هشدار

هوش سیاه، دختران دم‌بخت را در فیسبوک شکار می‌کند

مجرم اینترنتی معروف به «هوش سیاه» که پس از دوستی اینترنتی با دختران دم‌بخت، به بهانه خواستگاری آنها را بی‌هوش کرده و طلاهایشان را سرقت می‌کند تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفت.
کد خبر: ۷۶۹۲۶۰
هوش سیاه، دختران دم‌بخت را در فیسبوک شکار می‌کند

به گزارش جام‌جم، چهار ماه قبل دختر جوانی هنگام چت در فیسبوک با پسری آشنا شد که خود را مهندس و فردی پولدار معرفی کرد. ارتباط دوستی آنها به این ترتیب شکل گرفت و چند بار با هم در کافی‌شاپ‌های تهران قرار گذاشتند. با گذشت یک ماه از این آشنایی، پسر جوان با ابراز علاقه به دختر جوان از او خواستگاری کرد و مدعی بود بزودی مقدمات ازدواج را فراهم می‌کند و همراه خانواده‌اش به خواستگاری رسمی وی می‌آید.

دختر جوان غافل از این‌که خواستگار قلابی چه نقشه‌ای در سر دارد، به حرف‌هایش اعتماد کرد.پس از گذشت مدتی، پسر خواستگار با دختر جوان تماس گرفت و از او خواست برای آشنایی با خانواده‌اش در یک مهمانی خانوادگی شرکت کند. او از طعمه خود خواست هر چه طلا دارد همراه بیاورد تا خانواده‌اش متوجه شوند عروس آینده‌شان وضع مالی خوبی دارد.

دختر جوان هم با اعتماد به جوان خواستگار، برای مهمانی شیک‌ترین لباسش را پوشید و چون طلایی نداشت سراغ یکی از دوستانش رفت و طلاهای او به ارزش 40 میلیون تومان را امانت گرفت. بعد هم به محل قرار با مرد خواستگار رفت و سوار خودروی مدل بالای او شد تا همراه هم به مهمانی بروند. در میانه راه متهم با آبمیوه دختر جوان را بی‌هوش کرد و بعد از سرقت طلاهایش، او را کنار خیابان رها کرد و گریخت.

دختر جوان پس از به هوش آمدن، همراه خانواده‌اش به پایگاه سوم پلیس آگاهی رفت و شکایتی را مطرح کردند.

پس از این شکایت ماموران در نخستین گام به چهره‌نگاری از خواستگار قلابی پرداختند. تحقیقات پلیسی در حالی آغاز شده بود که پنج دختر دم‌بخت دیگر نیز با مراجعه به پلیس شکایت‌های مشابهی مطرح کردند.

متهم در پوشش خواستگار این دختران را فریب داده و پس از بی‌هوش کردن قربانیان، طلاهای آنها را سرقت کرده بود.

تحقیقات نشان می‌داد این متهم به شاکیان گفته تبحر خاصی در رایانه دارد و به هوش سیاه معروف است.

در حالی که بررسی‌ها ادامه داشت ماموران متوجه شدند متهم فراری در جریان ملاقات با مالباختگان با خودروهای مدل ‌بالا در محل قرار حاضر می‌شده که آنها توانسته‌اند پلاک چند خودرو را به خاطر بسپارند.

در این مرحله با دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران، جستجو‌ها برای یافتن مالکان خودروهای مورد نظر ادامه پیدا کرد و ماموران چند روز پیش مالکان این خودروها را که سه زن بودند به پلیس آگاهی احضار کردند.

بازجویی از این سه زن مشخص کرد، خواستگار شیاد پول‌های آنها را به سرقت برده و در کلانتری از متهم شکایت کرده‌اند.

همچنین متهم به بهانه رساندن مادر بیمارش به بیمارستان، خودروی آنها را به امانت گرفته و با خودروهای مدل‌بالا در محل قرار با دختر دیگری حاضر شده بود.

با اطلاعات جدیدی که در این رابطه به‌دست آمد روند رسیدگی به پرونده برای دستگیری هوش سیاه، وارد مرحله جدیدی شد و تحقیقات برای دستگیری‌اش ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها