jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۶۶۷۳۴   ۱۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۶

جام جم ورزشی: بازی کردن فوتبال آمریکایی آن هم بدون پا از شگفتی هاست.

پسری که بدون پا فوتبال بازی می کند +[مجموعه عکس]

به گزارش جام جم ورزشی ، دون جکسون پسر 10 ساله آمریکایی سه سال پیش به دلیل بیماری مننژیت هر دو پای خود را از دست داد. او پیش از این اتفاق تلخ فوتبال آمریکایی بازی می کرد. مدت زمان زیادی طول نکشید تا دون کوچک راه رفتن با پاهای مصنوعی اش را یاد بگیرد. او پس از مدتی با این پاهای مصنوعی شروع به دویدن کرد و کم کم به فوتبال آمریکایی برگشت.

او برای رقابت ها با هم تیمی هایش مجبور است تمرینات بسیار سخت تری داشته باشد تا بتواند پا به پای دیگران بدود . با این حال دون جکسون کم نمی آورد.

استیو آلیک، سخنگوی «انجمن فوتبال آمریکا»، که مسوول مسابقات فوتبال جوانان و مدارس است، در این باره گفت: «... این قطعاً پیامی الهام بخش خواهد بود و نشان دهنده روحیه واقعی "من می‌توانم" است؛ می‌گوید لازم نیست به خودت تردید راه بدهی، به خصوص وقتی می‌بینی هم تیمی‌ات دارد با دو پای مصنوعی بازی می‌کند.»

گفتنی است پاهای مصنوعی دون جکسون شبیه همان تیغه هایی است که اسکار پیستوریوس دونده شهیر پارالمپیک و المپیک به پا می کند.

در زیر تصاویری از این کودک با انگیزه و با اراده را می بینید:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها