jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۶۰۸۴۷   ۲۸ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۰

مزیت های برتر نسبت به نمونه خارجی

لیزر مخصوص برش فولاد در ایران ساخته شد

توسط محققان ایرانی لیزر فیبری 600 وات پیوسته ساخته شده که این نوع لیزر ها به ضربه، لرزش حساس نیستند و در صنایع مختلفی از جمله کشتی سازی کاربرد دارند.

لیزر مخصوص برش فولاد در ایران ساخته شد

لیزر فیبری 600 وات پیوسته، به دلیل کیفیت بالای پرتو در جوش لیزری، برای برش ورقه های استیل با ضخامت بالا مورد استفاده قرار می گیرد که این لیزرها با کیفیت بسیار عالی و بازده اپتیکی بالایی کار می کنند.

لیزر 600 وات پیوسته نسبت به گردو غبار محیط کار، ضربه و لرزش حساس نیست. همچنین نیاز به تنظیمات اپتیکی ندارد و مانند لیزرهای تولید جامد نیستند که المان اپتیکی داشته باشد، از این رو با گرد و خاک و مواردی از این دست سیستم لیزر به هم نمی ریزد و در صورت وجود گرد و خاک هم، دستگاه نیاز به تنظیم ندارد.

لیزر 600 وات پیوسته، به ازای انرژی مصرفی لیزری، انرژی لیزری خوبی برای برش ورقه های فولادی می دهد.

دستگاه های برش لیزری با توان های مختلفی ساخته شده اند که هر کدام از آنها قابلیت ضخامت های مختلفی از فولاد را دارند.

این دستگاه می تواند 3-4 میل ورق فولاد را برش دهد. همچنین با توجه به توان این دستگاه، یک میل تا 10 میل فولاد نیز برش داده می شود.

هرچه توان لیزر بیشتر باشد توان برش ضخامت ورق های فولادی نیز بیشتر می شود. با ترکیب پرتو لیزرهای 600 وات فیبری دستیابی به لیزرهای فیبری 5، 10 و 30کیلو وات نیز امکان پذیر خواهد بود.

لیزر فیبری 600 کیلووات پیوسته، کاربردهای صنعتی دارد که در صنعت جوشکاری خودرو، هواپیما، کشتی و مواردی از این دست استفاده می شود.

دانش فنی (از مرحله طراحی تا ساخت) لیزر 600 وات پیوسته توسط محققان ایرانی در مرکز علوم و فنون لیزر ایران طی زمانی سه ساله ای ساخته شد و در دومین نمایشگاه علوم وفنون لیزر رونمایی شد.

همچنین این دستگاه از نمونه خارجی خود مزیت های بهتری دارد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.