یواشکی روزنامه ها

شکایت جدید علیه مرتضوی

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.
کد خبر: ۷۴۳۶۰۹
توافقی در کار نیست آمریکا تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد

سانسور موضع قاطع وزیر علوم در روزنامه‌های مدعی اصلاح‌طلبی

روزنامه کیهان نوشت:روزنامه‌های مدعی اصلاح‌طلبی، تحلیل‌های باسمه‌ای خود را به جای گزارش جلسه رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم منتشر کردند.این روزنامه‌ها ترجیح دادند اظهارات صریح فرهادی وزیر پیشنهادی درباره مرزبندی با فتنه‌گران را کاملاً از متن اخبار و گزارش‌های خود حذف کنند!!روزنامه‌های اعتماد و شرق در رفتاری عجیب و به دور از اصول روزنامه‌نگاری و خبرنگاری، متن سخنان دکتر فرهادی در جلسه روز چهارشنبه مجلس را از شبه گزارش‌های خود حذف کردند. فرهادی در سخنانی صریح که به تیتر اول روزنامه کیهان و برخی دیگر از روزنامه‌ها تبدیل شد گفته بود «رهبری فصل الخطاب و فتنه خط قرمز ماست». خط قرمز فتنه همان موضوع روشنی بود که باعث رأی نیاوردن برخی گزینه‌های قبلی و استیضاح و برکناری فرجی دانا از وزارت علوم - با وجود اعتماد و حسن ظن قبلی مجلس به وی- شده بود. سخنان صریح فرهادی به عنوان یک چهره اصلاح‌طلب از تریبون مجلس، پاسخ کوتاه اما قاطعی بود بر اظهارات سست و لجوجانه علی مطهری که به خیال خود سوژه جالبی از رفتار متناقض نمایندگان اصولگرای مجلس در زمینه رأی دادن یا رأی ندادن به وزرای پیشنهادی پیدا کرده بود.

با این وصف اگر علی مطهری ناشی‌گری کرده و خود را انگشت‌نما کرده بود، روزنامه‌های زنجیره‌ای ترجیح دادند ضمن سانسور کامل موضع صریح وزیر پیشنهادی، نماینده انگشت‌نما را برجسته کرده و او را به تیتر خود تبدیل کنند و برای تشفی خاطر خود او را ستاره بنامند! اعتماد تیتر اول خود را نه به روحانی، نه به رأی اعتماد مجلس و نه به موضع صریح مردی که در جایگاه مدیریت وزارت علوم می‌نشست، بلکه به سخنان مطهری اختصاص داد و تیتر زد: «ستاره مجلس» و «مطهری رویه دوگانه بهارستان را به چالش کشید.» اعتماد همچنین به قلم زیبا کلام چپ بودن فرهادی را نشانه آلودگی‌ وی به فتنه دانست و نتیجه گرفت که فرهادی با دیگران تفاوتی ندارد!

روزنامه زنجیره‌ای و شبه اصلاح‌طلب شرق نیز رفتاری مشابه روزنامه اعتماد از خود بروز داد؛ اظهارات دکتر فرهادی در جلسه رأی اعتماد مبنی بر اینکه فتنه را خط قرمز خود می‌داند از متن اخبار و گزارش‌های خود حذف کرد و به جای آن علی مطهری را که مدعی بود نگران خطراتی برای اصولگرایی است بزرگ نمایی کرد؛ حال آن که نه نمایندگان مجلس و نه فرهادی او را جدی نگرفتند. 197 نماینده به فرهادی رأی اعتماد دادند و تنها 28 نفر با او مخالفت کردند. براساس شواهد حتی برخی نمایندگان که پیش از این قصد داشتند همراه با مطهری فراکسیون دولتی تحت عنوان اعتدال یا صدای ملت تشکیل دهند، به او اعتنایی نکرده‌اند. با این وجود شرق در تیتر صفحه اول خود نوشت: «نطق مطهری بهارستان را میخکوب کرد»!

شرق در عین حال با اشاره به اخبار منتشره درباره احتمال تغییرات مدیریتی در وزارت علوم نوشت: فرهادی پس از استقرار در وزارت علوم گفت هر فردی تیم خودش را می‌چیند. اظهارات او در شرایطی است که پیش از این بحث‌هایی در رابطه بااستعفای معاونان وزارت علوم مطرح شده بود و همزمان شنیده‌ها حکایت از آن داشت که فرهادی نیز در صورت رأی اعتماد در مجلس تمایل به همکاری با معاونان کنونی وزارت علوم ندارد و سعی دارد نیروهای خود را در این وزارتخانه مستقر کند. به طوری که پیش از این پیرحسین کولیوند، یکی از مسئولان کنونی سازمان هلال احمر که گفته می‌شود در تمامی جلسات فرهادی با نمایندگان مجلس در کنار او حضور داشته است، عنوان کرده بود «تیم مدیریتی جدید وزارت علوم با بهره‌گیری از استادان برجسته، نخبگان دانشگاهی و مشارکت حداکثری اعضای هیأت علمی و با همفکری و تبادل آرا با نمایندگان تشکیل خواهد شد.»

شرق می‌افزاید: حال به نظر می‌رسد فرهادی عزم جدی‌ای برای تغییر معاونان وزارت علوم دارد. اما چه کسانی بیش از پیش در معرض تغییر در وزارت علوم قرار دارند؟ با توجه به رأی بالای فرهادی از مجلس و حمایت اصولگرایان بهارستان از او، به نظر می‌رسد مهم‌ترین تغییرات کسانی هستند که طی یک سال اخیر با برچسب‌های سیاسی مورد انتقاد مجلس قرار گرفتند؛ کسانی همچون جعفر میلی‌منفرد؛ معاون آموزشی و سعید سمنانیان، رئیس مرکز هیأت‌های امنای وزارت علوم که پیش از معرفی فرهادی به مجلس، از سمت خود استعفا داده بودند، اما محمد علی نجفی استعفای آنان را نپذیرفت. حالا باید منتظر ماند و دید که فرهادی پس از آغاز کار رسمی خود در روز شنبه، چه تغییراتی در ستاد اجرایی وزارت علوم ایجاد می‌کند؛ تغییراتی که هم به گفته خود «تیم خودش را بچیند» و هم با تغییر و تحولاتی، حاشیه امنیت بیشتری را برای خود در میان بهارستانی‌ها ایجاد کند.

روزنامه آفتاب یزد نیز هر چند بخشی از اظهارات صریح فرهادی در مجلس را منتشر کرد اما به سیاق دیگر روزنامه‌های تندرو مدعی اصلاح‌طلبی ترجیح داد عکس و «کنایه‌های مطهری» را عکس و تیتر صفحه اول خود کند.یادآور می‌شود روزنامه‌های زنجیره‌ای مدعی اصلاح‌طلبی در حالی که 35 ایالت آمریکا به خاطر حوادث شهر فرگوسن و قتل شهروندان سیاه به کام آشوب فرو رفته و گزارش‌های آن سرتیتر خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مهم جهان است»، پنج‌شنبه نیز به روال روزهای قبل ترجیح دادند هیچ تیتر و عکس و گزارشی از این رویداد مهم در صفحه اول خود نداشته باشند. روزنامه‌های شرق، اعتماد، آفتاب یزد، آرمان، فرهیختگان و شهروند از جمله این روزنامه‌ها بودند. فقط روز چهارشنبه اعلام شد که در آشوب‌های مورد اشاره 400 نفر بازداشت شده‌اند.

توافقی در کار نیست آمریکا تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد

کیهان آورده:عربستان دنبال کارشکنی علیه توافق 5+1 با ایران بود اما فرانسوی‌ها از آنها خواستند آرام باشند چون کنگره آمریکا توافقی را که به نفع ایران باشد نمی‌پذیرد.عودت گرانوت تحلیلگر کانال یک تلویزیون رژیم صهیونیستی از نقش مشترک اسرائیل و عربستان‌سعودی در اعمال فشار به کشورهای غربی و ممانعت از توافق با ایران خبر داده وی می‌گوید: «ایرانی‌ها در مذاکرات‌ اعلام کردند از نیروگاه آب‌سنگین اراک چشم‌پوشی نمی‌کنند. اورانیوم غنی شده با درجه 20درصد را تحویل نمی‌دهند و خواستار لغو فوری تحریم‌ها هستند.»وی افزود: «همزمان با مذاکرات وین وزیر امور خارجه عربستان برای گفتگو با جان کری و وزیر امور خارجه فرانسه عازم پاریس شد.»این کارشناس صهیونیست خاطر نشان کرد: «فیصل فرانسویها را تهدید کرد در صورت تایید توافقنامه، ریاض تمام قراردادهای خود با فرانسه را در زمینه خرید اسلحه لغو می‌کند.»

گرانوت اظهار داشت: «فرانسویها بین چکش همراهی با آمریکاییها و سندان روابط تجاری با عربستان قرار گرفتند. عملکرد عربستان دراین‌باره همانند اسرائیل است.»

این تحلیلگر صهیونیست گفت: «فرانسویها از سعودیها می‌خواهند آرامش خود را حفظ کنند چون هرگونه توافق میان ایران و آمریکا باید مورد تایید کنگره قرار گیرد. و کنگره توافقی را که به نفع ایران است نمی‌پذیرد.»«اوری نهاری» دیگر تحلیلگر مسائل سیاسی صهیونیست گفت: «کری هنگام عزیمت به وین گفت، اختلافات عمیقی دراین خصوص وجود دارد. ما خواستار تحقق توافق هستیم اما نه به هر قیمتی.»وی افزود: «وزرای خارجه آمریکا، فرانسه و روسیه تحقق توافق را امری سهل و نزدیک نمی‌بینند، و از اختلافات موجود سخن می‌گویند، که در مقدمه آنها مطالبات ایران برای لغو فوری تحریم‌هاست. در زمینه دستگاههای سانتریفیوژ و غنی‌سازی نیز اختلافاتی وجود دارد.»تحلیلگر صهیونیست افزود: «اظهارات دبیرکل آژانس بین‌المللی درخصوص اینکه ایران همه ابهامات در خصوص برنامه هسته‌ای خود را برطرف نکرده، به فشارهای عربستان و اسرائیل در خصوص عدم تحقق توافق، افزود: «بدین ترتیب نگرانی‌ها درخصوص اینکه اوباما و گروهش به دنبال تحقق توافق با ایران هستند، برطرف شد.»

همزمان پیتر جنکینز نماینده سابق انگلیس در آژانس ضمن تحلیلی در لوبلاک خاطر نشان کرد امتناع آمریکا از لغو تحریم‌ها، علت اصلی بن‌بست در مذاکرات وین بوده است.وی می‌نویسد: چه مشکلی به وجود آمد؟ چرا ایالات متحده و ایران نتوانستند در وین به توافق جامع دست پیدا کنند؟ مانع اصلی، عدم توانایی مذاکره‌کنندگان آمریکایی برای متقاعد کردن مقامات ایرانی درباره راضی کردن کنگره به لغو تحریم‌ها بوده است. البته مذاکره‌کنندگان آمریکایی پیشنهاد تعلیق تحریم‌ها را دادند. ولی مذاکره‌کنندگان ایرانی می‌گویند وعده چشم‌پوشی از تحریم‌ها کافی نیست. ایرانی‌ها استدلال می‌کنند و -نامعقول هم نمی‌گویند- که وعده چشم‌پوشی از تحریم‌ها می‌تواند از سوی جانشین باراک اوباما رد شود. آنها به خوبی آگاه هستند که بانک‌های اروپایی که برخی از آنها در سال‌های اخیر توسط ایالات متحده جریمه شده‌اند، بعید است که در دوره جانشین اوباما هم ریسک بیشتری برای تجارت با ایران انجام دهند. در مقابل شرکت‌های مالی و تجاری غیرآمریکایی احتمالا می‌دانند که شمشیر دموکلس کنگره بر بالای سرشان قرار دارد.

جرم اصلی او تجاوز به عنف است

روزنامه کیهان نوشت:یک ماه است رسانه‌های غربی و ضد نظام درباره شخصی به نام «ع» جنجال می‌کنند.دانا نوشت: با پیگیری اخبار این رسانه‌ها چنین تصور می‌شود که نامبرده یک وبلاگ‌نویس فعال در عرصه فضای مجازی و همچنین عکاس بوده و به طور سهوی به مقدسات توهین کرده و در دادگاه متهم به اعدام شده است.سایت‌های معاند و به اصطلاح حقوق بشری با انتشار عکس‌هایی از خانواده متهم یاد شده سعی در تحریک احساسات دارند. دویچه وله در این راستا نوشته است؛ دیوان عالی کشور حکم اعدام "ع"، عکاس و فعال شبکه اجتماعی فیس‌بوک را که به اتهام «سب‌النبی» محکوم به مرگ شده تأیید کرده است.

اما ماجرای واقعی این فرد از آنجا آغاز می‌شود که وی- که صفحاتی در فضای مجازی و دارای یک وبلاگ نیز هست- با شکایت خصوصی راهی دادگاه می‌شود؛ این در حالی است که برای مسائلی همچون توهین به پیامبر و ارتداد نیازی به شکایت خصوصی نیست و دادستان به عنوان مدعی‌العموم وارد می‌شود. به گزارش دانا جرم اصلی این فرد، تجاوز به عنف است.پیش از این نیز رسانه‌های بیگانه و ضد نظام با ورود به پرونده‌هایی از این دست به دنبال پیش بردن اهداف خود از این طریق بودند؛ نمونه روشن این موضوع را می‌توان در جریان پرونده م-الف که به بهانه کلاس‌های آموزشی تجاوز به عنف کرده بود مشاهده کرد.

سرنوشت چاک هیگل در انتظار جان‌کری است؟

روزنامه کیهان آورده:محافل رسانه‌ای احتمال می‌دهند جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز به سرنوشت چاک هیگل رئیس پنتاگون دچار شود.روزنامه النهار با اشاره به اعلام استعفای چاک‌هیگل که تعبیر به برکناری شده، نوشت: چه کنار رفتن چاک هیگل از سمت وزارت دفاع آمریکا استعفا باشد چه این که او را از این سمت برکنار کرده باشند، از حداقل چهار ماه پیش روشن بود که او دیگر نمی‌تواند در قفس باراک اوباما باقی بماند. قفسی که سوزان رایس آن را اداره می‌کند و براساس گزارش‌ها همه امور سیاست خارجی و دفاعی آمریکا را در دست دارد و پشت درهای بسته خود به تنهایی امور را هدایت می‌کند، در این اتاق فکر بسته، چاک هیگل جایی نداشت!

چند هفته پیش مسئولان پنتاگون به روزنامه نیویورک تایمز فاش کرده بودند که هیگل نامه‌ای را به رایس فرستاده و در آن نامه از استراتژی آمریکا در سوریه انتقاد کرده و از واشنگتن خواسته است که مواضعش را در قبال حکومت اسد به روشنی توضیح دهد.به گزارش دیپلماسی ایران، النهار سپس می‌نویسد: در آخر ما مسئولان بسیاری را در محیط پیرامونی رئیس جمهوری اعم از مسئولان سابق و مسئولان فعلی می‌بینیم که نسبت به سیاستی که اوباما در قبال سوریه در پیش گرفته تردید می‌کنند و می‌گویند؛ همین سیاست عامل ایجاد تروریسم و داعش در سوریه شده است. پیش از هیگل، هیلاری کلینتون بود که اوباما را متهم می‌کرد که سوریه را رها کرده تا خلاء نبود آمریکا را تندروها و گروه‌های افراطی پر کنند. او از اوباما انتقاد می‌کرد که به هیچ توصیه‌ای گوش نمی‌دهد. به گفته کلینتون رابرت فورد، سفیر آمریکا در سوریه بارها نسبت به این مسئله هشدار داد، اما اوباما توجهی به این هشدارها نکرد. همین توصیه‌ها را رابرت گیتس و لئون پانه‌تا نیز کردند، اما رئیس جمهوری آمریکا به آنها نیز توجه نکرد.

النهار می‌نویسد: آیا ممکن است تصور کنیم روزی همین شیوه دامنگیر افراد دیگری از اعضای کابینه اوباما مثل جان‌کری شود؟ به خصوص که اخباری به گوش می‌رسد که می‌گوید اوباما به این فکر می‌کند که او را نیز تغییر دهد؟ روشن است هیگل که تنها جمهوریخواه کابینه دموکرات باراک اوباما بود، تصمیم گرفت از آتشفشان اوهام اوباما فرار کند. کسی که همیشه بیش از اوباما فعال بوده و واقعیت‌ها را در پشت لبخندهای دیپلماتیک پنهان نکرده است!

ابطال بخشنامه محرمانه دولت سابق توسط قوه قضائیه

روزنامه خراسان نوشت:در حالی که وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، در سال 1390 با صدور بخشنامه ای محرمانه به نمایندگی از دولت، برخی اقدامات و تصمیم گیری ها را در حوزه قیمت گذاری جرم تلقی کرده و بر این اساس، برخی دستگاههای اجرایی اقدام به برخورد با متخلفان از این بخشنامه کرده بودند، با شکایت واصله به دستگاه قضایی، این بخشنامه به استناد مغایرت با قانون تعزیرات حکومتی ابطال و طی روزهای اخیر به دولت ابلاغ شده است.

هشدار درباره تکرار یک رویه نادرست در دستگاههای اجرایی

خراسان نوشت:در حالی که بر اساس گزارش کارشناسان یک دستگاه نظارتی، اعلام شده بود که تاکنون مجوز برگزاری چند همایش بین المللی توسط دستگاههای اجرایی، بدون توجه به رعایت سقف 150 میلیون تومانی هزینه کرد ادارات دولتی، صادر شده است، بر اساس گزارش جدید این نهاد، یک مسئول ارشد اجرایی در ابلاغیه روزهای اخیر خود، مجوز جدیدی را برای برگزاری یک همایش بین المللی با هزینه کرد 250 میلیون تومان صادر کرده است که عدم رعایت مصوبه دولت در این خصوص، قابل تامل به نظر می رسد.

سردار سلیمانی روی جلد نیوزویک

روزنامه ایران نوشت:مجله نیوزویک در جدیدترین شماره خود، عکس سردار قاسم سلیمانی را روی جلد خود با این تیتر چاپ کرد: «ابتدا با امریکا جنگید، الان در حال له کردن داعش است». این هفته نامه امریکایی در گزارشی به نقل از «سازمان عفو بین‌الملل» از واکنش سریع ایران به اقدامات تروریستی گروه داعش پس از حمله آنها به اربیل و بغداد نوشته و مدعی ارسال تجهیرات و نیروی نظامی از ایران به عراق شده است.

این هفته نامه از سردار سلیمانی به عنوان «متفکر نظامی ایران» و «رهبر سپاه قدس» نام برده که به عنوان فرمانده عالی نظامی ایران در مقاطع استراتژیک ظاهر می‌شود.

به نوشته نیوزویک، اگرچه معمولاً سردار سلیمانی مخفیانه وارد عمل می‌شود اما عکسی از حضور وی در میدان جنگ آمرلی خبر داد و پس از آن یک سیاستمدار شیعه عراقی که نمی‌خواست نامش فاش شود، حضور وی را در بغداد و شمال عراق تأیید کرد و گفت: او با اطلاع دولت عراق به میدان نبرد آمده و مردی باهوش است که فنون جنگ را خوب می‌داند. گفتنی است عکسی از AP در داخل این گزارش گنجانده شده که زیر آن نوشته شده است: نام قاسم سلیمانی مترادف با پیروزی منسوب به نیروی زمینی عراق در مبارزه با داعش است. به این معنا که پیروزی ارتش عراق در مبارز با داعش با کمک سرار سلیمانی به دست آمده است.

طرح دو فوریتی برای استانی کردن انتخابات مجلس

ایران نوشت:طرح دو فوریتی نمایندگان مجلس برای استانی کردن انتخابات مجلس شورای اسلامی بزودی مطرح می‌شود. به گزارش ایران این طرح دو فوریتی که امضای حدود 170 نماینده را دارد به احتمال زیاد فردا (یکشنبه) در صحن علنی مطرح می‌شود و با توجه به امضاهای بالای آن انتظار می‌رود رأی بیاورد. گفته می‌شود طراحان استانی کردن انتخابات، رایزنی‌ها و مشورت‌هایی نیز با اعضای شورای نگهبان داشته و نظر مثبت آنها را نیز گرفته‌اند. علی لاریجانی رئیس مجلس هم با این طرح موافقت کرده است.

بر اساس این طرح برای انتخاب نمایندگان هر شهرستان کل مردم استان باید رأی بدهند. مثلاً برای انتخاب نمایندگان تهران، کل مردم استان تهران اعم از ورامین و رباط کریم و شهریار و... هم باید رأی دهند. چنانچه مردم شهر تهران هم باید برای انتخاب نماینده ورامین رأی بدهند. گفته می‌شود این طرح برخی اشکالات نظام انتخاباتی همچون صرف هزینه‌های زیاد برخی نامزدها را تا حدودی رفع می‌کند و باعث می‌شود افرادی نامزد شوند که در کل استان شناخته شده باشند. از سوی دیگر زمینه را برای جدی‌تر شدن لیست‌های انتخاباتی در شهرستان‌ها فراهم می‌کند و نگاه به احزاب و نقش آفرینی آنها در انتخابات هم زیاد‌تر می‌شود. با وجود این برخی ناظران نگرانی‌هایی را نیز مطرح می‌کنند از جمله این که زمینه چنین طرحی، وجود سیستم حزبی قوی است. همچنین برخی معتقدند این طرح به مدد یک جناح سیاسی خواهد آمد.

عیادت دو عضو کابینه از نماینده آیت‌الله سیستانی

روزنامه ایران آورده:به دنبال بستری شدن حجت‌الاسلام سیدجواد شهرستانی نماینده تام الاختیار آیت‌الله سیستانی در بیمارستان، وزیر اطلاعات و معاون پارلمانی رئیس جمهوری به صورت جداگانه از وی عیادت کردند. به گزارش جماران، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی و حجت‌الاسلام مجید انصاری در این دیدارها با کسب آگاهی از روند درمان و بهبود حجت‌الاسلام شهرستانی، برای سلامتی وی دعا کردند.

چه کسی پس از سقوط موصل به کمک عراقی‌ها شتافت

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: هفته نامه نیوزویک در گزارشی از روند تحولات عراق پس از سرنگونی رژیم بعث، نوشت: سردار قاسم سلیمانی کسی است که رهبران نظامی او را فرماندهی عالی و استراتژیک می‌دانند. نیوزویک افزود: سلیمانی عموماً خود را نشان نمی‌دهد اما در شهریور ماه گذشته اجازه داد از او در عملیات آمرلی عکس گرفته شود. این پیامی برای غرب بود تا بداند ایران در عراق حاضر است. این هفته‌نامه آمریکائی ادامه داد: سیاست‌مداران عراقی درخصوص او می‌گویند: "او عموماً در بغداد و شمال عراق است و دولت عراق این مسأله را می‌داند. سلیمانی با هوش است و خودش هم می‌داند که جنگجوی قابلی است." عراقی‌ها معتقدند نباید نگران حضور ایران در عراق بود. دکتر موفق الربیعی، عضو مجلس عراق و مشاور سابق امنیت ملی در این خصوص می‌گوید: "چه کسی بود که تنها سه روز پس از سقوط موصل به کمک عراقی‌ها شتافت؟ قطعاً آمریکایی‌ها نبودند. آنها تازه سه ماه بعد از اقدام به حملات هوایی کردند آن هم زمانی که شهروندان خودشان سر بریده شدند. این درحالی بود که ایرانی‌ها ظرف یک روز به تقاضاهای دولت مرکزی عراق و همچنین دولت منطقه‌ای کردستان پاسخ دادند".

راه حل مذاکرات هسته ای سفر هاشمی رفسنجانی به عربستان

جمهوری اسلامی نوشت: آیت‌الله وحید خراسانی می‌گوید راه‌حل مذاکرات هسته‌ای سفر آقای هاشمی رفسنجانی به عربستان است. به گزارش شفقنا، طه هاشمی، معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، در صفحه خود ضمن اشاره به دیدار روز پنجشنبه مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی با مراجع عظام تقلید در قم نوشت: حضرت آیت‌الله وحید خراسانی با توصیه‌هائی در مورد دانشگاه آزاد اسلامی و تجلیل از مدیریت آقای هاشمی رفسنجانی، نکته‌ای درباره عدم نتیجه‌گیری در مذاکرات هسته‌ای متذکر شدند و گفتند اسراییل و سعودی از نتیجه مطلوب ممانعت کردند و راه قطعی این است که آقای هاشمی به عربستان سفر کند. چند بار تاکید کردند که باید این سفر انجام شود چون تنها شخصیتی که می‌تواند عربستان را مجاب کند آقای هاشمی است؛ سفر او به نفع جهان اسلام و ایران است. ایشان فرمودند آقای هاشمی را سالیان متمادی است که می‌شناسم و خاطره‌ای تعریف کرد که وقتی آقای خمینی آمدند من وقت خواستم که خدمت ایشان برسم فوری وقت دادند و من (آیت‌الله وحید) به ملاقات ایشان رفتم. آقای وحید ادامه داد که من کنار آقای خمینی نشستم و روبروی ما آقای اشراقی داماد امام(ره) نشسته بود؛ دیدم یک شیخ جوانی آمد و فردی را مطرح کرد و گفت این آقا خوب است والی (استاندار) اصفهان باشد و ایشان قبول کردند. چند دقیقه بعد آمد و فرد دیگری را به آقای خمینی معرفی کرد و گفت این آقا مناسب است استاندار فلان استان باشد؛ باز هم امام تایید کردند. دوباره آمد خدمت امام خمینی و گفت آقای امامی کاشانی مناسب است مسئول مدرسه سپهسالار باشد؛ باز هم امام خمینی قبول کردند. آیت‌الله وحید ادامه دادند: برای من عجیب بود! پیش خود گفتم این شیخ کیست که رهبر انقلاب اینهمه به او اعتماد دارد و حرفش را می‌پذیرد! رو کردم به آقای اشراقی و گفتم این شیخ کیست؟ ایشان هم جواب داد ایشان آشیخ اکبر هاشمی رفسنجانی است.."

مسافرانی که هواپیما را هل دادند!

روزنامه قدس به نقل از سایت فرارو نوشت: بعد از آن که سرمای شدید هوا باعث شد که یک هواپیما در فرودگاه یکی از شهرهای سردسیر روسیه نتواند از جایش تکان بخورد، مسافرانش پیاده شدند و هلش دادند تا بتوانند برای پرواز آماده‌اش کنند!. این هواپیما از فرودگاه شهر ایگارکا راهی شهر کراسنویارسک در سیبری بود، ولی لنت ترمزهای آن به دلیل سرمای شدید هوا یخ زده بودند و خلبان نتوانست هواپیما را از جایش تکان دهد.

زیان انبوه سازان از کسادی بازار مسکن

قدس نوشت: خبرها حاکیست که رکود بازار مسکن در دو سال اخیر، بیشترین زیان را به این بخش وارد کرده است بطوریکه خرید وفروش آپارتمان ها و ملک‌ها با کاهش شدیدی مواجه شده است. خبرها حاکیست که هم اکنون در شهرهای بزرگ نیز آپارتمان های ساخته شده روی دست انبوه سازان مانده است.

درخواست اوباما از پسر پادشاه سعودی

قدس به نقل از سایت عصر ایران نوشت: رسانه عربی ایلاف به نقل از منابع آگاه نوشت: اوباما از پسر ملک عبدا... پادشاه عربستان سعودی خواسته است ریاض روابط با تهران را عادی کند.

درآمدزایی جدید داعشی ها

روزنامه قدس به نقل از سایت جهان آورده: سازمان مبارزه با مواد مخدر روسیه تأیید کرد که شواهدی وجود دارد که تکفیری‌های داعش بخشی از درآمد خود را از طریق قاچاق مواد مخدر از افغانستان به اروپا به دست می آورند.

خواهر رهبر کره شمالی پست گرفت

قدس آنلاین نوشت: خواهر کوچک‌تر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، از سوی برادرش صاحب منصبی عالی در کمیته مرکزی حزب کارگر این کشور شد. پیش‌بینی می‌شود این انتصاب با هدف تقویت قدرت خانواده در عرصه سیاست کشور صورت گرفته است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها