jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۷۳۷۸۴۱   ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۲۲:۳۴

قائم مقام بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها گفت: آیین اختتامیه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، با حضور رییس رسانه ملی در مصلی تهران برگزار می شود.

اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات با حضور رییس رسانه ملی

مهران عباسی انارکی شامگاه چهارشنبه گفت: محمد سرافراز ، رییس رسانه ملی در نخستین برنامه رسمی خود به عنوان میهمان ویژه اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در این رویداد بزرگ رسانه ای شرکت خواهد کرد.

وی افزود: در این مراسم همچنین جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری، کشوری و جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات حضور خواهند داشت.

عباسی اظهار داشت: این مراسم عصر جمعه 23 آبان ماه 93 ساعت 15 و 30 دقیقه در طبقه دوم شبستان اصلی مصلی تهران برگزار می شود.

قائم مقام نمایشگاه مطبوعات، حضور سرافراز را فرصتی مطلوب برای ارتباط روزنامه نگاران در حوزه های مکتوب و الکترونیک با رئیس رسانه ملی عنوان کرد و گفت: تنی چند از سیاستگذاران مطبوعاتی در کنار روزنامه نگاران داخلی و خارجی و اساتید و دانشجویان ارتباطات و روزنامه نگاری از جمله میهمانان این مراسم هستند.

حضور حداد عادل و تجلیل از نماد درست نویسی

قائم مقام نمایشگاه همچنین از حضور غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای تجلیل از نماد درست نویسی در رسانه ها خبر داد.

وی گفت: فرهنگستان زبان و ادب فارسی کمیته ای برای شاخص سازی در این زمینه تعیین کرده است که طبق اعلام این کمیته، رعایت درست نویسی در دو حوزه ویرایش فنی که شامل نشانه گذاری، دستور خط، املاء و... است.

عباسی افزود: همچنین حوزه ویرایش زبانی که دارای شاخص هایی چون کاربرد برابرهای فارسی مصوب فرهنگستان، کاربرد درست زبان فارسی معیار، رعایت کوتاهی جمله ها و رسایی، سادگی و انسجام جمله ها مورد داوری قرار گرفته و درنهایت رسانه ای که بیشترین امتیاز را کسب کند، در آیین اختتامیه مورد تجلیل قرار می گیرد.

بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها شنبه 17 آبان ماه کار خود را در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آغاز کرد و جمعه 23 آبان ماه به کار خود پایان می دهد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم تصریح می‌کنند: «انقلاب‌ اسلامی پس از نظام‌سازی، به رکود و خاموشی دچار نشده و نمی‌شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی‌بیند، بلکه از نظریه نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌کند.»

کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر