jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۴۵۹۳۱   ۱۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۱

جام جم ورزشی: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: تغییر رای انضباطی دیدار پرسپولیس با ذوب آهن در جام حذفی حساب شده بود و من با پوست و استخوان فساد در فوتبال را حس کردم.

سیاسی: فساد فوتبال را تا استخوان حس کردم

حمیدرضا سیاسی درباره اینکه چرا مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شده است، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: بعد از جدایی علیرضا رحیمی از پرسپولیس که البته ایشان خودشان رفتند، بهروز منتقمی تمایلی به مدیرعاملی نداشت. منتقمی شخصیت آرام و گوشه گیری دارد و از مدیران با تجربه‌ای است ولی موافقت نکرد که مدیرعامل شود. با اضافه شدن جعفر کاشانی و حسین کلانی از ریاست هیات مدیره استعفا دادم و در نهایت هیات مدیره مرا به عنوان مدیرعامل انتخاب کرد.

درخشان با داشته‌هایش قانع است
وی درباره عملکرد حمید درخشان در پرسپولیس و حمایتش از این مربی تصریح کرد: درخشان مربی بزرگ و نام آوری است. من در این مدت دیدم که درخشان به جدیت می‌تواند موفق باشد ولی او ابزار لازم را ندارد. با این حال درخشان به داشته‌هایش قانع است و امیدوار است بتواند موفق باشد.

هجمه‌ها مثبت شده است
مدیرعامل پرسپولیس ادامه داد: در سطح جامعه هم ابتدا هجمه‌هایی از تغییر سرمربی بود ولی کم کم با عملکردی که درخشان داشت، این هجمه مثبت شد و دیدگاه‌ها نسبت به درخشان تغییر کرد.

کفاشیان گفته بود مشکل حل می‌شود
سیاسی در ادامه به انتقاد از تغییر رای دیدار پرسپولیس با ذوب آهن پرداخت و تاکید کرد که برگزاری این مسابقه با حضور تماشاگر، به ضرر پرسپولیس است! وی گفت: من روز سه شنبه به همراه مهدی تاج جلسه ای با علی کفاشیان داشتیم که کفاشیان گفت این مشکل حل خواهد شد. روز چهارشنبه بهروز منتقمی برای پیگیری را به فدراسیون رفت ولی به ما گفت که کمیته استیناف رای کمیته انضباطی را تایید کرده و بازی بدون تماشاگر است.

به برگزاری بازی بدون تماشاگر اعتراض نکردیم
وی افزود: من همانجا تصمیم گرفتم به رای اعتراض نکنیم تا بازی بدون تماشاگر باشد. به بازیکنان هم گفتم که بازی با ذوب آهن بدون تماشاگر است و باید با همین وضع بسازیم ولی یکباره اواخر ساعات اداری روز پنجشنبه اعلام شد که بازی با تماشاگر برگزار خواهد شد. با این حساب ما خیل عظیمی از تماشاگرانمان را برای بازی امروز نداریم. درست است هواداران ما را تنها نمی‌گذارند ولی اکثر آنها برای تعطیلات آخر هفته خود برنامه ریزی کرده‌اند. حالا با این رای هم این بازی با کم تماشاگر خواهد بود و هم بازی بعدی در لیگ بدون تماشاگر.

با پوست و استخوان فساد در فوتبال را حس کردم
مدیرعامل پرسپولیس پا را فراتر از این گذاشت و تاکید کرد: این رای حساب شده بود. همانطور که مجلس به بعضی از مسائل ورود کرده بود، من هم در این مدت با پوست و استخوان فساد در فوتبال را حس کردم. برایم ملموس شد که جریاناتی در حال وقوع است. من به ماهیت این رای ورود نمی کنم ولی شکل آن به گونه‌ای است که در نهایت ما تماشاچی داریم اما در واقع بی تماشاگریم!

رای ما مشابه تراکتورسازی نبود
سیاسی درباره اظهارات مهدی تاج که اجرای این رای را به اجرای رای انضباطی تراکتورسازی مشابه دانسته بود، اظهار کرد: مسئله ما مشابه تراکتورسازی نبود. موضوع تماشاگران پرسپولیس برای دو لیگ مختلف (جام حذفی و لیگ برتر) بود ولی مسئله تراکتورسازی در لیگ برتر رخ داده بود.

صدور رای در ساعات پایانی روز پنجشنبه
مدیرعامل پرسپولیس که در برنامه ورزش و مردم حضور یافته بود، خطاب به مهدی تاج رئیس سازمان لیگ گفت: مگر ما روز سه شنبه پیش علی کفاشیان نرفتیم تا موضوع در کمیته استیناف مطرح شود؟ استیناف رای کمیته انضباطی را تایید کرد و ما هم تسلیم رای شدیم و اعتراض نکردیم. بعد از آن شما در روز پنجشنبه اواخر ساعت اداری اعلام کردید که بازی با تماشاچی است.

چرا رای روز سه شنبه شکسته نشد؟
تاج در واکنش به این صحبت‌ها از مدیرعامل پرسپولیس پرسید "حالا ما کار خوبی کردیم یا کار بدی"؟ سیاسی هم گفت: قدرتی که می‌توانست این رای را بشکند، چرا روز سه شنبه این کار را نکرد؟ من به کفاشیان گفته بودم اگر رای روز سه شنبه معلوم شود، من برای بازی با ذوب آهن هوادار دارم و می‌توانم مدیریت کنم. ایشان هم گفت یکساعت دیگر همه چیز درست می‌شود. در حالی که روز چهارشنبه رای کمیته انضباطی مبنی بر برگزاری بازی بدون تماشاگر تایید شد. من هم گفتم صحبتی نمی‌کنم و اجازه بدهید بازی بدون تماشاگر باشد.

چه کسی درخواست داد رای عوض شود؟
مدیرعامل پرسپولیس یادآور شد: این اتفاق به ضرر ما تمام شد. هم در این بازی تماشاگر مورد نظر را نداریم و هم بازی بعد بدون تماشاگر هستیم. سئوال من از شما (تاج) این است که چه کسی درخواست کرد رای عوض شود؟ یک نفر باید درخواست کرده باشد که این رای بشکند.

رئیس سازمان لیگ در اینباره از سیاسی پرسید آیا شما نظر ندادید که بازی بدون تماشاگر باشد؟ سیاسی تاکید کرد: چرا ولی نظر ما روز سه شنبه بود در حالی که رای نهایی روز پنجشنبه اعلام شد.

دیواری کوتاه‌تر از سازمان لیگ پیدا نمی‌کنیم
مدیرعامل پرسپولیس که از این تصمیمات عصبانی به نظر می‌رسید، در ادامه از مهدی تاج دلجویی کرد و گفت: البته من باید از شما تشکر کنم. مسئله ما، سازمان لیگ نیست. ما گاهی دیوار کوتاه‌تر از شما پیدا نمی‌کنیم و اینطور صحبت می‌کنیم.

انتقاد غیر مستقیم سیاسی از درخشان
مهدی تاج البته به درخواست سرمربی پرسپولیس در نشست خبری روز پنجشنبه اشاره کرد و گفت که درخشان در آن نشست درخواست کرده بود بازی بدون تماشاگر باشد. این موضوع باعث شد تا مدیرعامل پرسپولیس به انتقاد غیر مستقیم از صحبت‌های حمید درخشان بپردازد و بگوید: شما تمام مسئولان و رده‌های باشگاه پرسپولیس را خوب می‌شناسید. تنها کسی که صلاحیت دارد در اینباره اعتراض کند، من هستم!

(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها