jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۶۶۷۳۴   ۱۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۶

جام جم ورزشی: بازی کردن فوتبال آمریکایی آن هم بدون پا از شگفتی هاست.

پسری که بدون پا فوتبال بازی می کند +[مجموعه عکس]

به گزارش جام جم ورزشی ، دون جکسون پسر 10 ساله آمریکایی سه سال پیش به دلیل بیماری مننژیت هر دو پای خود را از دست داد. او پیش از این اتفاق تلخ فوتبال آمریکایی بازی می کرد. مدت زمان زیادی طول نکشید تا دون کوچک راه رفتن با پاهای مصنوعی اش را یاد بگیرد. او پس از مدتی با این پاهای مصنوعی شروع به دویدن کرد و کم کم به فوتبال آمریکایی برگشت.

او برای رقابت ها با هم تیمی هایش مجبور است تمرینات بسیار سخت تری داشته باشد تا بتواند پا به پای دیگران بدود . با این حال دون جکسون کم نمی آورد.

استیو آلیک، سخنگوی «انجمن فوتبال آمریکا»، که مسوول مسابقات فوتبال جوانان و مدارس است، در این باره گفت: «... این قطعاً پیامی الهام بخش خواهد بود و نشان دهنده روحیه واقعی "من می‌توانم" است؛ می‌گوید لازم نیست به خودت تردید راه بدهی، به خصوص وقتی می‌بینی هم تیمی‌ات دارد با دو پای مصنوعی بازی می‌کند.»

گفتنی است پاهای مصنوعی دون جکسون شبیه همان تیغه هایی است که اسکار پیستوریوس دونده شهیر پارالمپیک و المپیک به پا می کند.

در زیر تصاویری از این کودک با انگیزه و با اراده را می بینید:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر