از امروز در جایگاه​های سراسر کشور اجرایی شد

عرضه سی ان جی برحسب کیلوگرم

قیمت بالای سی. ان. جی مانع از افزایش مصرف آن شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام این‌که مصرف سی.ان.جی در چند سال اخیر تغییر نکرده است، اذعان کرد: نزدیک بودن نرخ گاز طبیعی نسبت به بنزین و بالا بودن نسبی قیمت آن، عامل مهمی برای کاهش جذابیت مصرف این سوخت پاک است.
کد خبر: ۷۵۰۵۴۶

به گزارش تسنیم، سیدناصر سجادی گفت: میانگین مصرف این سوخت در سال 90 روزانه 17 میلیون متر مکعب، در سال 91 روزانه 19 میلیون متر مکعب، در سال گذشته 18.5 میلیون متر مکعب در روز و در هشت ماه نخست امسال نیز برابر با مصرف سال 92 بوده است.

وی با اظهار این‌که آمارها حکایت از آن دارد که اقبال مصرف‌کننده برای استفاده از این سوخت پاک در این سال‌ها چندان قابل توجه نبوده است، تاکید کرد: باید جذابیت در این بخش بیش از پیش تقویت شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به این‌که هم‌اکنون میانگین قیمت بنزین به ازای هر لیتر 700 تومان است که با نرخ سی.ان.جی با هر متر مکعب 450 تومان فاصله چندانی ندارد، تصریح کرد: قیمت سی.ان.جی باید به گونه‌ای تعیین شود که نرخ این سوخت پاک نسبت به بنزین، فاصله محسوسی داشته باشد تا میل به مصرف آن افزایش یابد.

سجادی با تأکید بر ضرورت توسعه جایگاه‌های سی.ان.جی و ایجاد امکانات و خدمات رفاهی در جایگاه‌ها، مشوق‌های حمایتی جایگاه‌داران را نیز برای سرمایه‌گذاران این بخش مهم خواند و گفت: در این مسیر نیز گام‌های مهمی برداشته شده است که افزایش دو برابری کارمزد و پیش‌بینی کارمزد ویژه برای ساخت جایگاه‌هایی که بخش خصوصی انجام می‌دهد، از جمله آنهاست.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها