jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۰۰۰۴ ۲۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۶:۱۶

صدها مسلمان انگلیسی در مقابل ساختمان دفتر مرکزی بی بی سی در اعتراض به عدم پوشش مناسب اخبار مربوط به کشته شدن سه مسلمان در ایالت کارولینای شمالی امریکا، تظاهرات کردند.

تظاهرات انگلیسی ها دراعتراض به قتل 3 مسلمان در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شمار قابل توجهی از شهروندان انگلیسی طی فراخوان موسوم به "مقابله با نژادپرستی" در اعتراض به عدم پوشش حادثه قتل این سه دانشجوی مسلمان، مقابل ساختمان شبکه دولتی بی بی سی انگلیس تظاهرات کردند.

سازمان‌دهندگان این تظاهرات به نحوه پوشش خبر قتل این سه جوان مسلمان در کارولینای شمالی معترض بوده و اعلام کردند که بی بی سی در مقایسه با پوشش حوادث "شارلی ابدوی" پاریس، درباره این جنایت در آمریکا سکوت پیشه کرده است.

تظاهرکنندگان بی بی سی را به سکوت درباره کشتار این سه مسلمان متهم کرده و شعارهایی در اعتراض به اسلام هراسی و نژاد پرستی در غرب سر دادند.

تجمع کنندگان همچنین پلاکاردها و دست نوشته هایی را در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود" زندگی مسلمانان مهم است "، " تروریسم ارتباطی با مذهب ندارد" ، "گسترش مسلمان هراسی، سبب مرگ افراد بیگناه می شود" .

سخنرانان این مراسم، با محکوم کردن این جنایت، مسلمان هراسی و عدم پذیرش دیدگاه مخالف را عامل اصلی این جنایت دانستند و اعلام کردند: رسانه های غربی همواره مسلمانان را به عنوان تروریست معرفی می کنند و در انتشار این گونه اخبار از یکدیگر پیشی می گیرند. اما زمانی که مسلمانان، قربانی تروریسم می شوند، شاهد سکوت این رسانه ها هستیم.

همچنین هزاران نفر با تجمع در محل به قتل رسیدن این سه دانشجو در شهر کارولینای شمالی ضمن محکوم کردن این جنایت فجیع تحقیق گسترده پلیس در این رابطه خواستار شدند. شرکت کنندگان در این تجمع تأکید کردند دشمنی با اسلام و حجاب انگیزه این جنایت بود.

فعالان مسلمان، با اشاره به بی میلی رسانه های آمریکایی در پوشش خبری کشتار بی سابقه مسلمانان در آمریکا اعلام کردند، فضای رسانه های آمریکا به نفرت افکنی ضد مسلمانان دامن می زند.

شامگاه سه شنبه گذشته، سه جوان مسلمان توسط فردی به نام "کریک استفن هیکس" نزدیک دانشگاه کارولینای شمالی "در چپل هیل" آمریکا از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند .

این سه نفر از اعضای یک خانواده بودند که دو نفر از آنها زن و شوهر و دیگری خواهر یکی از قربانیان می باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر