jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۷۴۲۸۴۱   ۰۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۰

جام جم ورزشی: فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) همانطور که فهرست کاندیداهای برترین بازیکنان مرد دنیا را ارائه داده است کاندیداهای دریافت توپ طلای برترین بازیکن زن جهان را نیز اعلام کرد.

برترین بازیکنان زن فوتبال دنیا را بشناسید+[مجموعه عکس]

به گزارش جام جم ورزشی ، فهرست 10 نفره برترین زنان فوتبالیست دنیا در نهایت به سه بازیکن تقلیل خواهد یافت و در نهایت یکی از آنها توپ طلای برترین بازیکن فوتبال زنان دنیا را به خانه می برد. مارتا بازیکن تیم ملی فوتبال برزیل در زمینه دریافت توپ طلای فوتبال جهان رکورددار است. او چهار بار این جایزه معتبر فوتبالی را به خانه برده و حالا در انتظار پنجمین توپ طلاست. او که امسال هم جز کاندیداهاست شانس بسیار بالایی برای تصاحب این جایزه دارد، البته مارتای برزیلی سال گذشته رقابت بر سر تصاحب توپ طلا را به نادین انگرر دروازه بان آلمانی باخت. انگرر نخستین بازیکنی در تاریخ فوتبال است که به عنوان دروازه بان توپ طلای فوتبال دنیا را می برد. البته انگرر و مارتا هر دو امسال رقیبی جدی به نام کسلر دارند. کسلر امسال بهترین بازیکن فوتبال اروپا هم شد و از مارتا و انگرر شانس بیشتری برای تصاحب توپ طلای 2014 دارد.

مراسم اهدای توپ طلای 2014 زنان همزمان با توپ طلای مردان برگزار می شود.

در ادامه تصاویری از برترین بازیکنان کنونی فوتبال زنان جهان می بینید که کاندیدای دریافت توپ طلای 2014 دنیا هستند:

نائومی کاواسومی(ژاپن):

آیا میاما(ژاپن):

نیلا فیشر(آلمان):

ورونیکا بوکته(اسپانیا):

نادینه کسلر(آلمان):

مارتا(برزیل):

لوتا شلین(سوئد):

نادینه انگرر(آلمان):

لوسیا نسیب(فرانسه):

ابی وامباچ(آمریکا):

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها