رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به حواشی چند روز اخیر مجلس گفت: ما مسائل مهمی در کشور داریم که فکر می‌کنم همه باید به آن توجه داشته باشند، چرا که هرچه فضای کشور آرامتر و منطقی‌تر باشد؛ می‌توانیم بهتر به مشکلات کشور بپردازیم و آنها را حل کنیم.
کد خبر: ۷۵۸۸۴۲
نیازمند فضای آرام و منطقی‌ برای حل مشکلات کشور هستیم

«علی لاریجانی» در حاشیه اولین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 94 افزود: ایجاد شرایط آرام در کشور یک وظیفه ملی است و همه باید تلاش کنیم در مجلس فضایی ایجاد شود که به مسائل اصلی بپردازیم.

وی در ادامه خطاب به رسانه‌ها بیان داشت: بنده به شما رسانه‌ها هم توصیه می‌کنم همین فضای آرامش در کشور را دنبال کنید چرا که رسانه‌ها نباید به دنبال سوژه‌هایی باشند که می‌تواند فضای کشور را ناآرام کند و لازم است رسانه‌ها فضای کشور را به سمت آرامش بیشتر هدایت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود به تأکیدات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری معظم انقلاب تأکید دارند که توسعه وحدت، وفاق و آرامش در کشور بسیار ضروری است و رسانه‌ها باید تلاش کنند این فضا حاکم شود.

وی خطاب به نمایندگان بیان داشت: بنده به نمایندگان هم آرامش در فضای کشور را توصیه می‌کنم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: چه احزاب و چه رجال سیاسی و چه رسانه‌ها که تریبون در اختیار دارند باید تلاش کنند که فضای کشور روبه آرامش قرار گیرد تا ما بتوانیم به مسائل اصلی کشور و مشکلات معیشتی مردم بپردازیم چرا که وظیفه ملی ما به درستی همین است.

وی درخصوص توصیه‌هایی به اعضای کمیسیون تلفیق بیان داشت: در کل روحی برای پیشنهادات مطرح بود که یکی از آنها این بود که بودجه باید متناسب با شرایط کشور واقعی بسته شود.

وی تصریح کرد: فاصله آن چیزی که در بودجه تصویب می‌شود با آن چیزی که تحقق می‌یابد نباید بیشتر از ده درصد باشد و نکته دیگر اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید باید در بودجه محور باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: بنده به اعضای کمیسیون تلفیق توصیه کردم که با توجه به شرایط کشور باید نهایت هماهنگی را درخصوص تنظیم بودجه با دولت داشته باشند که هم بودجه کشور در مقام عمل و هم از نظر واقع‌گرایی به تحقق نزدیک‌تر باشد.

لاریجانی با اشاره به برخی نکات دیگر بیان داشت: بنده به اعضای کمیسیون تلفیق توصیه‌ای داشتم که باید حداکثر استفاده را به نفع مشارکت مردم و در طرح‌های مختلف عمرانی درنظر بگیرند و در این رابطه تسهیلاتی برای آنها به وجود بیاورد.

وی با اشاره به اینکه از نظر بنده مسئله صادرات و مشوق‌های صادراتی از جمله ضروریات است ادامه داد: ما کشوری هستیم که ظرفیت‌های صادراتی خوبی داریم و باید رویکرد روشنی در صادرات داشته باشیم چرا که در اطراف کشورمان بازارهای خوبی وجود دارد و ما باید یک رویکرد روشنی در مورد صادرات داشته باشیم.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
جوان ایرانی , نسل سوخته
Netherlands
۲۰:۵۹ - ۲۲ دی ۱۳۹۳
۰
۰
متاسفانه روزبروز بر تعداد اختلاس ها و دزدی ها ، مصرف كنندگان مواد مخدر در بین جوانان زیاد می شود بیكاری , گرانی , فقر و فساد و فحشا روزبروز در حال افزایش است.پس مسئولان چیكار میكنند؟

نیازمندی ها