jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۱۶۱۷   ۰۱ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۴

جدیدترین اسناد فاش شده توسط سایت ویکی لیکس حکایت از خرابکاری سازمان جاسوسی آمریکا در فرودگاه های کشورهای مختلف بویژه اروپا دارد.

خرابکاری سازمان سیا در فرودگاه های اروپا

ویکی لیکس دو سند محرمانه را فاش کرده که این اسناد از عملیات های مخفی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای از کار انداختن سیستم های امنیتی در فرودگاه های بین المللی بویژه فرودگاه های اروپا حکایت دارند.

یکی از این اسناد که تاریخ آن مربوط به سپتامبر سال 2011 است به ماموران عملیاتی سازمان سیا نحوه عملکرد در هنگام بازرسی های ثانویه در فرودگاه ها را آموزش می دهد.

بازرسی های ثانویه اغلب از حساسیت بیشتری برخوردار هستند و سازمان سیا که نگران لو رفتن عملیات های مخفی خود در فرودگاه های بین المللی بود با شگردی خاص سیستم های امنیتی را مختل می کرد.

سند دوم که مربوط به ژانویه سال 2012 می شود نیز مربوط به گزارشی در مورد بازرسی های مرزی در کشورهای اروپایی و قانون «شنگن» می شود.

در این گزارش به نفوذ عوامل سیا به سیستم هایی همچون پایگاه اطلاعاتی اثر انگشت اروپا و سیستم اطلاعات شنگن اشاره شده است.

این اسناد در حالی منتشر می شود که هنوز ماجرای جاسوسی آمریکا از متحدان اصلی خود از جمله اتحادیه اروپا و آلمان مشخص نشده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر