jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۷۰۷۳۶   ۲۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۴:۱۰

جام جم ورزشی: او نخستین بازیکن سیاه پوست تاریخ ملی فوتبال آلمان است، اما حالا می خواهد نخستین کاپیتان سیاه پوست تیم ملی فوتبال آلمان هم باشد.

ستاره ای که می خواهد نخستین کاپیتان سیاه پوست آلمانی ها باشد+عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، جرومه بوآتنگ پسر غنایی الاصل و سیاه پوست که اکنون ستاره بایرن مونیخ است زمانی که 11 سال بیشتر نداشت تنها به دلیل رنگ پوستش مورد حمله چند آلمانی قرار گرفت تا نژادپرستی را از همان سنین کودکی ببینید. او زمانی که تنها 11 سال داشت و نژادپرستی ها اطرافیانش را به وضوح می دید هرگز فکرش را نمی کرد تا نخستین سیاه پوست تیم ملی فوتبال آلمان شود و با این تیم به مقام قهرمانی جهان هم برسد.

اما بوآتنگ حتی وقتی ملی پوش آلمانی ها هم شد از شر نژادپرستی ها در امان نماند. نژادپرستان همچنان به دلیل رنگ پوستش به وی توهین می کردند اما جرومه به تمام این اتفاقات بی اهمیت بود.

او در گفت و گو با دیلی میل از روزهای سخت خود می گوید و اینکه چگونه در مقام یک بازیکن هم قهرمانی در جهان را تجربه کرد و هم قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا. بوآتنگ می خواهد نخستین کاپیتان سیاه پوست تاریخ تیم ملی فوتبال آلمان باشد. تفکرات نژادپرستانه این اجازه را به او می دهد؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها