jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۷۶۶۷۱۹   ۱۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۶

جام جم ورزشی: فقط می خواست تاریخ سازی کند. قصد داشت رکوردی تاریخی بزند و نگاه دنیا را به ورزش زنان ایران جلب کند اما آنچنان علیه او جو سازی کردند که اکنون کاملا پشیمان شده است.

اتهام به دختری که می خواست تاریخ سازی کند +عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، صحبت از الهام اصغری است، دختر شناگر ایرانی که رکورد شنا در آب های آزاد را در دنیا به طور غیر رسمی شکست. او برای اینکه رکورد خود را جهانی کند نیاز به حمایت داشت اما نه تنها از این حمایت محروم شد بلکه با اتهاماتی نظیر "تلاش برای جلب توجه" روبرو شد!

کار کمی نیست که با حجم سنگینی از لباس و با رعایت پوشش کامل اسلامی رکوردی جهانی از خود بر جای بگذاری. این کار را الهام اصغری شناگر ایرانی انجام داد اما بعد از آن چنان جوی منفی علیه او به راه انداختند که فقط جای تاسف دارد. در واقع اینکه او به "تلاش برای جلب توجه" متهم شده به ناکارآمدی برخی از مدیران ورزشی برمی گردد که نتوانستند رکورد او را با یک تیم ویژه نظاره کنند و به ثبت جهانی برسانند.

اصلا از نام الهام اصغری که یک ورزشکار زن ایرانی با حداقل امکانات است می گذریم. کافی است یک وزنه بردار 150 کیلویی در برابر دیدگان ذوق زده بیننده ها و رسانه ها یک وزنه را بالای سر ببرد. کافی است در مسابقه مردان آهنین ورزشکاران وزنه ها و سنگ های چند صد کیلویی را بلند کنند. اصلا کافی است یک ورزشکار مرد برای شکستن یک رکورد دورخیز کنند آنگاه همه پشت او می ایستند. اما در مورد الهام اصغری همه چیز فرق می کند. اقدام ارزشمند او از سوی بی کفایتان به چیز دیگری تعبیر می شود. حیف از این دست ورزشکاران که زیر دست برخی از مدیران سردرگم مجبورند افتخار آفرینی کنند.

اصغری نه قهرمان شنای ایران بود و نه عضو تیم ملی. اما او یک هدف بسیار بزرگ داشت، هدفی به نام شکستن رکورد در مقیاس جهانی اما بدخواهی و عدم مدیریت باز هم باعث شد یکی دیگر از سرمایه های بزرگ ورزش زنان کشور به هدر برود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر