jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۱۶۱۷   ۰۱ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۴

جدیدترین اسناد فاش شده توسط سایت ویکی لیکس حکایت از خرابکاری سازمان جاسوسی آمریکا در فرودگاه های کشورهای مختلف بویژه اروپا دارد.

خرابکاری سازمان سیا در فرودگاه های اروپا

ویکی لیکس دو سند محرمانه را فاش کرده که این اسناد از عملیات های مخفی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای از کار انداختن سیستم های امنیتی در فرودگاه های بین المللی بویژه فرودگاه های اروپا حکایت دارند.

یکی از این اسناد که تاریخ آن مربوط به سپتامبر سال 2011 است به ماموران عملیاتی سازمان سیا نحوه عملکرد در هنگام بازرسی های ثانویه در فرودگاه ها را آموزش می دهد.

بازرسی های ثانویه اغلب از حساسیت بیشتری برخوردار هستند و سازمان سیا که نگران لو رفتن عملیات های مخفی خود در فرودگاه های بین المللی بود با شگردی خاص سیستم های امنیتی را مختل می کرد.

سند دوم که مربوط به ژانویه سال 2012 می شود نیز مربوط به گزارشی در مورد بازرسی های مرزی در کشورهای اروپایی و قانون «شنگن» می شود.

در این گزارش به نفوذ عوامل سیا به سیستم هایی همچون پایگاه اطلاعاتی اثر انگشت اروپا و سیستم اطلاعات شنگن اشاره شده است.

این اسناد در حالی منتشر می شود که هنوز ماجرای جاسوسی آمریکا از متحدان اصلی خود از جمله اتحادیه اروپا و آلمان مشخص نشده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها