jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۷۵۱۶۵۹   ۰۲ دی ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۹

مصاحبه ای که پس از چند سال هنوز جنجال ساز است

تنیسور سیاه پوست: هرگز با یک پسر سیاه پوست ازدواج نمی کنم!

جام جم ورزشی: نژاد پرستی در دنیای ورزش گاهی اوقات به یک معضل تبدیل می شود. بازیکنان و ورزشکاران سیاه پوست هرگز از شر شعارها و رفتارهای نژادپرستانه به طور کامل مصون نبودند.

تنیسور سیاه پوست: هرگز با یک پسر سیاه پوست ازدواج نمی کنم!

به گزارش جام جم ورزشی ، اما گاهی اوقات استثناهایی بسیار عجیب وجود دارد، استثناهایی که هرگز نظیر آنها شنیده نشده است نمونه اش اظهارنظری است که سره نا ویلیامز آمریکایی زن شماره یک تنیس دنیا چند سال پیش بر زبان آورد و هنوز هم بابت آن از او سوال می شود. سره نا خود یک ورزشکار سیاه پوست است. او به دلیل موفقیت های متعدد در تنیس و فتح گرند اسلم ها و تورنمنت های معتبر همیشه تحسین شده ضمن اینکه او در دنیای مد و لباس نیز مشغول است. ویلیامز چند سال پیش در پاسخ به سوالاتی مربوط به ازدواج و اینکه با چه کسی ازدواج می کند اظهار داشت که با هر کسی ازدواج کند آن شخص قطعا یک پسر سیاه پوست نخواهد بود! ویلیامز در حالی این جمله را بر زبان آورد که خود یک سیاه پوست است. او درباره اینکه چرا چنین عقیده ای دارد گفت که پسران سیاه پوست اخلاق خاصی دارند و او حاضر نیست حتی با آنها قهوه بخورد.

انتشار این مصاحبه انتقادهای بسیار زیادی را متوجه ویلیامز کرد. بسیاری اظهار نظر وی را بسیار خام و کورکورانه توصیف کردند که تنها بر اساس یک تجربه شخصی اتفاقی رقم خورده است. ویلیامز نیز برای توجیه این مصاحبه نژادپرستانه(آن هم در حالی که خود سیاه پوست است) گفت که به دلیل تجارب خودش چنین چیزی گفته است. پس از گذشت سال ها هنوز بسیاری او را بابت آن مصاحبه توهین آمیز سرزنش می کنند و ویلیامز نیز هر چند وقت یکبار مجبور است ضمن عذرخواهی بگوید که اصلا منظوری نداشته و نمی خواسته به پسرهای هم رنگ پوست خودش توهین کند.

ویلیامز 33 ساله هنوز ازدواج نکرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر