معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

عادت کردن به پول نفت، باید تغییر کند

رییس سازمان انرژی اتمی خبر داد:

800 هزار ایرانی استفاده کننده رادیو داروهای تولید داخل

معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه این مجموعه وارد حوزه های سلامت، کشاورزی وصنعت شده است، افزود: درحال حاضر 800 هزار نفر از رادیو داروهای تولید داخل استفاده می کنند.
کد خبر: ۷۶۹۴۰۴
800 هزار ایرانی استفاده کننده رادیو داروهای تولید داخل

علی اکبر صالحی در رونمایی از سانتریفیوژ توبولار درانستیتور پاستور، گفت: جوانان متخصص و غیور این مجموعه شعار ما می توانیم را تحقق بخشیدند و مایه سربلندی وافتخار نظام اسلامی شدند.

وی با اشاره به حمایت های رهبر معظم انقلاب درحوزه فناوری هسته ای، افزود: با حمایت ها و پشتیبانی های «معظم له»، جمهوری اسلامی به جایگاه رفیع دست یافته است.

معاون رییس جمهور گفت: به پیشرفت های هسته ای بزرگی دست یافته ایم که دشمنان ما هم اذعان دارند که ما در جایگاه رفیعی قرار داریم و این امر موجب اقتدار وافتخار نظام است.

وی با اشاره به دستور رییس جمهور در خصوص معرفی دستاوردهای وتجارب محققان و پژوهشگران این حوزه، افزود: در تلاش هستیم تا این کار بزرگ صورت گیرد تا مردم احساس نزدیکی بیشتری با این مجموعه کنند.

بیمارستان جامع تخصصی هسته ای در کشور ایجاد می شود

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: با همکاری و تعامل وزارت بهداشت در تلاش هستیم بیمارستان جامع تخصصی شامل انواع تجهیزات پرتو درمانی را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه خیلی از بیماران نیازمند به پرتو درمانی درحال حاضر به کشورهای دیگر مسافرت می کنند، افزود: با ایجاد این مجموعه خدمات مناسبت تری به بیماران ارایه می شود تا شرایط برای آرامش آنان فراهم شود.

معاون رییس جمهور گفت: دو شرکت دانش بنیان دراین مجموعه ایجاد شده و درحال ایجاد سه شرکت دانش بنیان دیگر هستیم.

رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی سبب ایجاد خود باوری در ملت ایران شده است، افزود: استقلال کشور وعدم تصمیم گیری دیگران برای ما از بزرگ ترین دستاوردهای نظام اسلامی است.

صالحی گفت: گسترش و نشر ارزش های دینی ایجاد مفاهیم علمی و بستر سازی برای این موضوع مهم از دستاوردهای اسلام بوده که همه آنها به ملت ایران برمی گردد.

در نهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، سانتریفیوژ توبولار برای تولید داروهای نوترکیب و انواع واکسن در محل انستیتو پاستور ایران رونمایی شد.

مراسم رونمایی از سانتریفیوژ توبولار همزمان با نهمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انررژی اتمی ایران، دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

سانتریفیوژ توبولار از جمله تجهیزاتی است که جهت جداسازی فاز مایع (محلول) از فاز جامد همراه آن استفاده می شود.

این نوع سانتریفیوژ موارد استفاده گسترده ای در صنایع دارویی و غذایی دارد و برای تولید صنعتی محصولات بیوتکنولوژی شامل داروهای نوترکیب و انواع واکسن به کار می رود.

این سانتریفیوژ در مراحل خالص سازی اولیه پروتئین های نوترکیب با خاصیت دارویی به عنوان مثال - در هاروست بایومس تخمیر داروهایی چون استرپتوکیناز و اینترفرون و در مرحله ترسیب اسیدی در تولید واکسن هپاتیت ب - کاربرد ویژه دارد.

برخی از انواع سانتریفیوژ جهت جداسازی ترکیبات خونی و برخی از آنها نیز در فاز گاز جهت جداسازی ایزوتوپ ها به کار می روند.(ایرنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها