jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۴۰۲۶۱   ۲۸ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۷:۴۰

گروه تروریستی داعش توانست شهر درنه لیبی در 200 کیلومتری سواحل جنوب اروپا و در نزدیک مرزهای مصر را اشغال کند.

داعش شهر 100 هزار نفری درنه لیبی را اشغال کرد

به گزارش سی ان ان، عصر سه شنبه پرچم های سیاه داعش بر فراز ساختمان های دولتی شهر درنه بر افراشته شد و خوردروهای این گروه تروریستی با شعارهای منقش بر بدنه آن در حال تردد آزادانه در خیابان های شهر هستند.

این گزارش حاکی است که عناصر داعش در حال تبدیل زمین فوتبال شهر درنه به میدان اعدام هستند.

یک منبع مطلع که نامش را در گزارش بیان نشده به سی ان ان گفت، تعداد عناصر داعش در درنه بیش از 800 نفر است و 6 اردوگاه را در اطراف شهر و کوه های نزدیک اداره می کند. در این اردوگاه ها افرادی از کشورهای شمال آفریقا آموزش می بینند.

منابع لیبیایی می گویند که گروه تروریستی داعش از ناامنی و آشوب موجود در کشور سوء استفاده می کند و به سوی غرب در امتداد سواحل شمالی لیبی در حرکت است.

شهر اشغال شده درنه حدود 100 هزار نفر جمعیت دارد. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها