فرمانده نیروی دریایی ارتش از اخطار به ۲ ناو متعلق به کشورهای فرامنطقه‌ای توسط این نیرو خبر داد و گفت که این ناوها پس از اخطار منطقه رزمایش ارتش را ترک کردند.
کد خبر: ۷۵۳۲۳۶
اخطار به دو ناو خارجی و خروج از منطقه رزمایش

به گزارش روابط عمومی ارتش دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش طی سخنانی در منطقه رزمایش محمد رسول الله (ص) گفت: در روزهای گذشته دو ناوشکن متعلق به کشورهای فرامنطقه‌ای در دو محدوده رزمایش حاضر شدند.

وی افزود: به این دو ناوشکن اخطار مجدد دادیم و آنها را وادار کردیم که منطقه را ترک کنند که به دنبال این درخواست، ناوشکن های مزبور منطقه را ترک کردند و ما رزمایش را به خوبی انجام دادیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: ما پیش از این اخطار داده بودیم که به خاطر مسائل ایمنی هیچ کشوری و هیچ طرفی نباید در منطقه رزمایش حضور داشته باشد.

دریادار سیاری با بیان اینکه در همان روزهای نخست بسیاری از کشورها به اخطار ما توجه کردند، گفت: این دو ناو در دو منطقه متفاوت وارد محدوده رزمایش محمد رسول الله (ص) شدند که پس از اخطار مجدد از منطقه بیرون رفتند.

براساس این گزارش، رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان محمد رسول الله (ص) از چهارم دی ماه در منطقه‌ای به وسعت 2 میلیون و 200 هزار کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 10 درجه در اقیانوس هند آغاز شد و تا دهم دی ماه ادامه دارد.

در روز اول این رزمایش نیروهای ارتش به گسترش یگان‌های خود در منطقه پرداختند و در روز دوم یگان های نیروی زمینی با حمایت قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) و نیروی هوایی ارتش از پیشروی نیروهای دشمن فرضی در سواحل جنوب کشور جلوگیری و به آنها حمله کردند.

در سومین روز از رزمایش محمدرسول الله(ص) نیز قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) با شلیک موشک‌های شلمچه از سامانه مرصاد سه پهپاد دشمن را منهدم کرد.

صبح امروز و در چهارمین روز از رزمایش به منظور جلوگیری از نفوذ دشمن به آبهای ساحلی، یگان های پروازی، شناور سطحی، قایق تندرو، زیردریایی های سنگین کلاس طارق و شناورهای بومی و بهینه شده به اجرای عملیات مین ریزی در گستره دریای و منطقه رزمایش پرداختند.

در این مرحله دشمن فرضی نیز به منظور آسیب رساندن به خطوط مواصلاتی و محل عبور شناورهای خودی اقدام به مین ریزی کرد که به دنبال آن نیروی دریایی ارتش به منظور برقراری امنیت کشتی های تجاری و نفتکش و باز نگه داشتن خطوط مواصلاتی با استفاده از بالگرد آر اچ و شناور مین روب اقدام به مین روبی کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها