فرمانده کل سپاه گفت: قدرت بی‌نظیری ایجاد شده که ما دلمان نمی‌خواهد آن را به امتحان واقعی بگذاریم ولی اگر خدای نکرده چنین روزی پیش بیاید، قطعاً دریای عمان و تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروهای دریایی ایران است.
کد خبر: ۷۷۴۴۱۷
خدا نکند قدرت بی‌نظیر نیروهای مسلح را به امتحان واقعی بگذاریم

سرلشکر محمد جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز چهارشنبه پیش در حاشیه برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم 9، گفت: تا این لحظه، این رزمایشی که با قدرت ایمان و فناوری توسط برادران عزیز ما در نیروی دریایی و هوافضای سپاه حاصل شده است، برای تمرکز روی شناورهای دشمن انجام گرفته، همه به نتیجه رسیده است.

وی افزود: به حمدالله رزمایش، همه اهداف و موشک‌های شلیک شده به هدف اصابت کرد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این بخشی از رزمایش است و قسمت‌های بعدی هنوز ادامه دارد؛ اقداماتی باید در تاکتیک‌های دیگر انجام شود. فردا رزمایش زمینی در این قسمت آغاز می‌شود.

سرلشکر جعفری ادامه داد: به همه دنیا قبلا هم ادعلام کردیم که این توانمندی‌ها برای برقراری امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز است. این نکته مهمی است که بازدارنده است که دشمنان ما قصدی برای به هم زدن یا اعمال قدرت و ایجاد ناامنی در منطقه نداشته باشند، چون این احتمال وجود دارد. برقراری امنیت شناورهایی مانند نفتکش و تجاری در منطقه تنگه هرمز و خلیج فارس در دستور کار است. انشاءالله تا مرحله آخر رزمایش به همین صورت با موفقیت پیش برود.

وی افزود: قطعا پیام رزمایش، پیام اقتدار جمهوری اسلامی و پیام امنیت و صلح منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است و به همه کشورهای خلیج فارس این پیام را می دهیم؛ ما برادریمان را ثابت کرده‌ایم، مشکل ما دشمنان فرامنطقه‌ای است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انشالله روزی برسد که وحدت و انسجام کشورهای منطقه از امروز بیشتر شده و دشمنان ما منطقه را ترک کرده و این منطقه با امنیت کامل برقرار شود، تأکید کرد: امروز نقطه برجسته‌ای که متمرکز شدیم، یعنی ناو هواپیمابر، سلاح‌ها و تاکتیک‌های مختلفی که نمایش داده شد، برگرفته از تجربیات بعد از جنگ تاکنون است.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: دشمن در پایان جنگ تحمیلی ضرب شستی از نیروی دریایی ما خورد و امروز توانمندی ما اصلا قابل مقایسه با آن روز نیست. قدرت بی‌نظیری ایجاد شده که ما دلمان نمی‌خواهد آن را به امتحان واقعی بگذاریم ولی اگر خدای نکرده چنین روزی پیش بیاید، قطعا دریای عمان و تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروهای دریایی ایران است. این مناطق در تسلط برد موشک‌ها، شناورها و مین ریزهای سپاه هستند.

وی خاطر نشان کرد: اینها همه با هدف تأمین امنیت در برابر دشمنان فرامنطقه‌ای ما صورت می‌گیرد. ما خود را مدافع امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس می‌دانیم و این را به دنیا ثابت می‌کنیم.(تسنیم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
یوسف ازادبخت
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۳
۰
۰
ممنون از خلاقیتهای شما
لقایی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۳
۰
۰
پیروز و سربلند ایران اسلامی
شیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۳
۰
۰
درودبرسرلشكرجعفری درود برسردارسلیمانی درود برشرفوغیرت ایرانی.

نیازمندی ها