jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۷۴۲۸۴۱   ۰۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۰

جام جم ورزشی: فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) همانطور که فهرست کاندیداهای برترین بازیکنان مرد دنیا را ارائه داده است کاندیداهای دریافت توپ طلای برترین بازیکن زن جهان را نیز اعلام کرد.

برترین بازیکنان زن فوتبال دنیا را بشناسید+[مجموعه عکس]

به گزارش جام جم ورزشی ، فهرست 10 نفره برترین زنان فوتبالیست دنیا در نهایت به سه بازیکن تقلیل خواهد یافت و در نهایت یکی از آنها توپ طلای برترین بازیکن فوتبال زنان دنیا را به خانه می برد. مارتا بازیکن تیم ملی فوتبال برزیل در زمینه دریافت توپ طلای فوتبال جهان رکورددار است. او چهار بار این جایزه معتبر فوتبالی را به خانه برده و حالا در انتظار پنجمین توپ طلاست. او که امسال هم جز کاندیداهاست شانس بسیار بالایی برای تصاحب این جایزه دارد، البته مارتای برزیلی سال گذشته رقابت بر سر تصاحب توپ طلا را به نادین انگرر دروازه بان آلمانی باخت. انگرر نخستین بازیکنی در تاریخ فوتبال است که به عنوان دروازه بان توپ طلای فوتبال دنیا را می برد. البته انگرر و مارتا هر دو امسال رقیبی جدی به نام کسلر دارند. کسلر امسال بهترین بازیکن فوتبال اروپا هم شد و از مارتا و انگرر شانس بیشتری برای تصاحب توپ طلای 2014 دارد.

مراسم اهدای توپ طلای 2014 زنان همزمان با توپ طلای مردان برگزار می شود.

در ادامه تصاویری از برترین بازیکنان کنونی فوتبال زنان جهان می بینید که کاندیدای دریافت توپ طلای 2014 دنیا هستند:

نائومی کاواسومی(ژاپن):

آیا میاما(ژاپن):

نیلا فیشر(آلمان):

ورونیکا بوکته(اسپانیا):

نادینه کسلر(آلمان):

مارتا(برزیل):

لوتا شلین(سوئد):

نادینه انگرر(آلمان):

لوسیا نسیب(فرانسه):

ابی وامباچ(آمریکا):

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر