هفته بیستم لیگ برتر فوتبال

پیروزی قلعه‌نویی بر مرفاوی/ شهباززاده استقلال را در کورس نگه داشت

جام جم ورزشی: تیم فوتبال استقلال باز هم در دقایق پایانی موفق شد سه امتیازی حساس را به دست آورد.
کد خبر: ۷۶۸۷۸۷
پیروزی قلعه‌نویی بر مرفاوی/ شهباززاده استقلال را در کورس نگه داشت

دیدار تیم‌های استقلال و پیکان از هفته بیستم رقابت های لیگ برتر با پیروزی آبی‌پوشان پایتخت به پایان رسید. در این دیدار استقلال بر بازی بیشتر حاکم بود و توانست در دقیقه 95 روی غفلت مدافعان پیکان و دو توپ رفت و برگشتی به وسیله سجاد شهباززاده به گل پیروزی برسد.

استقلال با این پیروزی 37 امتیازی شد و با تفاضل گل کمتر نسبت به فولاد در رده سوم قرار گرفت. پیکان هم با 20 امتیاز در رده یازدهم باقی ماند.

نیمه نخست:

در این نیمه بازی بیشتر در میانه های میدان در جریان بود اما آبی پوشان پایتخت در ایجاد موقعیت بسیار موفق تر از حریفشان بودند و چند فرصت خوب گلزنی را از دست داد. در یکی از این صحنه‌ها و در دقیقه 14 ارسال یک کرنر با ضربه سر بیگ زاده همراه شد اما توپ او با اختلافی ناچیز راهی اوت شد و در دقیقه بیستم این ضربه سر عنایتی از داخل محوطه جریمه پیکان بود که به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

همچنین استقلالی ها در دقیقه 25 یک ضربه ایستگاهی در پشت محوطه جریمه پیکان به دست آوردند که ابراهیمی با شوتی سرکش تلاش کرد آن را به گل تبدیل کند اما توپ او به دیرک عمودی دروازه برخورد کرد و راهی به دروازه پیدا نکرد.

در ادامه این دیدار پیکانی‌ها که بازی تدافعی را در دستور کار قرار داده بودند کمی به جلو آمدند اما در ایجاد موقعیت موفق نبودند و مدافعان استقلال براحتی بازی را کنترل می کردند. در این میان تعویض یعقوب کریمی هم با خرسندنیا برای استقلال بی تاثیر نبود و بطور کلی روند تهاجمی آبی های پایتخت را تغییر داد تا در بیست دقیقه پایانی نیمه نخست بازی نچندان دلچسبی از سوی دو تیم ارائه شود.

گزارش نیمه دوم:

با آغاز نیمه دوم بازهم دو تیم سعی داشتند توپ را در میانه های میدان نگاه دارند و استقلالی ها هم بیشتر توجهشان به نفوذ از جناحین بود اما دفاع چند لایه دو تیم باعث شده بود تا بازی گره بخورد و به همین دلیل بازی سرد و کسل کننده ای از دو تیم به نمایش درآمد.

در اواسط نیمه دوم و در حالیکه بازی دقیقه 70 را پشت سر می گذاشت این استقلالی‌ها بودند که بازهم کمی فشارشان را بیشتر کردند و پاس خوب حیدری برای ابراهیمی او را در موقعیت شوت زنی قرار داد اما ضربه او با برخورد به مدافع پیکان راهی به دروازه پیدا نکرد.

در اواخر این دیدار فشار استقلال بازهم بیشتر شد اما کم دقتی در دادن پاس های پایانی شاگردان قلعه نویی کاملا مشهود بود و جای خالی جاسم کرار کاملا در این دیدار مشهود بود تا بتواند گره از کار استقلالی ها در میانه های زمین باز کند با این حال در دقیقه 83 روی یک ضربه کرنر صادقی می توانست تیمش را به سه امتیاز برساند اما ضربه سر او با اختلافی ناچیز راهی اوت شد.

در حالی که 5 دقیقه وقت اضافه برای بازی در نظر گرفته شد، پیکان در یکی از معدود حملات خود به سمت دروازه استقلال روی یک هجوم سریع 4 نفره دفاع حریف را به هم ریخت و در حالی که طالب‌لو با مهاجم پیکان درگیری کوچکی پیدا کرده بود سعید دقیقی با یک تکل توپ را وارد دروازه استقلال کرد اما حق‌وردی داور مسابقه خطای مهاجم پیکان روی طالب‌لو را گرفت.

دو دقیقه بعد و در حالی که ثانیه‌هایی بیش به پایان بازی نمانده بود ارسال مجدد استقلالی‌ها با تاثیرگذاری عنایتی به بیگ‌زاده رسید که ضربه سر او را رحمتی مهار کرد اما در برگشت شهباززاده با ضربه سری آرام توپ را به گل پیروزی بخش تیم قلعه‌نوی تبدیل کرد تا استقلال یک بار دیگر در ثانیه‌های پایانی بازی سه امتیاز مهم را به اندوخته‌های خود اضافه کند.

ترکیب استقلال: وحید طالب لو،امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، میلاد فخرالدینی و هاشم بیک‌زاده ،امید ابراهیمی، خسرو حیدری، یعقوب کریمی (محمدرضا خرسندنیا 31) ،آرش برهانی (میلاد نوری 74)، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی.

ترکیب پیکان: مهدی رحمتی، حمیدرضا دیوسالار، جی لوید ساموئل، سیاوش اکبرپور( وحید حیدری 81)، سیاوش یزدانی، احمد جمشیدیان (معمر سوراکا 71)، سعید دقیقی (محمد صادق بارانی 90+2)، اوبیک، آرمان قاسمی، محمد نصرتی و احمد مهدی زاده.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها