شاید برایتان جالب باشد که بدانید کارگردانهای معروف ایرانی، هنگام کار در پشت صحنه ی فیلمشان چه عادتهای جالبی دارند.
کد خبر: ۷۴۲۳۰۷
عادت های جالب فیلمسازان ایرانی در هنگام کار!

فیلمسازان وقتی سر صحنه حاضر می شوند کارهایی می کنند و خواسته هایی دارند که بیشتر به عادت شباهت دارد. عادتهایی که چند موردش را با هم مرور می کنیم:

ابراهیم حاتمی کیا

یکی از عادتهای حاتمی کیا سر فیلمبرداری این است که تمام دستوراتش به عوامل و بازیگران را از طریق بلندگوی سفید کوچکش منتقل کند. او همچنین قبل از هر پلان، با هندی کم اش یکبار صحنه ی مورد نظر را مرور می کند و اگر مورد پسندش بود دستور «حرکت» می دهد!

/Media/Image/1393/08/16/635509970601418505.jpg

مجید مجیدی


او زمان فیلمبرداری آدمی عصبانی است و خیلی جوش می آورد. معمولا در حال فریاد کشیدن است و برای همین، عوامل حسابی از او حساب می برند.

بهروز افخمی


عادت او، بدقولی است.این حرف را اکثر کسانی که با او همکاری داشته اند تائید می کنند. او هنگام فیلمبرداری زیاد سیگار می کشد. فضای پشت صحنه ی فیلمهای او معمولا صمیمی است و عوامل عادت دارند سر صحنه او را با اسم کوچکش صدا بزنند.

/Media/Image/1393/05/15/635428837037504900.jpg

مازیار میری


او بنا به گفته ی اطرافیانش، جدیت خاصی در زمان فیلمبرداری دارد و عادت دارد در این مدت موهای سرش را بتراشد و کچل باشد. او صبح زود بیدار می شود و معمولا هم بدون صبحانه سرکار نمی رود.

ناصر تقوایی


او با هیچکس رودربایستی ندارد و اگر ببیند صحنه ای آنطور که در ذهنش هست در نیامده بارها و بارها آنرا تکرار می کند. یکی از عادتهای تقوایی این است که فیلمنامه اش را خودش می نویسد و از تایپ کردن، خوشش نمی اید. او تمام فیلمنامه را با خودنویس روی کاغذ A4 می نویسد وجالب اینجاست که حتما باید روی کاغذِ خط کشی شده ، این کار را بکند!

داریوش مهرجویی


او به سنت ها خیلی اعتقاد دارد. می گویند برای فروش «لیلا» شله زرد، نذر کرده و با همسرش آنرا پخش کرده است. ضمن اینکه سر صحنه هرحرفی ممکن است از دهان او خارج شود. به همین دلیل کمتر پیش می اید خبرنگاران، مخصوصا خبرنگاران خانم(!) را به پشت صحنه فیلم‌های او دعوت کنند!

مسعود کیمیایی

اطرافیان مسعود کیمیایی میگویند سر صحنه ی فیلمهای او معمولا اتفاق‌های خوبی می افتد و همه حال خوشی دارند. او یک کیف چرمی قدیمی و یک دفترچه مخصوص دکوپاژ دارد که همیشه همراهش هست.

/Media/Image/1392/02/07/635026750622667961.jpg
او عادت دارد که بین کارهایش حتما روزنامه ها را ورق بزند تا از اخبار روز عقب نماند. همچنین عادت دارد بازیگرانش را با پیشوندِ آقا یا خانم صدا کند و هرگز اسم کوچکشان را نمی گوید! (تماشاگران امروز)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها