شهادت ۴ شیعه در حمله نظامیان سعودی به العوامیه + عکس

نظامیان سعودی از صبح امروز به منطقه "العوامیه" در شرق این کشور یورش بردند که بر اثر تیراندازی به سوی منازل مسکونی مردم تاکنون دست کم چهار شهروند شیعه عربستانی شهید شده اند.
کد خبر: ۷۵۱۲۱۵
شهادت ۴ شیعه در حمله نظامیان سعودی به العوامیه + عکس

منابع خبری مختلف در عربستان گزارش دادند که نیروهای امنیتی این کشور صبح امروز با استفاده از تعداد زیادی از خودروهای زرهی و بالگرد‌های نظامی به منطقه شیعه نشین العوامیه در شرق این کشور حمله کردند.

وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که 4 تن را در شهر شیعه نشین العوامیه واقع در شرق این کشور کشته است.

پیش از این منابع محلی اعلام کرده بودند که دو جوان به اسامی «علی أبو عبدالله» و «ثامر آل ربیع» بر اثر حمله نظامیان سعودی به العوامیه به شهادت رسیدند.

ده‌ها تن از شهروندان عربستانی بر اثر تیراندازی نظامیان سعودی به شدت زخمی‌شده‌اند و به دلیل محاصره بودن مناطق مختلف این شهر امکان انتقال آنان به بیمارستان وجود ندارد. نظامیان درمانگاه منطقه «القدیح» را نیز به محاصره خود در آورده و اجازه ورود بیماران و زخمی‌ها به آن را نمی‌دهند.

برخی منابع محلی و شاهدان گزارش دادند، نظامیان سعودی پس از محاصره منطقه العوامیه و یورش به آن اقدام به گلوله‌باران منازل مردم کرده‌اند که در برخی موارد از گلوله‌های 50 میلیمتری استفاده شده است؛ این حملات باعث بروز ویرانی‌های گسترده‌ای در سطح شهر «العوامیه» شده است.در زیر تصاویری از خرابی‌های ناشی از حمله نیروهای امنیتی عربستان به العوامیه آمده است.

یورش نیروهای امنیتی به منازل مسکونی مردم نیز تعدادی زخمی در پی داشته و در برخی از مناطق پس از شلیک به سوی منازل مردم دود غلیظی مشاهده شده است.

نیروهای امنیتی عربستان در این حمله 4 نفر را نیز بازداشت کردند که یک نوجوان 12 ساله به اسم «حسن تحیفه» نیز در بین آنها حضور دارد. نیروهای امنیتی عربستان پیش از دستگیری این کودک منزل پدر وی را تخریب کردند.(تسنیم)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها