jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۶۴۱۵۴   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۵

جام جم ورزشی: فدراسیون فوتبال ایران مدارکی دارد که نشان می دهد بازیکن تیم ملی عراق دوپینگ کرده و در مقابل عبدالزهرا مدعی است ایرانی ها فرافکنی می کنند.

اسناد خیانت AFC به فوتبال ایران +[مجموعه عکس]

پس از پایان دیدار تیم های ملی ایران و عراق در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های 2015 آسیا و شکست ناباورانه تیم ملی کشورمان مقابل عراق و حذف از جام ملت ها، مسایل حاشیه ای متعددی به وجود آمد.

یک ساعت بعد از پایان مسابقه بود که مسئولان فدراسیون فوتبال ایران به فیفا و ای اف سی اعتراض کردند و اعلام کردند که علا عبدالزهرا، بازیکن تیم عراق در لیگ ایران و در باشگاه تراکتورسازی دوپینگی بوده و نباید مقابل ایران به میدان می رفت.

این اعتراض ای اف سی را مجاب کرد تا جلسه فوق العاده در سیدنی برگزار شود و در حالی که خیلی ها به بازنده شدن عراق به دلیل تخلف امیدوار شده بودند، اما در دور سوم جلسات کمیته انضباطی ای اف سی رای به عراق داده شد و تیم ملی کشورمان به تهران بازگشت.

تیم ملی ایران به وطن بازگشت و عراق در مرحله نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی رفت. عراق و شاگردان راضی شنیشل در دیدار با کره جنوبی با نتیجه 2 بر صفر شکست خوردند و حذف شدند.

در پایان مسابقه عراقی ها به جای پرداختن به مسایل فنی در مورد اعتراض ایران واکنش های منفی از خود نشان دادند و به نوعی مسئولان ایران را به فرافکنی محکوم کردند.

راضی شنیشل، سرمربی تیم ملی عراق پس از دیدار با کره جنوبی گفت: ایرانی ها پس از باخت مقابل تیم ما شروع به فرافکنی کردند و با طرح مسایل غیر واقعی می خواستند نتیجه را برگردانند، اما این واقعیت نداشت و به نظر من ایران تیم اول آسیا نیست بلکه تیم های ملی کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مراتب از ایران بهتر هستند.

علا عبدالزهرا، بازیکن دوپینگی تراکتورسازی نیز اقدام مسئولان فدراسیون فوتبال ایران را محکوم به فرافکنی کرد.

وی در آخرین مصاحبه اش گفت: دیگر هیچ وقت برای بازی کردن به لیگ ایران برنخواهم گشت حتی اگر یک میلیارد هم به من بدهند!

عبدالزهرا مدعی شد: همه اظهارات ایرانی ها در مورد دوپینگ من دروغ بود و من هرگز دوپینگ نکرده ام.مسئولان فدراسیون فوتبال بحث دوپینگی بودن مرا مطرح کردند تا مرا قربانی کنند و خودشان قربانی نشوند.

*اسناد موجود و یک دنیا تناقض در حرف های بازیکن ملی پوش عراق

برخلاف اظهارات علا عبدالزهرا باید اعتراف کرد که شواهد و مدارک موجود گواهی می دهد که این بازیکن در لیگ برتر ایران دوپینگ کرده است. شاید کوتاهی هایی برای نحوه مکاتبات مقامات داخلی با مسئولان ای اف سی و فیفا صورت گرفته باشد، اما اسناد ثابت می کنند که این بازیکن به خاطر دوپینگ از ایران اخراج شده است.

*خبرگزاری فارس اسنادی را در اختیار دارد که آنها را منتشر می کند تا مخاطبان و مدیران داخلی و خارجی خودشان قضاوت کنند که آیا این بازیکن دوپینگ کرده است یا خیر.

*فرم کنترل دوپینگ نادوی ایران نشان می دهد که عبدالزهرا در کدام آزمایشگاه و در چه تاریخی آزمایش دوپینگ داده است.

*نامه رسمی فدراسیون فوتبال ایران به کمیته ضد دوپینگ فیفا است که مسئولان ایرانی به صراحت گزارش دوپینگ بازیکن عراقی را به فیفا اعلام کرده اند.

*نامه فسخ قرارداد باشگاه تراکتورسازی با عبدالزهرا به صورت رسمی به فدراسیون فوتبال ایران اعلام شده است.

*گزارش های وادا به ایران و نامه نگاری مسئولان فدراسیون ایران و کمیته ضد دوپینگ ایران به ارگان های بین المللی

*نامه نگاری مهدی محمد نبی،دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران به فیفا و ای اف سی در مورد دوپینگ بازیکن ملی پوش عراق

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر