لبخند مدرسه به روی دانش‌آموزان بی‌شناسنامه

از این پس کودکان کار بدون اوراق هویتی که همواره به دلیل نداشتن شناسنامه از تحصیل بازمی‌ماندند، در شیفت عصر مدارس دولتی تحصیل خواهند کرد.
کد خبر: ۷۶۸۲۹۶

به گزارش تسنیم، در پی مشارکت آموزش‌ و پرورش شهر تهران، شهرداری پایتخت و انجمن حمایت از کودکان کار، ۲۰۰ کودک کار بدون مدارک هویتی از دیروز تحصیل رسمی خود را در دو مدرسه منطقه 12 تهران آغاز کردند.

به گفته مدیر روابط‌عمومی انجمن حمایت از کودکان کار تا پیش از این، کلاس‌های درسی کودکان کار روزانه به مدت چهار ساعت در محل انجمن برگزار و خدمات مددکاری نیز به کودکان ارائه می‌شد، اما هم‌اکنون با مشارکت آموزش‌ و پرورش، آموزش این کودکان در نوبت عصر مدارس انجام می‌شود و خدمات مددکاری نیز همچنان به آنها ارائه خواهد شد.

6000 میلیارد برای حل مشکلات آموزش و پرورش

نماینده کمیسیون آموزش و تح قیقات در کمیسیون تلفیق مجلس گفت:‌ احکامی با اعتبار 6000 میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق برای کمک به بودجه آموزش و پرورش مصوب شده که می‌تواند در بخش پرداخت مطالبات فرهنگیان تحول ایجاد کند.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم افزود: کمیسیون تلفیق برای افزایش بودجه آموزش و پرورش چند مصوبه دارد که یکی از مصوبات به قانون دائم تبدیل شده و تعدادی نیز در بودجه سنواتی قید شده است. اگر آموزش و پرورش بتواند این مصوبات قانونی را پیگیری کند، در بخش مالی بویژه در بحث مطالبات فرهنگیان، پاداش پایان خدمت بازنشستگان، سرانه واحدهای آموزشی و ارتقای حقوق فرهنگیان تحولاتی ایجاد خواهد شد.

وی درباره احکام پیشنهادی توضیح داد:‌ در یکی از این احکام تاکید شده آستان قدس رضوی و بنگاه‌های اقتصادی، ستاد اجرایی فرمان امام و بنگاه‌های اقتصادی و نیروهای مسلح و بقیه دستگاه‌هایی که تا امروز مالیات پرداخت نکرده‌اند باید مالـــــیاتی را برای اجرای عدالت آموزشی به آموزش و پرورش پرداخت کنند که طبق پیش‌بینی سازمان امور مالیاتی، این مبلغ بیش از 3000 میلیارد تومان خواهد بود.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: ‌در حکم دیگر نیز آمده همه شرکت‌های سودده به استثنای شرکت نفت 2 درصد و همه بانک‌ها یک درصد از هزینه‌های خود را کاهش داده، همچنین 25 درصد مالیات سود ویژه و یک‌دوازدهم مالیات ماهانه خود را برای برقراری عدالت آموزشی، ارتقای حقوق فرهنگیان و تقویت فعالیت‌های پرورشی به آموزش و پرورش پرداخت کنند که این نیز حدود 3000 میلیارد تومان خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها