بررسی تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی در مناظره تلویزیونی

توکلی: نمی توان خاطر جمع بود که صاحب قدرت مجرم شناخته شود

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی میزان مطالبات معوقه بانکی را 80 هزار تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد.
کد خبر: ۷۷۷۶۳۴
80 هزارتا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوقه بانکی داریم

عزت‌الله یوسفیان ملا، عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص میزان مطالبات معوقه بانکی گفت: عدد دقیقی از میزان مطالبات معوقه نداریم و میزان مطالبات معوقه حدودی و همیشه در حال نوسان است و این‌گونه نیست که یک عدد ثابت و دقیق داشته باشد.

وی افزود: اکنون بین ۸۰ هزارتا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوقه بانکی داریم، زمانی نزدیک ۸۰ هزار میلیارد تومان است و زمانی که کوتاهی می‌شود، به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه مطالبات معوقه اکنون کنترل‌شده است، ادامه داد: اگر کنترل نمی‌شد باید عدد آن خیلی بیش از این‌ها می‌بود. چون میزان مطالبات معوقه بالا است و سود و جریمه آن خیلی زیادی می‌شود و خود سود و جریمه بازهم سود و جریمه دارد.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: مثلاً یک وام یک‌میلیاردی که معوقه شده است، با سود جریمه‌اش، برابر ۲.۵ میلیارد تومان می‌شود.

یوسفیان ملا گفت: اکنون این مسئله کنترل‌شده است؛ یعنی مبارزه با مفاسد اقتصادی توانست آن را کنترل کند، ولی نتوانست میزان آن را کمتر و به یک عدد قابل قبولی برساند.

وی اضافه کرد: همه کشورهای دنیا مطالبات معوقه دارند، اما یک عدد استاندارد و قابل‌قبول در ستاد هم تلاش شده است و نگذاشتیم میزان مطالبات معوقه بالاتر برود، ولی کار مهم و قابل قبولی هم انجام نمی‌شود.(ترازنامه)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
مهرنوش
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۳
۰
۰
قابل توووووووووووووووجه شركتهای شرخری.

نیازمندی ها