محققان هندی از کشف هفت مولکول جدید برای درمان نوعی از سرطان خون موسوم به لوسمی میلوئیدی مزمن (CML) خبر دادند. برخی از این مولکول‌ها قوی‌تر از هر داروی موجود برای درمان این نوع سرطان است.
کد خبر: ۷۳۶۶۸۳
درمان سرطان خون با کشف ۷ مولکول جدید

جام جم سرا به نقل از ایسنا: لوسمی میلوئیدی مزمن (CML) منجر به رشد کنترل نشده گلبول‌های سفید خون در مغز استخوان می‌شود و عدم تعادل در تعداد کل سلول‌های خون در بدن را به دنبال دارد. برای درمان آن، اکنون محققان دانشگاه پوندیچری پس از مدت‌ها تحقیق راه جدیدی یافته‌اند: آن‌ها موفق به کشف هفت مولکول به نامهای DB۰۷۱۰۷، DB۰۶۹۷۷، ST۰۱۳۶۱۶، DB۰۴۲۰۰، ST۰۰۷۱۸۰، ST۰۱۹۳۴۲ و DB۰۱۱۷۲ شدند که می‌تواند برای درمان این نوع از سرطان خون مورد استفاده قرار گیرد.

محققان مذکور گفته‌اند که پنج مورد از این هفت مولکول جدید، قوی‌تر از داروهای موجود در بازار مانند پوناتینیب، ایماتینیب، داساتینیب و نیلوتینیب برای درمان سرطان خون هستند؛ این مولکول‌ها با اتصال به آنزیم‌ها در مغز استخوان، منجر به بیش‌تولید گلبول‌های سفید خون می‌شوند.

به گفته محققان، استفاده از این هفت مولکول جدید در داروهای تولید شده، اثربخشی آن‌ها را تا دو برابر افزایش داده و درعین حال هزینه‌های تولید دارو را کاهش می‌دهد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها