اگر رویای مربیگری استقلال را نداشتم اصلا مربیگری نمی کردم

منصوریان: فوت پاشایی خانه ما را غرق عزا کرد

جام جم ورزشی: علیرضا منصوریان می گوید می خواهد پله های ترقی را یک به یک پیش برود و رویایش نشستن روی نیمکت استقلال است. بهانه ای که سبب شده تا او مربیگری کند.
کد خبر: ۷۳۹۳۰۸
منصوریان: فوت پاشایی خانه ما را غرق عزا کرد

دیروز علیرضا منصوریان سرمربی نفت و کاپیتان اسبق و محبوب استقلال چند ساعتی را مهمان کافه خبر بود تا مصاحبه مفصلی انجام دهد.

«داش ​علی» در این چند ساعت از تمام اتفاقاتی که در دوران فوتبال و پس از آن برایش افتاد و مسیر زندگی او را تغییر داد حرف زد اما در آستانه دربی حرف‌های او راجع به رویارویی دو رقیب دیرینه پایتخت خیلی جالب بود چون مدعی شد این بار دیگر طرفداران فوتبال تساوی نمی‌بینند و یک تیم برنده دربی خواهد بود. منصوریان در ارتباط با دربی 2 آذر گفت: «گارانتی می‌دهم این بازی برنده و بازنده دارد و دیگر طرفداران شاهد تساوی کسل‌کننده نخواهند بود.»

او که در فصل جدید نشان داده مربی تحلیلگر خوبی شده ، برای تحلیل دربی از نکات فنی استفاده کرده است:«برای این گفته‌ام دلیل هم دارم که برمی‌گردد به شرایط فنی و روحی حاکم بر دو تیم و کادرفنی آنها. حمید درخشان احتیاج به برد دارد برای اینکه بتواند هوادار پرسپولیس را راضی نگه دارد و آنها را مجاب کند که بهترین گزینه برای نشستن روی نیمکت پرسپولیس است»
او ادامه داد: «لیگ ‌برتر، جام‌حذفی و دربی سه جامی هستند که استقلال و پرسپولیس در فوتبال ایران دارند چون دربی هم برای سرخابی‌ها یک جام محسوب می‌شود و طرفدارانش با رسیدن به پیروزی، جشن قهرمانی می‌گیرند از همین‌رو یک‌شنبه هرچه دارند روی دایره می‌ریزند تا به آنچه می‌خواهند برسند».

کاپیتان سال‌های نه چندان دور استقلال این فشار روی درخشان را دلیلی می داند که او بازی را هجومی شروع کند:«درخشان روز یک‌شنبه به استقلال حمله می‌کند تا ببرد. خودش هم در مصاحبه‌ای گفته بود دربی را می‌بریم و قهرمان لیگ ‌برتر می‌شویم. او برای اینکه این ایده خود را عملیاتی کند نیاز به حمله بی‌محابا دارد. پرسپولیس با این شرایط باید مقابل تیمی بازی کند که در چهار دربی گذشته عقب بازی کرده یعنی حفظ نتیجه برایش مهم‌تر از نوع بازی بوده بنابراین اگر درخشان بتواند در فاز حمله موفق باشد حتماً باید بازیکنانی به کار بگیرد که بتوانند گل بزنند و حریف باهوش و باتجربه خود را از لاک دفاعی بیرون بیاورد». سرمربی نفت که مشخص بود هر دو تیم را خوب می‌شناسد، ادامه داد: «اگر فاز هجومی پرسپولیس موفق نباشد با استقلالی روبه‌رو می‌شود که بعد از کسب تنها 6 امتیاز از 7 بازی گذشته‌‌اش به دنبال جلب رضایت هوادار در دربی است تا جوابگوی خواسته هوادارانش باشد. بازیکنان باهوشی چون آندو، خسرو، امید ابراهیمی، فخرالدینی، شهباززاده و آرش برهانی ابزارهای بسیار باتجربه و برنده استقلال محسوب می‌شوند تا در ضدحمله زهر خود را به رقیب بریزند.

حالا اگر پرسپولیس در فاز حمله موفق نباشد قطعاً در تله ضد‌حمله استقلال ‌گیر می‌کند. به خاطر همین نکته فنی و نگاهی که هواداران دو تیم به دربی دارند شک ندارم مربیان برای مساوی به میدان نمی‌روند تا دربی بعد از مدت‌ها برنده و بازنده داشته باشد». منصوریان در پایان گفت: «به طور طبیعی احساسم بر منطقم غلبه می‌کند از همین‌رو می‌گویم استقلال برنده دربی خواهد بود چون از حیث بازیکن و کادرفنی شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس دارد». منصوریان در این گفت و گوی طولانی که طی روزهای آینده منتشر می شود، اعلام کرد رؤیای من در مربیگری نشستن روی نیمکت استقلال است. او گفت:« بی شک می گویم اگر رویای مربیگری در استقلال را نداشتم هیچ وقت وارد کار مربیگری نمی شدم.من به عشق استقلال فوتبال را شروع کردم و حالا مربیگری در این تیم رویایم است البته نه حالا . من مسیرم را پله به پله پیش می آیم.»

او در این گفت و گو بار دیگر به نمایندگی از خانواده اش به خانواده پاشایی تسلیت گفت:«راستش همسرم ، پسرم و خانواده همسرم از علاقمندان به او بودند و تقریبا همه کنسرت هایش را می رفتند. با فوت او خانه ما هم مثل خانه دیگر مردم ایران غرق در ماتم است. همسرم تاکید داشت بار دیگر این ضایعه را به خانواده پاشایی عزیز تسلیت بگویم . این را هم همه می دانیم که صدا و یاد او تا همیشه در دل مردم می ماند.»

(روزنامه خبرورزشی)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها