جام جم ورزشی: مصاف استقلال و راه آهن با برتری یک بر صفر شاگردان قلعه نویی به پایان رسید.
کد خبر: ۷۴۴۸۸۲
پیروزی قلعه نویی و استقلال بعد از 9 هفته/آرامش مقطعی در اردوگاه آبی‌ها

دیدار تیم های استقلال و راه آهن از هفته شانزدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با برتری یک بر صفر آبی پوشان به پایان رسید. تک گل این دیدار را سجاد شهباززاده در دقیقه 62 به ثمر رساند. استقلال با این پیروزی بعد از 8 هفته ای که بدون پیروزی در لیگ و یک شکست در جام حذفی (مجموعا 9 دیدار) طعم برد را چشید.

گزارش نیمه نخست:

در نیمه نخست این دیدار بازی متعادلی از سوی دو تیم ارائه شد با این حال استقلال موقعیت های بهتری از حریفش داشت.

نخستین فرصت این دیدار را استقلال در دقیقه پنجم به دست آورد. سجاد شهباززاده در داخل محوطه جریمه راه آهن یک توپ خوب را به دست آورد که ضربه او را طالب لو با واکنشی دیدنی به کرنر فرستاد. در ادامه این بازهم استقلالی ها بودند که فرصت گلزنی داشتند. در دقیقه 13 این دیدار کار دیدنی کرار به یک پاس خوب از سوی او به برهانی منتج شد و برهانی در شرایطی نامتعادل، فرصت شوتزنی برای ابراهیمی ایجاد کرد که شوت او بعد از برخورد به مدافع راه آهن راهی اوت شد.

در ادامه این دیدار بازیکنان راه آهن توسط غلامی یک فرصت خوب را پیدا کردند که ضربه او در دقیقه 26 با اختلاف راهی اوت شد. تنها یک دقیقه بعد از این فرصت بود که شوت سنگین خرسندنیا می توانست یک گل برای استقلال داشته باشد که توپ او راهی اوت شد و در دقیقه 31 هم شوت دیدنی بیگ زاده از پشت محوطه جریمه راه آهن به شکلی بسیار خطرناک راهی اوت شد تا حساب کار همچنان بدون گل مساوی باقی بماند.

در اواخر این دیدار در دقیقه 43 شهباززاده در داخل محوطه جریمه در شرایطی تک به تک با طالب لو قرار گرفت و شوت سنگین او را طالب لو با واکنشی دیدنی توپ را به کرنر فرستاد و در دقیقه 46 داور این دیدار یک ضربه پنالتی به سود استقلال اعلام کرد که این ضربه را ابراهیمی به تیرک دروازه زد تا نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان برسد.

گزارش نیمه دوم:

در نیمه دوم این دیدار استقلال سراپا حمله کار را آغاز کرد. آنها در دقیقه 50 می توانستند یک گل بزنند، شوت خوب بیگ زاده از پشت محوطه جریمه راه آهن با اختلافی ناچیز راهی اوت شد. در ادامه نیز برهانی بعد از جا گذاشتن چند مدافع راه آهن اقدام به شوت زنی کرد که ضربه او را طلب لو براحتی مهار کرد.

در ادامه این دیدار راه آهن در یک ضد حمله می توانست گلزنی کند. ضربه سر دیدنی غلامی در دقیقه 58 با واکنش دیدنی فروزان راهی کرنر شد.

در ادامه این دیدار در دقیقه 62 ارسال دیدنی خسرو حیدری با ضربه سر بسیار خوب شهباززاده همراه شد و این توپ دور از دستان طالب لو وارد دروازه شد تا حساب کار یک بر صفر به سود استقلال شود.

پس از گلزنی استقلال ها، آنها به سمت بازی تدافعی رفتند و راه آهنی ها بارها می توانستند بازی را به سود خود کنند از جمله شوت سنگین شیری در دقیقه 84 که بعد از برخورد به مدافع استقلال به کرنر رفت. هرچند که استقلال در این دقایق یکبار توسط شهباززاده می توانست به گل برسد. شوت زیبای او از پشت محوطه جریمه راهی اوت شد.

در اواخر این دیدار فشار راه آهنی ها بر روی دروازه استقلال می توانست برای آنها یک امتیاز داشته باشد اما کم دقتی شاگردان استیلی منجر به گل نشد و در نهایت این استقلال بود که با برتری یک بر صفر، سه امتیاز این دیدار را به حساب خودش ریخت.

ترکیب استقلال: محسن فروزان، خسرو حیدری، محمد رضا خرسندنیا، حنیف عمران زاده (میلاد سلیمان فلاح 45)،امیر حسین صادقی، امید ابراهیمی،آرش برهانی (امیرحسنی طاهونی 68)،سجاد شهباززاده، هرائر مگویان، هاشم بیگ زاده و کرار جاسم. (مجتبی حسینی 90+5)

ترکیب راه آهن: وحید طالب‌لو، رامین رضاییان، میلاد محمدی، محسن ایران نژاد، ابراهیم کریمی، محمد آبشک (بهنام برزای 59)، سیامک کوهنورد، بهادر عبدی (علی علیپور 68)، محمد حسین پور، محمد غلامی (مجتبی شیری 68) و امین منوچهری.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها