jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۷۵۸۶۶   ۱۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

بخش قابل توجهی از این اعتبار مربوط به استان خوزستان است

اختصاص 240 میلیارد تومان برای استان‌های درگیر گرد وغبار

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: 2400میلیارد ریال اعتبار به استان‌های متاثر از پدیده گرد و غبار اختصاص یافت که بخش قابل توجهی از آن مربوط به استان خوزستان است.

سعید متصدی در حاشیه همایش مدیران کل حفاظت محیط‌زیست کشور در اهواز در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این اعتبارات برای سال 93 و 94 اختصاص یافته و برای توزیع و برنامه‌ریزی، کارگروهی در وزارت کشور تشکیل و اقدام‌های اولیه برای اجرای مصوبات دولت در حال انجام است.

وی ادامه داد: پیشنهاد سازمان محیط‌زیست این است که کل اعتبارات خوزستان در اختیار استانداری قرار گیرد تا با مدیریت استان پروژه‌ها و برنامه‌ها اجرا شود.

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان محیط‌زیست افزود: مصوبه دولت برای تمامی کشور است، اما بخش عمده اعتبارات در خوزستان هزینه می‌شود.

متصدی ادامه داد: احیای تالاب‌های خوزستان، تکمیل شبکه پایش گرد و غبار استان، رها‌سازی آب در هورالعظیم، کاشت نهال و مالچ پاشی و تثبیت 30 هزار هکتار از اراضی از جمله برنامه‌های دولت برای کاهش تاثیر گرد و غبار در خوزستان است.

وی افزود: بخشی از این اعتبارات نیز برای تجهیز سامانه‌های هواشناسی کشور هزینه می‌شود تا بتوان در زمان بحران گرد و غبار، اطلاع‌رسانی لازم را به مردم انجام داد.

معاون سازمان محیط‌زیست در خصوص رهاسازی آب در تالاب هورالعظیم گفت: بر اساس اطلاعات سازمان هواشناسی، 50 درصد از بارش‌ها در خوزستان کاهش یافته که این مساله بر رودخانه کرخه و تالاب هورالعظیم نیز تاثیر گذاشته است.

متصدی افزود: در شرایط فعلی دو فعالیت در هورالعظیم در خصوص ایجاد کانال انتقال آب و آزادسازی و رها‌سازی آب در تالاب از سوی سازمان محیط‌زیست دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون به این دلیل که منبع آب کم است نمی‌توان بیش از این آب را در تالاب رها کرد، اما وزارت نفت مکلف شده که تعدادی کانال آب، برای انتقال آب ایجاد کند.

معاون سازمان محیط‌زیست گفت: بر اساس اطلاعات وزارت نفت و بررسی‌های سازمان محیط‌زیست، حوضچه شماره 3 تالاب هورالعظیم در میدان نفتی یاران شمالی در حال آبدار شدن است.متصدی بیان کرد: سازمان محیط‌زیست کشور تابع بحران‌ها نیست و بحران‌ها را مدیریت می‌کند و خوشبختانه این سازمان در دولت یازدهم در زمینه محیط‌زیست برنامه‌های آینده‌نگر را دنبال می‌کند. وی در باره بازگشت هسته‌های زیست‌محیطی به تالاب هورالعظیم گفت: برای بازگشت ناظران محیط‌زیست مذاکراتی با وزارت نفت در حال انجام است.

معاون سازمان محیط‌زیست کشور درباره شرایط توزیع بنزین یورو 4 در کلانشهر اهواز گفت: بنزین یورو 4 مورد نیاز شهر اهواز باید از پالایشگاه آبادان تامین شود که هنوز انجام نشده و نمی‌توان برای اجرای این طرح زمان مشخصی اعلام کرد.

توزیع گازوئیل یورو 4

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز گفت: در راستای کنترل آلودگی زیست‌محیطی، کلانشهر اهواز زیرپوشش توزیع گازوئیل با استاندارد یورو 4 قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، عبدالصاحب شمخانی افزود: توزیع این نوع گازوئیل که در واقع گوگرد کمتری دارد در هفته جاری در سطح جایگاه‌های توزیع مواد سوختی و اتوبوسرانی شهرداری کلانشهر اهواز توزیع خواهد شد.

وی گفت: با هماهنگی انجام شده بین بخشی، تمهیدات لازم برای تامین این سوخت در جایگاه‌های کلانشهر اهواز اندیشیده شده است.شمخانی سهمیه روزانه گازوئیل یورو 4 کلانشهر اهواز را 500 هزار لیتر عنوان کرد و گفت: سهمیه گازوئیل یورو چهار از پالایشگاه نفت اراک و از طریق ناوگان نفتکش تامین خواهدشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

دکتر سیدعلیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه مهمی به دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چند نکته مهم و اساسی در زمینه واکسن و ایمن‌سازی جامعه علیه ویروس کرونا متذکر شدند. در این نامه به موارد مهمی در خصوص خرید واکسن و فرآیند واکسیناسیون اشاره شده است که به نظر می‌رسد باید مورد توجه دولت و نظام سلامت قرار گیرد.

بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر