jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۷۵۸۶۶   ۱۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

بخش قابل توجهی از این اعتبار مربوط به استان خوزستان است

اختصاص 240 میلیارد تومان برای استان‌های درگیر گرد وغبار

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: 2400میلیارد ریال اعتبار به استان‌های متاثر از پدیده گرد و غبار اختصاص یافت که بخش قابل توجهی از آن مربوط به استان خوزستان است.

سعید متصدی در حاشیه همایش مدیران کل حفاظت محیط‌زیست کشور در اهواز در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این اعتبارات برای سال 93 و 94 اختصاص یافته و برای توزیع و برنامه‌ریزی، کارگروهی در وزارت کشور تشکیل و اقدام‌های اولیه برای اجرای مصوبات دولت در حال انجام است.

وی ادامه داد: پیشنهاد سازمان محیط‌زیست این است که کل اعتبارات خوزستان در اختیار استانداری قرار گیرد تا با مدیریت استان پروژه‌ها و برنامه‌ها اجرا شود.

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان محیط‌زیست افزود: مصوبه دولت برای تمامی کشور است، اما بخش عمده اعتبارات در خوزستان هزینه می‌شود.

متصدی ادامه داد: احیای تالاب‌های خوزستان، تکمیل شبکه پایش گرد و غبار استان، رها‌سازی آب در هورالعظیم، کاشت نهال و مالچ پاشی و تثبیت 30 هزار هکتار از اراضی از جمله برنامه‌های دولت برای کاهش تاثیر گرد و غبار در خوزستان است.

وی افزود: بخشی از این اعتبارات نیز برای تجهیز سامانه‌های هواشناسی کشور هزینه می‌شود تا بتوان در زمان بحران گرد و غبار، اطلاع‌رسانی لازم را به مردم انجام داد.

معاون سازمان محیط‌زیست در خصوص رهاسازی آب در تالاب هورالعظیم گفت: بر اساس اطلاعات سازمان هواشناسی، 50 درصد از بارش‌ها در خوزستان کاهش یافته که این مساله بر رودخانه کرخه و تالاب هورالعظیم نیز تاثیر گذاشته است.

متصدی افزود: در شرایط فعلی دو فعالیت در هورالعظیم در خصوص ایجاد کانال انتقال آب و آزادسازی و رها‌سازی آب در تالاب از سوی سازمان محیط‌زیست دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون به این دلیل که منبع آب کم است نمی‌توان بیش از این آب را در تالاب رها کرد، اما وزارت نفت مکلف شده که تعدادی کانال آب، برای انتقال آب ایجاد کند.

معاون سازمان محیط‌زیست گفت: بر اساس اطلاعات وزارت نفت و بررسی‌های سازمان محیط‌زیست، حوضچه شماره 3 تالاب هورالعظیم در میدان نفتی یاران شمالی در حال آبدار شدن است.متصدی بیان کرد: سازمان محیط‌زیست کشور تابع بحران‌ها نیست و بحران‌ها را مدیریت می‌کند و خوشبختانه این سازمان در دولت یازدهم در زمینه محیط‌زیست برنامه‌های آینده‌نگر را دنبال می‌کند. وی در باره بازگشت هسته‌های زیست‌محیطی به تالاب هورالعظیم گفت: برای بازگشت ناظران محیط‌زیست مذاکراتی با وزارت نفت در حال انجام است.

معاون سازمان محیط‌زیست کشور درباره شرایط توزیع بنزین یورو 4 در کلانشهر اهواز گفت: بنزین یورو 4 مورد نیاز شهر اهواز باید از پالایشگاه آبادان تامین شود که هنوز انجام نشده و نمی‌توان برای اجرای این طرح زمان مشخصی اعلام کرد.

توزیع گازوئیل یورو 4

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز گفت: در راستای کنترل آلودگی زیست‌محیطی، کلانشهر اهواز زیرپوشش توزیع گازوئیل با استاندارد یورو 4 قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، عبدالصاحب شمخانی افزود: توزیع این نوع گازوئیل که در واقع گوگرد کمتری دارد در هفته جاری در سطح جایگاه‌های توزیع مواد سوختی و اتوبوسرانی شهرداری کلانشهر اهواز توزیع خواهد شد.

وی گفت: با هماهنگی انجام شده بین بخشی، تمهیدات لازم برای تامین این سوخت در جایگاه‌های کلانشهر اهواز اندیشیده شده است.شمخانی سهمیه روزانه گازوئیل یورو 4 کلانشهر اهواز را 500 هزار لیتر عنوان کرد و گفت: سهمیه گازوئیل یورو چهار از پالایشگاه نفت اراک و از طریق ناوگان نفتکش تامین خواهدشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر