jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۳۲۷۴۳ ۰۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین می‌گوید امروز شورای امنیت، نشست فوق‌العاده‌ای را درباره تجاوزهای رژیم صهیونیستی در قدس و ساخت شهرک‌های یهودی نشین برگزار می‌کند. این درحالی است که اعتراضات فلسطینی‌ها به سیاست‌های توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی به صورت روزانه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، نبیل ابو ردینه، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد شورای امنیت در نشست خود هتک حرمت‌ها و تجاوزات رژیم صهیونیستی در قدس و ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین در قدس شرقی را بررسی می‌کند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به دنبال تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر احداث هزار واحد مسکونی جدید در قدس شرقی، خواهان برگزاری نشست فوری و فوق‌العاده شورای امنیت شد. دولت اردن نیز از شورای امنیت خواست تا نشست فوق‌العاده‌ای را برای بررسی اقدامات رژیم صهیونیستی در قدس برگزار کند. در همین حال، ریاض مالکی، وزیر خارجه فلسطین از نشست فلسطینی‌ها با کارشناسان حقوق بین‌المللی در یکی از کشورهای اروپایی جهت بررسی مساله پیوستن فلسطین به دادگاه کیفری بین‌المللی خبر داد. روز گذشته بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در پاسخ به انتقادات بین‌المللی، گفت: تل‌آویو همچنان به ساخت‌وساز در مناطق شرقی قدس ادامه می‌دهد. نتانیاهو انتقادات بین‌المللی از تصمیم اخیر را «اظهاراتی دور از واقعیت» خواند.

از یک هفته پیش تاکنون درگیری‌ها میان فلسطینیان و نیروهای اشغالگر صهیونیستی در بیت‌المقدس اشغالی به‌صورت هرروزه ادامه دارد. این درگیری‌ها در اثر اعتراض‌ها به طرح گسترش شهرک‌سازی و احداث هزار واحد مسکونی جدید در شهر بیت‌المقدس بوده است.

به گزارش العالم، تاکنون در این اعتراضات ده‌ها نفر بر اثر تیراندازی نیروهای اشغالگر در قدس اشغالی زخمی و شمار زیادی نیز بازداشت شده‌اند که تعدادشان به بیش از هزار نفر رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر