jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۷۷۲۷   ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۶

تبهکاران اعضای یک خانواده بودند

سرقت طلا و جواهرات به شیوه کمک به نیازمندان

تبهکارانی که با شیوه قدیمی «کمک به نیازمندان» اقدام به سرقت طلا و جواهرات خانم‌ها می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرقت طلا و جواهرات به شیوه کمک به نیازمندان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پی وقوع سرقت های مشابه از زنان عمدتا دارای سنین بالا در محدوده شهرری و کهریزک، موضوع جهت رسیدگی و به دستور شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری در دستور کار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بررسی اظهارات مالباختگان که همگی از میان زنان هستند نشان داد که سارقان با مراجعه به زنان مسن - در زمان مراجعه این افراد به مساجد و حسینیه ها جهت اقامه نماز بویژه در زمان اقامه نماز ظهر - با طرح ادعای کمک به افراد مستمند و فقیر و انجام مانورهای متقلبانه اعتماد این افراد را جلب و کیسه پلاستیکی مشکی حاوی چند تکه لباس عمدتا کهنه داخل آنرا به مالباختگان تحویل، پس از جلب اعتماد و به بهانه یادداشت شماره عیار طلاها اقدام به گرفتن طلا و جواهرات زنان (مالباختگان) کرده و در حالیکه انتهای کیسه ها سوراخ بوده طلاها را بهمراه لباس ها و یک بسته پول در داخل کیسه گذاشته و پس از سرقت طلاجات از قسمت سوراخ زیرین کیسه، به سرعت از محل متواری می شوند.

ارتکاب سرقت ها توسط یک گروه از سارقان

با بررسی اظهارات مالباختگان، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی سرقت ها توسط گروه مشخصی از سارقان انجام می شود اظهارات مالباختگان نشان داد که سارقان در قالب یک گروه دو نفره (در برخی از سرقت ها دو نفر مرد و در برخی از سرقت ها یک مرد و یک زن) و با استفاده از انواع خودروها سواری ال 90، پژو 405 و پراید، اقدام به سرقت طلا و جواهرات زنان مسن کرده اند.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت و احتمال ارتکاب سرقت ها توسط گروه مشخصی از سارقان (طایفه فیوج)، کارآگاهان با انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه موفق به شناسایی فریبرز (پدر) و علی (پسر) به عنوان دو عضو گروه سارقان شدند؛ در ادامه و با توجه به حضور یک سارق زن در سرقت ها و احتمال مشارکت دیگر اعضای خانواده متهمان در سرقت ها، تصویر همسر فریبرز نیز توسط تعدادی از مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفت.

دستگیری هر سه متهم

با شناسایی هر سه عضو یک خانواده به عنوان اعضای گروه سارقان، دستگیری آنها در دستور کار پایگاه نهم و کلانتری های محدوده شهرری و کهریزک قرار گرفت؛ بلافاصله مشخصات متهمان و خودروهای مورد استفاده از سوی آنها در اختیار عوامل کلانتری ها و همچنین تیم های نامحسوس پایگاه نهم قرار گرفت تا نهایتا مأمورین کلانتری 168 سیزده آبان موفق به دستگیری هر سه متهم در خیابان 13 آبان شدند.

رییس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با دستگیری متهمان و دعوت از شکات و انجام مواجه حضوری میان شکات و متهمان، هر سه متهم از سوی دهها مالباخته مورد شناسایی قرار گرفتند.

سرهنگ حسین زارع با اشاره به کشف دو دستگاه خودرو ال 90 سفید و یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره ای از متهمان، افزود:با توجه به تعدد سرقت های مشابه انجام شده در مناطق کهریزک، شهرری، حسن آباد، نازی آباد و دیگر مناطق جنوب شهر تهران و احتمال ارتکاب سرقت های مشابه در سایر مناطق شهر تهران، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و هر سه متهم جهت انجام تحقیقات در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت طلا و جواهرات قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها