jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۷۸۵۱   ۱۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۲۱:۵۲

نتایج یک بررسی آمریکایی نشان می دهد که دستکم 46 هزار حساب کاربری توئیتری تا پایان 2014 با گروه تروریستی داعش در ارتباط بوده که نیاز به نظارت جدی دارد.

طرفداران داعش 46 هزار حساب توئیتری دارند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این بررسی که انجمن بروکینگ با تامین مالی از سوی مجموعه ایده های گوگل انجام داده آمده است، بین ماه های سپتامبر تا پایان دسامبر 2014 (بازه زمانی 4 ماهه) حداقل 46 هزار حساب کاربری در توئیتر به وسیله طرفداران گروه تروریستی داعش استفاده شده است.

بر اساس تحلیل داده های جغرافیایی به دست آمده از روی موقعیت اعلامی یا منطقه زمانی توئیت ها، اکثریت مشترکان طرفدار داعش در مناطق تحت سیطره این گروه واقع در سوریه و عراق و همچنین در عربستان سعودی حضور دارند.

سه چهارم حساب های کاربری تایید کننده این گروه تروریستی به زبان عربی، 20 درصد به انگلیسی و 6 درصد به فرانسه بودند.

نتایج این بررسی در حالی منتشر می شود که روز جمعه جان برنان مدیر سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) از اصلاحات گسترده در این سازمان با هدف تمرکز بیشتر بر تهدیدهای اینترنتی خبر داد.

این اصلاحات و بازسازی سازمان جاسوسی ایالات متحده در مقیاس بزرگ شامل افزایش عملیات سایبری و پرداختن به شکاف های اطلاعاتی است. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها