jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۱۶۱۷   ۰۱ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۴

جدیدترین اسناد فاش شده توسط سایت ویکی لیکس حکایت از خرابکاری سازمان جاسوسی آمریکا در فرودگاه های کشورهای مختلف بویژه اروپا دارد.

خرابکاری سازمان سیا در فرودگاه های اروپا

ویکی لیکس دو سند محرمانه را فاش کرده که این اسناد از عملیات های مخفی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای از کار انداختن سیستم های امنیتی در فرودگاه های بین المللی بویژه فرودگاه های اروپا حکایت دارند.

یکی از این اسناد که تاریخ آن مربوط به سپتامبر سال 2011 است به ماموران عملیاتی سازمان سیا نحوه عملکرد در هنگام بازرسی های ثانویه در فرودگاه ها را آموزش می دهد.

بازرسی های ثانویه اغلب از حساسیت بیشتری برخوردار هستند و سازمان سیا که نگران لو رفتن عملیات های مخفی خود در فرودگاه های بین المللی بود با شگردی خاص سیستم های امنیتی را مختل می کرد.

سند دوم که مربوط به ژانویه سال 2012 می شود نیز مربوط به گزارشی در مورد بازرسی های مرزی در کشورهای اروپایی و قانون «شنگن» می شود.

در این گزارش به نفوذ عوامل سیا به سیستم هایی همچون پایگاه اطلاعاتی اثر انگشت اروپا و سیستم اطلاعات شنگن اشاره شده است.

این اسناد در حالی منتشر می شود که هنوز ماجرای جاسوسی آمریکا از متحدان اصلی خود از جمله اتحادیه اروپا و آلمان مشخص نشده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر