jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۵۴۱۹۳   ۰۹ دی ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۹

جام جم ورزشی: در آخرین روزهای سال 2014، وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک به بررسی عملکرد برترین ورزشکاران سال و نیز پیش بینی موفقیت های آنها در سال 2015 پرداخته است.

ساره جوانمردی و سیامند رحمان در میان برترین های 2014

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان، زهرا نعمتی، سیامند رحمان و ساره جوانمردی، سه ورزشکار ایرانی هستند که عملکرد آنها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است.

در خصوص رشته تیروکمان، وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک به معرفی 5 گروه برتر از کمانداران جهان می پردازد که به تفکیک جنسیت و رشته ای که در آن فعالیت می کنند، عملکرد آنها ارزیابی شده است.

در گروه زنان و رشته ریکرو، از زهرا نعمتی و دو ورزشکار دیگر از کشورهای ایتالیا و لهستان نام برده شده و ذکر شده که انتظار می رود در سال 2015 شاهد عملکرد چشمگیر و تاثیر گذاری از این ورزشکاران باشیم.

این وب سایت با ذکر این نکته که رشته تیروکمان در سال 2014، عملکرد چشمگیری داشت اضافه کرده است که پیش بینی می شود ورزشکاران ذکر شده از برترین های سال آینده باشند.

مسابقات جهانی تیروکمان آلمان، از مهم ترین رویدادهای پیش روی این رشته در سال 2015 به شمار می رود که طی آن ورزشکاران سراسر جهان مهارت های خود را به نمایش می گذراند.

در رشته وزنه برداری نیز این وب سایت اقدام به معرفی 7 وزنه بردار سال 2014 کرده که در میان آنها نام سیامند رحمان به عنوان قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان همچنان می درخشد.

وی که رکورد دار دسته فوق سنگین است، در مسابقات اخیر پاراآسیایی اینچئون سه بار اقدام به شکست رکورد جهان کرد و در نظر سنجی وب سایت رسمی IPC نیز به عنوان بهترین ورزشکار ماه اکتبر در جهان انتخاب شد.

ساره جوانمردی، دیگر ورزشکار افتخار آفرین ایرانی نیز توانست با کسب عناوین متعدد در سال 2014، به عنوان یکی دیگر از ورزشکاران موفق امسال معرفی شود.

وی در مسابقات جهانی آلمان به نشان طلا دست یافت، در مسابقات جهانی لهستان ضمن کسب نشان طلا به عنوان برترین ورزشکار رشته تپانچه جهان شناخته شد و در مسابقات پاراآسیایی نیز با کسب دو نشان طلا توانست کلکسیون افتخارات سال 2014 خود را تکمیل کند.

جوانمردی با قهرمانی در مسابقات آلمان موفق به کسب سهمیه مستقیم مسابقات پارالمپیک ریو شد و به تازگی نیز عنوان بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا را از کمیته پارالمپیک آسیا دریافت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر