.

شناسایی سارق

پس از 48 ساعت تجسس‌های پلیسی ماموران به صاحب یک قهوه‌خانه که در حوالی محل سرقت بود، مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز در این باره به جام‌جم گفت: پس از شناسایی سارق طلافروشی، دو تیم از ماموران تجسس کلانتری 11 مرکزی با هماهنگی مقام قضایی به قهوه‌خانه رفته و پس از اطمینان از این‌که فرد مظنون همان سارق مسلح است، او را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

سردار بخشعلی کامرانی صالح ادامه داد: متهم پس از انتقال به کلانتری در بازجویی‌ها و مواجهه با شواهد موجود، به جرم خود اعتراف و بیان کرد طلاهای سرقتی را در قهوه‌خانه مخفی کرده است. گروهی از ماموران با راهنمایی متهم به قهوه‌خانه‌ مراجعه و در بازرسی از آنجا یک قبضه کلت کمری و مقدار 300 گرم طلا کشف کردند.

متهم انگیزه خود را از انجام سرقت مسلحانه مشکلات مالی عنوان کرد و گفت: چند روز قبل از حادثه با مراجعه به چند مغازه طلافروشی و بررسی وضع آنها، مغازه طلافروشی مورد نظر را انتخاب کرده و پس از زیر نظر گرفتن مغازه و اطمینان از نبود مشتری، در یک فرصت مناسب و با کمک یک قبضه سلاح کمری اقدام به سرقت از آنجا کردم.

تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی استان البرز ادامه دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
پریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۳
۰
۰
چراصورتشوپوشوندن؟مشكل مالی داشته ؛ همه چی درسته این بنده خدافقط مشكل شماهاست

نیازمندی ها