jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۶۲۷۶۹   ۰۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۲۹

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران:

تنبیه بدنی به هر شکل و عنوانی ممنوع است

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: نظام آموزشی کشور کاملا با تنبیه بدنی مخالف است و تحت هیچ شرایطی اجازه تنبیه بدنی دانش آموزان را صادر نمی کند.

تنبیه بدنی به هر شکل و عنوانی ممنوع است

مسعود ثقفی اظهار داشت: اگر با موردی از تنبیه بدنی در مدارس مواجه شویم از طریق مراجع ذی صلاح در آموزش و پرورش پی گیری می کنیم.

وی ادامه داد: در آموزش و پرورش یک واحد ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به مطالبات و یک هیات تخلفات اداری داریم که هر دوی اینها پرونده مربوط به تنبیه بدنی دانش آموزان در مدارس را رسیدگی می کند.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه تحت هیچ شرایطی تنبیه بدنی را نمی پذیریم، یادآورشد: خیلی مواقع پیش می آید که شاگردان در کلاس درس شیطنت هایی می کنند اما هیچ گاه نباید اجازه بدهیم ضربه ای به آنها بزنیم بچه ها عزیزتر از آن هستند که ما بخواهیم برای تربیت آنها از اینگونه برخوردها داشته باشیم.

ثقفی همچنین در خصوص خبرهایی مبنی بر حاضر نشدن برخی معلمان مناطق مختلف آموزش و پرورش شهر تهران در کلاس های درس به دلیل پی گیری مطالبات خود نیز گفت: من این خبر را تایید نمی کنم و چنین مطلبی تاکنون به آموزش و پرورش شهر تهران اعلام نشده است.

وی اضافه کرد: شاید برخی همکاران چنین اقدامی انجام دهند که ما با این کار آنها مخالف هستیم زیرا وظایف ما نسبت به دانش آموزان یک موضوع است و مطالبات ما از جامعه و دولت مساله دیگری است.

وی اظهار داشت: شایسته نیست که ما یک بخش از وظایف خود را تعطیل کنیم به خاطر اینکه بخش دیگری از مطالبات خود با آن موضوع مرتبط است.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: ما در عین حال که از روش های قانونی و مشروع می توانیم به دنبال مطالبات خود باشیم در کنار آن نمی توانیم از حق بچه ها به دلیل پی گیری خواسته های خود بگذریم.

ثقفی خاطرنشان کرد: پیامک هایی چندی قبل در فضای مجازی منتشر شده و معلمان را ترغیب کرده بودند که سر کلاس نروند اما تاکنون ما با مورد مستند جدی مواجه نشده ایم.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر