jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۷۰۸۲   ۲۰ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

بالاخره در روز سوم، نمایشگاه مطبوعات شکل نمایشگاه به خود گرفت و شاهد حضور بسیاری از چهره‌های سیاسی، لشکری و کشوری، فرهنگی و هنری و اجتماعی بودیم. البته روز سوم نمایشگاه بیشتر در تصرف مجلسی‌ها بود. بخصوص اعضای کمیسیون فرهنگی حضور چشمگیری در نمایشگاه داشتند. از جمله نمایندگان مجلس که در نمایشگاه مطبوعات حاضر شدند، می‌توان از احمد توکلی، حجت‌الاسلام احمد سالک و حجت‌الاسلام حمید رسایی نام برد. حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه نیز یکی دیگر از چهره‌های حاضر در نمایشگاه بود که در همان مصلی نشست خبری برپا کرد.

غرفه جام‌جم نیز در روز سوم نمایشگاه میزبان برخی چهره‌ها بود. مرتضی رحمانی‌موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یکی از چهره‌های حاضر در غرفه بود که به گفت‌وگو با جام‌جم پرداخت. او در این گفت‌وگو با اشاره به حضور دکتر سرافراز در راس مدیریت رسانه ملی از رایزنی با صدا و سیما برای راه‌اندازی یک شبکه تلویزیونی اختصاصی در حوزه گردشگری خبر داد.

اما چهره خبرساز نمایشگاه در روز سوم بی‌تردید عوامل شیار 143 بودند؛ نرگس آبیار در مقام کارگردان همراه با یکی دو بازیگر و تهیه‌کننده این فیلم مورد استقبال ویژه اهالی رسانه قرار گرفتند و بخصوص خبرگزاری‌ها در دعوت از آنها گوی سبقت را از یکدیگر می‌ربودند، آبیار همچنین دقایقی کوتاه با خبرنگار ما به گفت‌وگو نشست و از حمایت روزنامه جام‌جم از فیلم شیار143 قدردانی کرد.

همچنین روز گذشته ستاد برگزاری بیستمین نمایشگاه مطبوعات، شیوه‌نامه انتخاب غرفه برتر نمایشگاه را اعلام کرد. این انتخاب در راستای قدردانی از فعالیت رسانه‌های مؤثر، ایجاد انگیزه و هدفمندی رقابت در نمایشگاه مطبوعات صورت می‌گیرد. بر این اساس قرار است در روز پایانی نمایشگاه و در هریک از 9 حوزه خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، مؤسسات مطبوعاتی، رسانه‌های محلی، دین و اندیشه، آموزشی و تخصصی، سیاسی و اقتصادی، عمومی و خانوادگی و نیز فرهنگی، هنری از یک غرفه قدردانی می‌شود و یک غرفه نیز به عنوان غرفه برتر (مشروط به کسب حداقل 50 امتیاز) توسط هیأت انتخاب معرفی می‌شود.

نخستین کارگاه تخصصی نمایشگاه هم با موضوع کاربرد گرافیک خبری و اطلاع‌رسانی در مطبوعات از مجموعه نشست‌های تخصصی رسانه در نمایشگاه بیستم مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار شد. مریم سلیمی مدرس این کارگاه بود.

شخصیت‌ها و مهمانان حاضر در روز سوم در مقایسه با دو روز ابتدایی نمایشگاه به شکل محسوسی افزایش یافت و بلندگوی نمایشگاه هر چند دقیقه یک بار اسامی چهره‌های حاضر در نمایشگاه را اعلام می‌کرد. با این حال پیش‌بینی می‌شود با نزدیک شدن به روزهای پایانی نمایشگاه، شاهد افزایش هرچه بیشتر مهمانان و مخاطبان نمایشگاه باشیم.

سجاد روشنی ‌/‌ گروه فرهنگ و هنر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر