وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بنای دولت فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی نیست و از کاربران می‌خواهیم در استفاده از این شبکه‌ها رعایت اخلاق را داشته باشند.
کد خبر: ۷۳۵۱۴۹
واعظی: بنای دولت فیلتر شبکه‌های اجتماعی نیست

محمود واعظی دیروز در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران، درباره فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و نظر وزارت ارتباطات در این خصوص گفت: همان‌گونه که در مصاحبه‌های قبلی خود گفتم دولت بنا ندارد شبکه‌های اجتماعی با که در چارچوبی از آن استفاده می‌شود به دلیل مسائل اقتصادی مسدود کند. هرچند شاید استفاده از این شبکه‌ها به لحاظ اقتصادی به صرفه نباشد، اما بنای ما فیلتر این شبکه‌ها نیست و از کاربران نیز خواهش کردیم که از این شبکه‌ها استفاده مجاز شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در دو ماه گذشته اقدامات خوبی در راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی داخلی توسط دانشگاهیان انجام شد و مورد اقبال نیز قرار گرفته است.

واعظی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که آیا فیلترینگ هوشمند که پیش از این توسط وزارت ارتباطات خبر آن اعلام شده بود اجرایی شده است یا خیر تصریح کرد: خیر، این کار هنوز صورت نگرفته است، چرا که مراحل پیچیده‌ای دارد.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی در اوایل این هفته گفت: موضوع پیامک‌های انبوه را که مورد اعتراض و گلایه مردم قرار گرفته بود در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

واعظی همچنین درخصوص ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور خاطرنشان کرد: حدود ده سال پیش در مورد شبکه ملی اطلاعات در کشور بحث شد که در قانون برنامه پنجم نیز به آن اشاره شده و دولت اجرای آن را در اولویت جدی خود قرار داده و با توجه به این‌که در دو سال اول این برنامه مراحل این شبکه اجرا نشده ان‌شاءالله ما آن را در دو سال آینده اجرایی خواهیم کرد.(تسنیم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها