آیت‌ الله سیستانی خطاب به رزمندگان عراقی :

اندکی صبر کنید پیروزی نزدیک است

خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره تحولات عراق نوشت: نیروهای داوطلب مردمی عراق معتقدند مرجعیت شیعه از جمله فتوای جهاد آیت‌الله سیستانی و رهنمود آیت الله خامنه ای از عوامل کلیدی در بسیج مردم عراق علیه گروه های تروریستی و دفاع از کشورشان بود.
کد خبر: ۷۷۴۱۵۸
رهبری آیت‌الله خامنه‌ای عامل کلیدی بسیج عراقی‌ها علیه تروریسم

هادی العامری فرمانده جنبش بدر به این خبرگزاری می‌گوید: اکثریت ما معتقدیم آقای خامنه‌ای همه معیارهای لازم به عنوان یک رهبر اسلامی را داراست. وی نه تنها رهبر ایران است بلکه رهبر امت اسلام نیز هست. من اینگونه فکر می‌کنم و بدان افتخار می کنم.

این فرمانده عراقی می‌گوید: هیچ تناقضی بین نقشم به عنوان یک سیاستمدار و نظامی عراقی با بیعت و وفاداری ‌ام به آیت‌الله خامنه‌ای وجود ندارد. ایشان منافع مردم عراق را در اولویت هر چیزی قرار می‌دهند.

معین القدیمی یکی از فرماندهان جنبش بدر درباره عملیات های ضد تروریستی می گوید: تیم اصلی رهبری 3 تا 4 هفته قبل از هر عملیات مهم نظامی وارد مشورت می شود. ما نحوه ورود به جبهه، هماهنگی های داخلی و لجستیک را بررسی می کنیم. به گفته این نظامی عراقی سردار سلیمانی(فرمانده سپاه قدس) در مرکز فرماندهی عملیات از ابتدای نبرد تا پایان حضور دارد و در پایان نیز به عیادت مجروحان به بیمارستان می رود.

مقایسه مستشاران اندک ایرانی با هزاران نیروی آمریکایی

مقامات عراقی تعداد مستشاران ایران را بین 100 تا چند صد نفر اعلام کرده اند بسیار کمتر از 3 هزار نیروی آمریکایی است که نیروهای عراقی را آموزش می دهند و از بسیاری از جهات ایرانی‌ها- در مقایسه با آمریکایی ها- نیروهای موثرتری هستند.

نخست وزیر عراق، حیدر العبادی اعلام کرد ایران اولین کشوری بود که از آغاز بحران عراق و پیشروی ترویست های داعش به کمک دولت و مردم عراق شتافت.

به گفته "قدیمی" مشاوران ایرانی در عراق در همه زمینه ها از جمله تاکتیک‌های تشکیل گروه های نظامی، پهپاد، تجهیزات الکترونیک و ارتباطات به نیروهای عراقی کمک کردند. این در حالی است که نیروهای آمریکایی طی سالها حضور در کنار ارتش عراق، هرگز به آنها استفاده از پهپاد و یا شبکه های ارتباطاتی و یا ردیابی ارتباطات دشمن را آموزش ندادند.

"ابومریم" قهرمان مبارزان شیعی

به گزارش رویترز سردار حمید تقوی که اخیرا در این کشور در حین مامویت مستشاری به شهادت رسید اکنون برای بسیاری از مبارزان شیعی به یک اسطوره و قهرمان تبدیل شده است.

به گفته فرمانده گروه مبارزان سرایا الاخراسانی تقوی که به ابومریم معروف شده بود "کارشناس جنگ چریکی بود، مردم به وی همانند یک مرد استثنایی نگاه می‌کردند."(تسنیم)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها