jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۳۹۴۰   ۱۰ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۴:۴۱

گروه تروریستی بوکوحرام نیجریه با انتشار ویدیویی جدید اعلام کرد، 219 دختر محصل را که اوایل سال جاری میلادی به گروگان گرفته، به خانه بخت فرستاده است!

بوکوحرام دختران ربوده شده را شوهر داد!

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ابوبکر شیکاو، رهبر گروه بوکوحرام در این فیلم ویدیویی همچنین ادعاهای دولت نیجریه را مبنی بر اینکه با آتش‌بس موافقت کرده و یا آماده مذاکره است، رد کرد. علاوه بر این شیکاو گفت که نیروهایش یک تبعه آلمانی را نیز به گروگان گرفته‌اند و این اقدام در ماه ژوئیه در شمال شرق نیجریه صورت گرفته است.

دختران محصل ربوده شده در ماه آوریل از شهر دورافتاده «چیبرک» در شمال شرق نیجریه در ایالت «بورنو» به گروگان گرفته شده‌اند که با واکنش‌های بین‌المللی شدیدی روبه‌رو شد. در جریان پنج سال فعالیت‌های تروریستی بوکوحرام حدود 13 هزار تن کشته شده‌اند.

ویدیوی جدید در حالی منتشر شده است که ارتش و رئیس‌جمهور نیجریه در 17 اکتبر اعلام کردند که با بوکوحرام به توافق رسیده‌اند تا خصومت‌های این گروه متوقف شود و دختران محصل بازگردانده شوند.

اقدامات خشونت‌بار بوکوحرام از جمله گروگان‌گیری و بمب‌گذاری به رغم ادعای مقام‌های نیجریه برای توافق ادامه دارد و ابوبکر شیکاو می‌گوید که با هیچ فردی آتش‌بس نکرده است. وی گفت: ما با کسی مذاکره نکرده‌ایم. این دروغ است. مذاکره نیز نخواهیم کرد. ما با مذاکره چه کار داریم؟!

رهبر بوکوحرام درباره دختران ربوده شده نیز با خنده ادامه داد: ما آنها را به خانه بخت فرستاده‌ایم و آنها هم‌اکنون در منزل همسرشان هستند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که این گروه تروریستی پیشتر گفته بود که دختران محصل ربوده شده را به عنوان برده جنسی، می‌فروشد و یا اینکه آنها را با زندانیان بوکوحرام تبادل می‌کند.

دیده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشی اعلام کرد، بیش از 500 زن و دختر جوان در دست بوکوحرام اسیر هستند و مجبور به ازدواج شده‌اند.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها