jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۶۰۰۵۱ ۲۶ دی ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۲

آیت‌الله موحد کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

تا فضای لذت بردن در جامعه فراهم است جوانان ازدواج نمی کنند

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه کسانی که مسئولیتی در نظام دارند، بار سنگینی بر دوش دارند، به برخی معضلات موجود در جامعه اشاره و تأکید کرد: آیا در جامعه کم منکر داریم؟ آیا بدحجابی، دروغ و تقلب، منکر نیست؟ مسئولین چه کرده اند؟ مسئولین در برابر فسادی که چهره جامعه اسلامی را کریه کرده است، چه کرده‌اند؟ چرا این همه بدحجابی در جامعه دیده می‌شود؟!

تا فضای لذت بردن در جامعه فراهم است جوانان ازدواج نمی کنند

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، افزود: معنای بدحجابی این است که دیگر جوان رغبتی به ازدواج نمی‌کند و می‌گوید فضای تلذذ برایم فراهم است و دیگر نیازی به ازدواج نیست! اینجا باید بگوییم که چقدر غافلند آنهایی که وسیله تلذذ را برای یگران فراهم می‌کنند! این وضعیت بنیان خانواده را هم متزلزل می‌کند؛ جوانی که به دنبال نگاه‌های خیره، مجذوب می‌شود، نسبت به همسر خودش بی‌رغبت می‌شود.

وی ادامه داد: آیا دانشجویی که در فضای آرام درس می‌خواند موفق‌تر است یا دانشجویی که بخاطر بودن در این فضا، مدام اضطراب دارد؟ یقیناً دانشجوی اول موفق‌تر است.

وی تصریح کرد: اگر دشمن چنین فضایی را ببیند، به این نتیجه می‌رسد که غیرت دینی در بین مردم ایران ضعیف شده است و وقت آن است که حمله کنیم. مسئولان تجربه کشور آندولس را به یاد داشته باشند که بواسطه این فسادها تبدیل شد به کشور کفر؛ خانم‌ها نیز قدر خود را بدانند.

نسبت به نوجوانان و جوانان احساس مسئولیت کنید

خطیب جمعه تهران اظهار داشت: میلیون‌ها مغز جوان و نوجوان در دست وزرای علوم و آموزش و پرورش است؛ بدانند که مسئول میلیون‌ها مغز هستند که فردا مدیریت جامعه را برعهده دارند. آیا به پرورش این‌ها توجه شده است؟ آیا در برابر این امانتی که انقلاب به آنها سپرده، احساس مسئولیت می‌کنند؟

آیت‌الله موحدی کرمانی خطاب به مسئولان تأکید کرد: متوجه باشید که مسئولیت سنگین است؛ در وفاداری به ولایت به شعار اکتفا نکنند و با عمل نشان دهند که به ولایت وفادارند.

وی همچنین با طرح این سؤال که «آیا در این کشور اسلامی مردم امنیت جان و مال دارند یا خیر؟» گفت: آیا اگر مردم خانه را برای چند روز ترک کنند و به سفر بروند، آیا نسبت به امنیت خانه خود اطمینان دارند؟ نیروی انتظامی فعال است، اما بیشتر لازم است. آیا در نظام سنتی مسئولان ضوابط حاکم است یا روابط؟ آیا در مدیریت مسئولان، انسانی مظلوم می‌شود؟ آیا اگر فردی به مسئولان مراجعه کرد، می‌تواند او را ببیند و اگر نامه‌ای نوشت، می‌تواند جواب بگیرد؟ در این زمینه هم مسئولان باید مراقب باشند.

تنش‌های روز یک‌شنبه در شأن مجلس نبود

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تنش‌های روز یک‌شنبه مجلس در پی نطق یکی از نمایندگان، تصریح کرد: آنچه در مجلس اتفاق افتاد، در شأن مجلس نبود؛ نه آن سخن و نه آن برخوردها در شأن مجلس نبود؛ ان‌شالله مجلس، وزن و متانت خود را حفظ کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین با اشاره به سخنان حسن رحیم‌پور ازغدی سخنران پیش از خطبه‌ها که احتمال عدم حضور خود را در جلسات بعدی به دلیل فشار بر ستاد نماز جمعه از سوی برخی افراد اعلام کرده بود، اظهار داشت: خیلی نگران شدم از سخنان ایشان که گفتند شاید از جلسات بعد نیایم؛ یکی از کسانی که از سخنان ایشان استفاده فراوان می‌کند، خودم هستم.

وی تصریح کرد: نمونه ایشان را کم داریم؛ خداوند توفیقات ایشان را زیاد کند و به مردم توفیق استفاده بدهد؛ ایشان جمله ای را که گفتند پس بگیرند و حتما در نماز جمعه شرکت و سخنرانی کنند، همه استفاده می‌کنند؛ بیانات ایشان محدود به نماز جمعه نیست و من خودم مقیدم از تلویزیون بیانات ایشان را دنبال کنم.

نگرانی غرب از پیشروی اسلام در اروپا

خطیب نماز جمعه تهران درخطبه دوم با محکومیت توهین اخیر یک نشریه فرانسوی به پیامبر گرامی اسلام (ص) خاطرنشان کرد: غرب قدرت اسلام را احساس کرده و می‌داند که اسلام جاذبه‌ای قوی دارد؛ به همین خاطر دست به این رذالت‌ها زده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: بگذارید چهره خود را آشکار کنند تا دنیای اسلام بیدار شود و دل به این ها نبندد.

وی ادامه داد: جای بسیار تأسف است که حمات از این جنایت را «حمایت از آزادی» می‌نامند! در حالی که این آزادی نیست؛ این، هتاکی و خباثت و بی‌شرمی است؛ از آن عجیب‌تر این است که این جانی‌ها راهپیمایی راه می‌اندازند و تروریسم را محکوم می‌کنند؛ در حالیکه خودشان تروریست‌پرور هستند! نخست وزیر رژیم جلاد و کودک‌کش صهیونیستی نیز راه افتاده و تروریست را محکوم می‌کند؛ پس چه کسی در سوریه به تروریست‌ها سلاح می‌دهد؟!

عضو مجلس خبرگان رهبری خطاب به غربی‌ها اظهار داشت: به مرحله ای رسیده‌اید که آنهایی را که حمایت کردید، همین داعش، امروز به جان خودتان افتاده‌اند.

مذاکره کنندگان هسته‌ای بدانند با چه کسانی مذاکره می‌کنند

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تأکید مجدد بر ضرورت مسأله «وحدت» در جامعه اسلامی گفت: باید به وحدت اهمیت فراوان بدهیم؛ آنچه به دست آورده ایم با وحدت حول محور امامت و ولایت بوده است و امروز هم وحدت، حافظ ارزش‌هاست.

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین با اشاره به تداوم مذاکرات هسته‌ای میان ایران و غرب عنوان کرد: هیأت ایرانی مذاکره می‌کند؛ اشکالی ندارد و ان‌شالله مبارک است، اما مهم این است که بدانند طرف مذاکره چه کسانی هستند؟

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار مردم قم تأکید کردند که دشمنی آنها پایانی ندارد و باید به نیروی داخلی تکیه کرد و مسئولان هم باید با تکیه بر نیروهای درونی، حربه تحریم را بی‌اثر کنند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: رهبر انقلاب همچنین گفتند که «دولتمردان آمریکایی غیرمنطقی هستند»؛ باید توجه داشته باشیم که نظام اسلامی تسلیم‌شدنی نیست و حرف‌های منطقی دارد؛ لذا در برابر حرف‌های غیرمنطقی آمریکا و همراهنش تسلیم نشده و نخواهد شد.

کاهش قیمت نفت و اهمیت اقتصاد مقاومتی

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین به کاهش قیمت نفت اشاره و تصریح کرد: اینک که می‌خواهند با کاهش قیمت نفت به کشورمان ضربه بزنند، اهمیت «اقتصاد مقامتی» بیشتر می‌شود؛ باید اتکای بودجه به نفت تدریجاً کاهش یابد و روزی برسد که صفر شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های زیادی داریم؛ نیروی خلاق و جوان کشور می‌توانند در این زمینه موثر باشند، مسئولان به داخل توجه کنند و آن را تقویت کنند، «جلوگیری از اسراف، هزینه‌های غیرضروری و کاهش حقوق‌های کلان و حجم استخدام های غیرضروری و توجه اغنیا به فقرا» کارساز است.

امام جمعه موقت تهران درهمین زمینه تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی به این امر مهم در بودجه سال 94 و برنامه ششم توجه کند که اتکا به نفت یا کم باشد یا نباشد.

وی همچنین باتوصیه به شوراهای شهر و روستا برای گره‌گشایی از مردم گفت: شوراها بکوشند که گره مردم را باز کنند، نه اینکه خود گره باشند؛ سعی کند مصوباتشان 100 درصد اسلامی باشد و در کوتاه‌ترین زمان اجرا شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
به به بسیار جامعه لذت بخشی داریم الان ما!!
یعنی الان جامعه ما بسیار فضای لذت بخشی داره كه جوانانمون ازدواج نمیكنن؟!!
با این وضع اقتصادی اصلا میشه از جامعه لذت برد كه بخوایم ازدواج كنیم؟!
ازدواج پول میخواد عزیزان، پول
همین، هیچ ارتباطی هم به میزان لذت بردن از جامعه نداره!
۱
۰
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
فضای لذت ؟؟ بی كاری و بی پولی و گرونی وهزار تا درد دیگه لذت هستن ؟؟؟
لطفا تعریف خودتون رو از لذت تغییر بدین ..
۰
۰
رویا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
سخن شان خیلی به جا و عالی بود
۰
۰
ح.اسدی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
پس دلیل عدم ازدواج من مشخص شد ...
۰
۰
همایون
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
واقعا ما جوان ها كه خیلی لذت می بریم اصلا قضیه ربطی به مسائل اقتصادی نداره همه چیز هم گل و بلبله!!!! صبح می ریم سر كار شب میایم خونه بعدشم می شینیم با اهالی خونه سریال اخبار یا اخبار سریالی رو میبینیم اول 20:30 بعدش همون خبرا تو شبكه یك ساعت 21 بعد اخبار سراسری شبكه دو ساعت 22 بعدشم بعدشم تازه به جای قشنگ سریال می رسیم می شینیم نشت خبری رو می بینیم ،به به !!!!!بعدشم شام می خوریم راستی بهتون گفتم شام سیب زمینی آب پز با نون سنگك و ترشی داریم ، بعد می ریم می خوابیم فكر مشكلات هم كه نمی زاره بخوابیم ؟؟؟!!!!!! خواستم بگم خععععععععععلی لذت میبریم تا موقعی هم كه اینجوری داریم لذت می بریم سمت ازدواج نمی ریم ؟؟؟؟؟!!!!!!! : )
۰
۰
كریم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
حاج آقا چر ا نمی گویید كه تا وقتیكه برخی از مسئولین به فكر انباشتن جیب های خود هستند و كسی به فكر جوانان نیست و ازدواج كرده ها هم مات مانده اند, جوانان ازدواج نخواهند كرد.
۰
۰
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
من دلیل ازدواج نكردن و ترس از ازدواج رو در قشر جوان امر شوم بیكاری و كمبود درامد میدونم و مستقیما مسئولین رو مسئول میبینم .كه این امر باعث عقب افتادن ازدواج میشه و شاید منكراتی رو بدنبال داشته باشه
من تا الان صبر كردم خدا كمكم كرده .
و واسه این صبرم ارزش قائلم.
بیكاری باعث عدم ازدواجم بوده.
و به این اعتقاد دارم كه اول بی كاری بوده بعد عدم ازدواج و بعد منكرات و تلذذ.
۰
۰
حسین
Netherlands
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
ایشان معلوم نیست در كدام كشور زندگی میفرمایند و یا چشمان خود را از عمد بر روی مشكلات امروز جوانان بسته اند كه ازدواج نكردن جوانان را خلاصه كرده اند در این چیزها!!
۰
۰
بیكار
Germany
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
تا فضای بیكاری ،بی پولی و رانت بازی در جامعه است جوانان ازدواج نمی كنند وسلام.
۰
۰
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
باید اول مشكلات اقتصادی و بیكاری جوانان را بررسی كرد. باید بررسی كرد كه چند تا جوان بیكار هستند در حالی كه هم توانایی كار دارند هم خلاق هستند. دوما باید شرایط ازدواج را فراهم كرد با دادن وام های ازدواج به زوجین با اقساط و بهره كم وكمك به مرد خانواده به عنوان كسی كه وضعیت اقتصادی یك خانواده بر عهده اوست. بعد از اینها میشود دلایل دیگر مثل تلذذ را بررسی كرد
۰
۰
امین
United States
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
بله.همه چی واسه جوان مملكت مهیاست و فقط دلیل ازدواج نكردن جوانان مملكت همینی است كه ایشون میگویند. ایا ایشون از بیكاری و حقوق نا چیز خبر دارند؟ ایا از اجاره مسكن خبر دارند؟ قیمت گوشت؟ نان؟ خرج عروسی؟ طلا؟ مهریه؟ بنظر خودتون با ماهی 730 هزارتومان امكان پذیره؟ خداوكیلی امكان پذیره؟
۰
۰
علی
United States
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
زمان حضرت علی هم فضای ازدواج موقت و لذت در جامعه بود. مشكل این است كه فرهنگ همه چیز خواهی در ابتدای ازدواج در بین دختران رواج یافته و فرهنگ مسئولیت پذیری بین پسران هم كم شده. مساله تفریح كردن نیست. چه اگر فرهنگ با هم بودن و ساده زیستن و ساده شروع كردن و زندگی ساختن را یاد بدیم به جوانانمان اینقدر فلسفه بافی نخواهیم كرد.
۰
۰
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
لابد به این زندگی پرفشاری كه الان داریم كه برای بدست آوردن یه لقمه روزی حلال باید به آب و آتش بزن اونوقت چطور آیت الله موحدی كرمانی فضای لذت در جامعه مطرح می كنند
۰
۰
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
اقای موحدی كرمانی و خیلیهای دیگر وقتی سخنرانی می كنند دیواری كوتاهتر از مردم نمی بیند همه كاسه كوزه ها را سر مردم میشكنند.چرا از میان مشكلات كشور اسلامی فقط شرح مبسوطی از بی حجابی دادند چرا از فساد ، بی عدالتی ، باند بازی ، رانت خواری ها، اختلاس ها، حق مردم را پایمال كردن و نداشتن علم و دانش لازم جهت اداره كشور صحبت نكردند.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر