jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۸۹۰۷   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور ضمن اعلام این خبر که سینما و تئاتر سال تحصیلی آینده وارد کتاب‌های درسی پایه نهم می‌شود، اظهار کرد: ارائه آموزش‌هایی با عنوان تربیت‌آوایی، فونتیک‌ها و ضرباهنگ‌ها نیز مدنظر قرار دارد.

حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام‌محمدیان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: امسال پایه هفتم دارای کتاب فرهنگ و هنر است که هنرهای تجسمی، خوشنویسی، هنر موسیقایی و هنرهای نمایشی را آموزش می‌دهد و در کتاب‌های درسی سال آینده توجه بیشتری به این مبحث‌ها خواهد شد.

وی با بیان این‌که در سال تحصیلی جاری 946 عنوان کتاب درسی، 125 عنوان کتاب راهنمای معلم، 15 عنوان روش تدریس و 90 عنوان کتاب درسی همراه با لوح فشرده آماده و در مدارس توزیع شد، اظهار کرد: کتاب‌های درسی منطبق با برنامه ملی درسی تغییر یافته‌اند و تغییر کتاب‌ها برای دیگر پایه‌ها در سال‌های آینده ادامه دارد. در واقع هر سال کتاب‌های درسی دو پایه مورد بازنگری قرار می‌گیرند. این مقام مسئول عنوان کرد: به عنوان مثال تقویت هویت دینی و انقلابی، ارائه و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس، برخی خاطرات رزمندگان و فرماندهان جنگ و عنوان میراث دفاع مقدس با نثر ادبی وارد کتاب‌های درسی چاپ‌های چهارم و پنجم ابتدایی شد. محمدیان با بیان این‌که در کتاب مطالعات اجتماعی زیست‌شهروندی، حقوق شهروندی و قانون اساسی را وارد کردیم، عنوان کرد: البته حقوق دانش‌آموزی در کشور به صورت مستقل و قانون نداریم؛ اما قوانین مربوط به کودکان و نوجوانان وجود داشت که وارد کتاب‌های پایه‌های سوم، چهارم و هفتم شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر