jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۷۷۳۱۶   ۱۵ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۵:۱۰

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

توزیع چهارمین بسته امنیت غذایی در هفته پایانی اسفند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به توزیع چهارمین بسته امنیت غذایی در سال جاری گفت: از سال آینده خانواده‌های جدیدی برای دریافت این تسهیلات شناسایی خواهند شد.

توزیع چهارمین بسته امنیت غذایی در هفته پایانی اسفند

علی ربیعی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه در ابتدای سال 93 دولت تدبیر و امید و به تبع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌ریزی را برای توزیع چهار مرحله بسته‌های امنیت غذایی ویژه نیازمندان و مددجویان در نظر گرفته بود، اظهار داشت: خرسند هستیم که توانستیم به وعده داده‌ شده در این بخش عمل کنیم.

وی تصریح کرد: در ابتدای توزیع بسته‌های امنیت غذایی، خانواده‌های کمتری از این تسهیلات استفاده می‌کردند که در مراحل بعدی با شناسایی خانواده‌های کم‌درآمد، افراد بیشتری از این بسته‌ها بهره‌مند شدند.

ربیعی ضمن اشاره به توزیع چهارمین بسته امنیت غذایی در هفته پایانی اسفند گفت: با توزیع این مرحله، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به شناسایی خانواده‌های جدید برای دریافت بسته‌های امنیت غذایی در سال آینده خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون 10 میلیون نفر از نیازمندان، محرومان و مددجویان دستگاه‌های حمایتی از بسته‌های امنیت غذایی استفاده می‌کنند، گفت: از سال آینده نیز تعداد دیگری به این خانواده‌ها اضافه می‌شوند، ضمن اینکه تعدادی نیز از چرخه حمایتی با توجه به توانمندسازی آنها خارج می‌شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به افزایش سطح مشارکت‌های مردمی به مددجویان بهزیستی گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال جاری در شش ماهه دوم سال، میزان مشارکت‌ها افزایش یافت و هم‌اکنون با حمایت خیرین و نیکوکاران، اقدامات قابل‌توجهی برای مددجویان بهزیستی صورت می‌گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از اقدامات ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری، اجرای طرح سلامت در وزارت بهداشت بود، گفت: در این زمینه با حمایت شخص رئیس‌جمهور بالغ بر 8 میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند که البته روند پوشش افراد فاقد بیمه توسط سازمان بیمه سلامت ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها