jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۵۷۸۳۴   ۲۰ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۱

جام جم ورزشی: مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: فرقی ندارد کدام بازیکن در ترکیب اصلی بازی و گلزنی کند چراکه فقط پیروزی و موفقیت تیم ملی حائز اهمیت است.

قوچان‌نژاد: من و سردار نداریم، مهم موفقیت تیم ملی است

حالا که سردار آزمون در تیم ملی می‌درخشد برخی می‌گویند از بین او و رضا قوچان‌نژاد یک نفر در ترکیب ایران در جام ملت‌ها قرار می‌گیرد. اتفاقی که با توجه به تفکرات کارلوس کی‌روش هم دور از انتظار نیست. با این حال آنقدر همدلی در تیم ملی وجود دارد که مهاجم اول تیم ملی در جام جهانی مشکلی با این موضوع ندارد و می‌گوید هر کسی بازی کند و بتواند گل بزند خوشحال می‌شود چرا که فقط موفقیت تیم ملی اهمیت دارد.

رضا قوچان‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص دیدار با بحرین که اعتقاد دارد مهمترین بازی و اولین فینال تیم ملی در جام ملت‌هاست، شانس ایران برای قهرمانی، حضور مؤثر سردار آزمون در خط حمله تیم ملی و ... صحبت کرد.

اولین دیدار تیم ملی در جام ملت‌های آسیا فردا برابر بحرین برگزار می‌شود. ارزیابی‌ات از این بازی چیست؟

مطمئناً هیچکدام از بازی‌های ما در استرالیا آسان نخواهد بود و بازی با بحرین هم از این قاعده مستثنی نیست. این دیدار برای ما به اندازه یک فینال ارزش دارد و به نوعی مهمترین بازی ماست. باید تمریناتی که انجام داده‌ایم را به خوبی اجرا کنیم و یک کار تیمی مناسب را در جام ملت‌ها به نمایش بگذاریم.

تیم ملی در این دوره از مسابقات چقدر شانس قهرمانی دارد؟

تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم اما از حالا نباید درباره حضور در فینال یا قهرمانی صحبت کرد، بلکه باید قدم به قدم جلو برویم. راه‌مان طولانی است، ابتدا باید از مرحله گروهی به سلامت عبور کنیم. همه بازی‌ها برای ما یک فینال محسوب می‌شود.

رسیدن به فینال مسابقات، خواسته همه مردم ایران و مسئولان ورزش است...

برای اینکه خواسته مردم و مسئولان را اجرا کنیم، باید سخت تلاش کنیم. مطمئناً ما نهایت تلاش‌مان را انجام خواهیم داد و این را هم می‌دانیم که در ایران چه انتظاری از ما می‌رود. بازی‌های مرحله گروهی و حذفی فرقی ندارد و در همه مراحل کار بسیار سختی داریم.

به نوع بازی تیم ملی امیدواری؟

اکنون به خوبی با هم هماهنگ شده‌ایم. بازیکنان به خوبی با یکدیگر پاسکاری می‌کنند و توانسته‌ایم یک تیم منسجم نشان دهیم.

در حال حاضر در تیم چقدر همدلی وجود دارد؟

تیم ملی با تفکر یکدل بودن و همدلی تشکیل شده و جز این چیزی دیگری وجود ندارد. در جام جهانی هم با همین تفکر در مسابقات حاضر شدیم که توانستیم با غرور بازی کنیم. مقابل همه تیم‌ها فقط به این فکر می‌کردیم که دست به دست هم بدهیم تا موفق شویم و همین تفکر را در جام ملت‌های آسیا هم داریم.

گویا برای ماندن کی‌روش در تیم ملی هم تلاش می‌کنید و می‌خواهید با قهرمانی این اتفاق را رقم بزنید.

همانطور که گفتم برای قهرمان شدن باید بازی‌های زیادی را پشت سر بگذاریم و کارمان سخت است اما همه بازیکنان خوشحال می‌شوند که کی‌روش در تیم ملی بماند چون همه عاشق شخصیت و رفتار او هستند. او کارش را به خوبی بلد است، همه بازیکنان به این مربی علاقه‌مند هستند. او یک مربی بسیار بزرگ است. کی‌روش تا به اینجا خیلی به تیم ملی ایران کمک کرده و مطمئناً باز هم می‌تواند به فوتبال ما کمک کند.

اما شرط ماندن کی‌روش در تیم ملی طبق قراردادش قهرمان کردن ایران در جام ملت‌های آسیاست.

امیدوارم قهرمان شویم و کی‌روش هم به کارش ادامه دهد. باید مثبت فکر کنیم و با همدلی، دست به دست هم دادن و سخت تلاش کردن به فکر قهرمانی باشیم. نباید فقط از کادرفنی، کارلوس کی‌روش، بازیکنان یا ... انتظار داشته باشیم. این درست نیست، بلکه باید با همفکری به سمت موفقیت برویم.

به نظر می‌رسد کمی موقعیتت در تیم ملی به خطر افتاده باشد، چون بازیکن با استعداد و جوانی مانند سردار آزمون خیلی خوب گلزنی می‌کند.

درباره سردار باید بگویم او یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی است و بازیکن بسیار خوب و آینده‌داری محسوب می‌شود. با توجه به جوانی‌اش می‌تواند سال‌ها به تیم ملی کمک کند و امید کشورمان است.

پس فرقی ندارد کدام یک در بازی باشید و گلزنی کنید؟

چه فرقی دارد؟! من گل بزنم یا آزمون، اشکان گل بزند یا نکونام و حتی اگر سایر بازیکنان هم گلزنی کنند فقط ایران سربلند می‌شود. پیروزی تیم ملی از همه چیز مهم‌تر است و باید در همه بازی‌ها یکدل باشیم.

چقدر برای خودت شانس قائل هستی که در جام ملت‌های آسیا بدرخشی و برای تیم ملی گلزنی کنی؟

اگر قول بدهم اما عمل نکنم چندان جالب نیست و به خاطر همین هیچوقت قول نمی‌دهم. تلاش می‌کنم بهترین بازی‌ها را برای تیم ملی انجام دهم و اگر توانستم، گلزنی هم کنم. کار یک مهاجم گل زدن است، جز این انتظار دیگری هم نباید داشت و من هم تلاش می‌کنم این کار را انجام دهم اما نمی‌توانم برای انجام دادن این کار قول بدهم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها