jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۲۹۵۰۰   ۲۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۲۸

قائم مقام سازمان فضایی ایران خبر داد:

پیش بینی وقوع زلزله با ماهواره‌های لایه یونیسفر

قائم مقام سازمان فضایی ایران از همکاری مشترک کشورمان در پروژه تحقیقاتی پیش بینی زلزله با استفاده از ماهواره های لایه یونیسفر خبر داد و گفت: این پروژه با همکاری 8 کشور عضو سازمان همکاریهای فضایی آسیا - اقیانوسیه (اپسکو) اجرا می شود.

پیش بینی وقوع زلزله با ماهواره‌های لایه یونیسفر

حمید فاضلی از مشارکت ایران در پروژه مطالعاتی پیش بینی زلزله با استفاده از سنجنده هایی که در لایه یونسفر قرار دارند و نیز پروژه ماهواره مشترک کشورهای عضو سازمان اپسکو خبر داد.

وی با بیان اینکه این همکاری مشترک در سازمان همکاری های فضایی آسیا- اقیانوسیه به تصویب رسیده و مراحل مختلف آن در حال انجام است، افزود: در این پروژه، مطالعات بر روی استفاده از ماهواره هایی است که در لایه یونیسفر می توانند سنجنده هایی داشته باشند تا امواج زلزله که در لحظه یا قبل از وقوع زلزله متساعد می شود و از لایه زمین به سمت فضا حرکت می کند را پیش بینی کند.

قائم مقام سازمان فضایی ایران با تاکید بر اینکه این پروژه یک کار پژوهشی است و اثبات شده قطعی نیست، افزود: هم اکنون بسیاری از کشورها پروژه های مطالعاتی را برای پیش بینی وقوع زلزله با استفاده از ماهواره آغاز کرده اند.

فاضلی با اشاره به تعریف این پروژه مطالعاتی در سازمان همکاری های فضایی آسیا- اقیانوسیه، گفت: ایران نیز به همراه 8 کشور عضو این سازمان در این پروژه مطالعاتی شرکت کرده و برخی از طرح های آن را به صورت مشترک و برخی را به صورت انفرادی انجام خواهد داد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.