jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۷۶۶۷۱۹   ۱۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۶

جام جم ورزشی: فقط می خواست تاریخ سازی کند. قصد داشت رکوردی تاریخی بزند و نگاه دنیا را به ورزش زنان ایران جلب کند اما آنچنان علیه او جو سازی کردند که اکنون کاملا پشیمان شده است.

اتهام به دختری که می خواست تاریخ سازی کند +عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، صحبت از الهام اصغری است، دختر شناگر ایرانی که رکورد شنا در آب های آزاد را در دنیا به طور غیر رسمی شکست. او برای اینکه رکورد خود را جهانی کند نیاز به حمایت داشت اما نه تنها از این حمایت محروم شد بلکه با اتهاماتی نظیر "تلاش برای جلب توجه" روبرو شد!

کار کمی نیست که با حجم سنگینی از لباس و با رعایت پوشش کامل اسلامی رکوردی جهانی از خود بر جای بگذاری. این کار را الهام اصغری شناگر ایرانی انجام داد اما بعد از آن چنان جوی منفی علیه او به راه انداختند که فقط جای تاسف دارد. در واقع اینکه او به "تلاش برای جلب توجه" متهم شده به ناکارآمدی برخی از مدیران ورزشی برمی گردد که نتوانستند رکورد او را با یک تیم ویژه نظاره کنند و به ثبت جهانی برسانند.

اصلا از نام الهام اصغری که یک ورزشکار زن ایرانی با حداقل امکانات است می گذریم. کافی است یک وزنه بردار 150 کیلویی در برابر دیدگان ذوق زده بیننده ها و رسانه ها یک وزنه را بالای سر ببرد. کافی است در مسابقه مردان آهنین ورزشکاران وزنه ها و سنگ های چند صد کیلویی را بلند کنند. اصلا کافی است یک ورزشکار مرد برای شکستن یک رکورد دورخیز کنند آنگاه همه پشت او می ایستند. اما در مورد الهام اصغری همه چیز فرق می کند. اقدام ارزشمند او از سوی بی کفایتان به چیز دیگری تعبیر می شود. حیف از این دست ورزشکاران که زیر دست برخی از مدیران سردرگم مجبورند افتخار آفرینی کنند.

اصغری نه قهرمان شنای ایران بود و نه عضو تیم ملی. اما او یک هدف بسیار بزرگ داشت، هدفی به نام شکستن رکورد در مقیاس جهانی اما بدخواهی و عدم مدیریت باز هم باعث شد یکی دیگر از سرمایه های بزرگ ورزش زنان کشور به هدر برود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها