jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۴۴۰۶۶   ۰۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۱

سردار سلامی در گفتگوی زنده تلویزیونی:

مردم از نزدیک شاهد پرواز RQ170 ایرانی خواهند بود

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در روزی که خیلی دور نیست، کرانه باختری به جهنمی برای امنیت صهیونیست‌ها تبدیل می‌شود و فرزندان کرانه باختری و نوار غزه به هم دست می‌دهند.

مردم از نزدیک شاهد پرواز RQ170 ایرانی خواهند بود

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در گفتگوی تلویزیونی نگاه یک طی سخنانی اظهار داشت: آمریکا قادر به تامین امنیت رژیم صهیونیستی نیست زیرا تمام سرزمین فلسطین اشغالی محل تقاطع آتش حزب الله، حماس و جهاد است.

وی درخصوص تسلیح کرانه باختری نیز گفت: فلسطینیان کرانه باختری آرمان خود را کنار نخواهند گذاشت و در روزی که خیلی دور نیست کرانه باختری به جهنمی برای امنیت صهیونیست ها تبدیل می شود و فرزندان کرانه باختری و نوار غزه به هم دست می دهند.

سلامی با اشاره به پهپاد ایرانی RQ170 و واکنش آمریکایی ها اظهار داشت: این پهپاد ایرانی یک واقعیت است و بازهم مردم پرواز آن را مشاهده خواهند کرد و آن را از نزدیک لمس و شاهد نشست و پرواز آن خواهند بود.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به حوادث منطقه تصریح کرد: نمی توانیم اجازه دهیم مسلمانان در عراق، سوریه و یا لبنان بی رحمانه قتل عام شوند. نمی توانیم اجازه دهیم اتفاقات منطقه با منطق رژیم صهیونیستی جلو برود.

سلامی درخصوص انتشار تصویر سردار قاسم سلیمانی روی مجله آمریکایی، گفت: سردار سلیمانی فرمانده ای متفکر، اندیشمند، شجاع، اهل میدان، موثر، نافذ، ثابت قدم، فداکار است و همه خصوصیات منحصربفرد یک فرمانده استراتژیک را دارد و توطئه های دشمنان را بخوبی می شناسد. هرچه آمریکایی ها بنویسند نمی توانند گوشه ای از شخصیت او را بخوبی نشان دهند.

وی با بیان اینکه بسیج در اوج محاصره علمی قله های پیشرفت را فتح کرد، افزود: امروز موشک های ما می توانند هر دشمنی را در هر مکانی با هر شدتی مورد هدف قرار دهند، موشک های ساحل به دریای ما شناورهای دشمن را در عمق دریا دنبال می کنند، رادارهای ما ماهواره های دشمن را رصد می کنند، پهپادهای ما می توانند هزاران کیلومتر آن سوی مرزها حرکت دشمن را تعقیب کنند و ماهواره های ما می توانند از فضا زمین را کوچک ببیند و تصویر بفرستند، این مدل تفکر بسیجی است که می تواند مرزهای دانش را بشکند.

سلامی ادامه داد: شهید مجید شهریاری کسی بود که ما را به غنی‌سازی 20 درصد اورانیوم رساند و برتری سیاسی برای ما نسبت به دشمن ایجاد کرد. ما به جایی رسیدیم که دشمن گزینه نظامی را کاملا از فضای ذهن، تخیل و حتی توهمات خود هم خارج کرده است.

وی با بیان اینکه بسیجیان همه روزنه‌های تاکتیکی و فضاهای استراتژیک را مسدود کرده‌اند، اظهار داشت: در عرصه زمین، صدها گردان امام حسین(ع) بسیج آمادگی دارند سد بی‌پایانی در برابر تحرکات دشمن ایجاد کنند و چنان درسی به دشمن بدهند که دیگر هیچ کس فکر تهدید نکند.

سلامی همچنین با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 گفت: جدا از بحث مذاکرات، ما باید تحولات اقتصادی و پیشرفت‌های آن را از فرایند سیاسی جدا کنیم. راه اصلی برون‌رفت یک کشور انقلابی از هیجانات سیاسی که قدرت‌های بزرگی ایجاد می‌کنند و فرایندهای ناعادلانه‌ای که آنها پیش روی ما می‌گذارند به گونة‌ای است که ما باید مسیر پیشرفت اقتصادی جامعه را از مسیر فرایندهای سیاسی و دیپلماتیک جدا کنیم تا دیگر تحریم برای تسلیم کردن یک ملت جزو استراتژی‌های دشمن قرار نگیرد.

سلامی گفت: باید همانطور که در عرصه نظامی با تولید قدرت، حق انتخاب‌های نظامی را از دشمن سلب کردیم، در عرصه اقتصادی نیز با اقتصاد مقاومتی به جلو برویم. گزینه نظامی که مسئولین آمریکایی آن را مطرح می‌کنند یک بلوف نخ‌نما شده است.

وی ادامه داد:‌بسیج می‌تواند استراتژی‌های اقتصادی دولت را با مردم پیوند بزند و در بهترین سطح، زمینه تولید را در جامعه فراهم کند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی نامه‌ای پیشنهاد و آمادگی بسیج در اقتصاد مقاومتی دولت را ارائه کرده که امیدواریم پاسخ‌های روشن و عملی دریافت کنیم.

سلامی گفت: ما باید مفروضات آمریکایی‌ها که فکر می‌کنند تحریم‌های آنها اقتصاد ما را تحت تأثیر قرار داده و با فرسایشی کردن این تحریم‌ها مردم ما تسلیم می‌شوند را دفن کنیم.

سلامی اظهار داشت: سپاه خود را موظف می‌داند که به دولت‌های ایران کمک کند و به دولت فعلی این کار را بیشتر انجام می‌دهد و آن هم به دلیل فشارهای خارجی موجود است. لذا بحث تقابل سپاه و دولت که از سوی بیگانگان مطرح می شود، عقلا، شرعا، عرفا و منطقا محکوم است و رسانه‌های بیگانه به دنبال این هستند که انشقاق سپاه و دولت را در ذهن مردم ایجاد کنند. باید مواظب باشیم. به همین دلیل هم دولت بسیار بیدار و هوشیار است و هم سپاه به عملیات روانی دشمن آگاه است.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات ایران اظهار داشت: ما توازن را در میدان با دشمنان برقرار کردیم. از طرفی راهکارهای نظامی را بر روی دشمنان بسته‌ایم و مرزهای انقلاب را به هزاران کیلومتر آن طرفتر برده‌ایم.

سلامی افزود: شما به تحولات منطقه توجه کنید. اراده آمریکا را در کجای تحولات عراق می‌بینید، آیا آنها در سوریه پیروز شدند؟ آیا توانستند جلوی انقلاب بحرین را بگیرند؟ آیا توانستند اراده‌شان را در مذاکرات به ما تحمیل کنند؟ آیا در افغانستان موفق شدند؟ این عدم موفقیت آنها به دلیل ترویج تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است.

جانشین فرمانده کل سپاه، گفت: ما کشوری هستیم که از درون مستحکم است و نیازمند تعلیق یا برداشتن تحریم‌ها برای ادامه حیات نیستیم. کشور ما اصلا شبیه کشور تحریم‌شده و بحران‌زده نیست اما اکنون شاهدیم که در انگلیس به فروشگاه‌های این کشور هجوم می‌برند که این نگران‌کننده است.

سلامی همچنین در خصوص تمدید مذاکرات اظهار داشت: آمریکایی‌ها علاقمند هستند در فضای دیپلماسی با ما حرکت کنند زیرا می‌دانند اگر جمهوری اسلامی را به خشم بیاورند نمی‌توانند حافظ منافع‌شان باشند. از طرفی هنوز نمی‌خواهند باورهای امروزی جمهوری اسلامی را بپذیرند اما در نهایت آنها باید قدرت ایران را قبول کنند.

سلامی در ادامه خاطرنشان کرد: گروه تروریستی داعش محصول تلاقی استراتژی‌های آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان است. شارژ مالی و تسلیحاتی این گروه توسط عربستان صورت گرفته و متأسفانه برخی کشورهای دیگر منطقه نیز فضای آموزشی در اختیار آنها گذاشتند و با باز گذاشتن مرزهایشان به آنها کمک کردند و در کل نیز آمریکایی‌ها آنها را کنترل می‌کردند. لذا این گروه تا زمانی که در مسیر خواسته‌های آمریکا باشد مورد حمایت آنهاست. اما زمانی که خلاف اراده آنها حرکت کنند بنای برخورد با آنها را دارد که در همین راستا دیدیم که در منطقه جلولا چندین بار به آنها کمک نظامی کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: هدف ما کمک مستشاری به کشورهای سوریه و عراق است و خود نیروهای آنها در کشورشان می‌جنگند. اگر در آمرلی حمایتی کردیم از شیعیانی بود که در محاصره بودند و قتل عام می‌شدند و می‌رفت تا یک فاجعه انسانی صورت بگیرد. اگر در جرف‌الصخر از دولت عراق حمایت کردیم به دلیل مسلمانانی بود که در محاصره بودند.

وی افزود: تعداد اهل سنتی که توسط داعش شهید شدند از شیعیان بیشتر است لذا برای ما بین مسلمانان فرقی نیست و از آنها حمایت می‌کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: پدیده‌های آمریکا ساخته در منطقه جایی ندارند. باید تا مساحت توطئه‌‌های آمریکا در منطقه کوچک است آنها را مهار کنیم.

سلامی همچنین اعلام کرد: گروه تروریستی داعش تاکنون هیچ تهدیدی برای ایران نداشته و پیشانی آنها فعلا به سمت غرب است.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها