jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۲۵۱۶ ۰۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۳:۲۰

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در مورد گزارش‌های منتشر شده در مورد عصبانی شدن وزیر خارجه ایران در جریان مذاکرات با همتای آمریکایی‌اش، تلویحا تند شدن جو مذاکرات را امری عادی دانست و گفت:«نمی‌خواهم این مسئله را تائید کنم یا در مورد لحن هریک از وزرای خارجه در دیدارها صحبت کنم. می‌خواهم بگویم که موضوعات دشواری مطرح است، گفت‌وگوهای تندی درگرفته و وزیر خارجه (آمریکا) هم زمانی که محدودیت‌هایی پیش آمده و نمی‌توانستیم پیش برویم، موضوعات را (برای طرف مقابل) روشن کرده است. قطعا انتظار داریم با توجه به این که موضوعات دشوارتر هم می‌شود، این هم بخشی (از مذاکرات) باشد.»

روایت خانم ساکی از عصبانیت ظریف و کری در مذاکرات

«جن ساکی» که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، در پاسخ به اصرار یکی از خبرنگاران که از خواست اعلام کند برای واشنگتن رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران مهم‌تر است یا داشتن روابطی خوب نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی، گفت: «ما فکر می‌کنیم که داشتن توافقی خوب با ایران و 1+5، مهم است. این نه فقط ایالات متحده، بلکه اسرائیل را نیز امن‌تر می‌کند.»

وی در رابطه با گزارش‌های منتشر شده مبنی بر خودداری آمریکا از انتقال تمام جزئیات مذاکرات هسته‌ای به تل‌آویو، گفت: «ما تلاش می‌کنیم تا اطمینان یابیم که اطلاعات طبقه‌بندی‌شده و اطلاعاتی که نمی‌خواهیم به صورت علنی مورد بحث قرار گیرند، علنی نشوند.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی که گفته بود مانند ایران از جزئیات پیشنهادات مطرح در مذاکرات هسته‌ای مطلع است ، گفت: «خوب، هنوز توافقی نشده، بنابراین دانستن این (جزئیات)، برای هرکسی دشوار است.»

وی در واکنش به اصرار یکی از خبرنگاران که گفت نتانیاهو می‌گوید از جزئیات پیشنهادات به ایران اطلاع دارد و می‌داند که قرار است توافقی بد صورت گیرد، گفت: «خوب، به نظر می‌رسد که او بیشتر از مذاکره‌کننده‌ها می‌داند، چون هنوز توافقی صورت نگرفته است.»

خانم ساکی همچنین در ارتباط با دور تازه مذاکرات هسته‌ای که از امروز در شهر ژنو سوئیس ابتدا به مدت دو روز در سطح معاونین وزارت خارجه ایران و آمریکا و پس از آن دو روز هم در سطح وزرای خارجه برگزار می‌شود و همچنین در مورد اینکه به چه دلیل وزیران خارجه نیز دیدار می‌کنند، گفت: «خوب، می‌دانید که، این چیزی جدیدی در نحوه انجام مذاکرات نیست. روشن است که تصمیمات و مباحث سیاسی‌ای وجود دارد که باید صورت گیرد.»(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۱
۰
۰

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر