jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۶۸۱۳   ۱۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۷

داعش پس از شکست در شهر کوبانی سوریه، شماری از عناصر خود را به دلیل خودداری از ادامه جنگ در این شهر، اعدام کرد.

اعدام عناصر داعش به دلیل فرار از کوبانی

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که صدها تن از عناصر داعش پس از شکست در عین العرب، از این منطقه گریخته‌اند.

سایت مغربی "هسپرس" به نقل از روزنامه "لوموند" فرانسه نوشت، وزارت خارجه آمریکا تأکید کرده است که پس از شکست در کوبانی برخی از عناصر داعش این گروه تروریستی را ترک کرده اند، به همین دلیل سران داعش، عناصر نافرمان خود را اعدام کرد.

گروه‌های مخالف داعش در شهر رقه سوریه نیز اعلام کردند که ده‌ها تن از سعودی‌های عضو داعش، این شهر را ترک کرده اند؛ به همین دلیل داعش زنگ خطر را در رقه به صدا درآورده و در جستجوی این عناصر فراری است.

داعش می خواست با اشغال کوبانی، بیش از صد کیلومتر مرز مشترک سوریه و ترکیه را در اختیار بگیرد؛ تا بتواند بطور راحت تر به قاچاق نفت بپردازد و تروریست های خارجی بتوانند بطور تضمین شده به این گروهک بپیوندند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها