jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۸۹۱۷   ۲۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

رئیس ستاد مرکزی معاینه فنی تهران با بیان این‌که 70 درصد ظرفیت مراکز معاینه فنی در تهران خالی است، گفت: هم اکنون 40 خط تمام مکانیزه برای خودروهای سواری، شش خط برای کنترل خودروهای سنگین و ده خط برای کنترل موتورسیکلت‌ها راه‌اندازی شده؛ اما متاسفانه 70 درصد این ظرفیت خالی است.

ولی‌الله آذروش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که 14 مرکز تمام اتوماتیک معاینه فنی در تهران آماده ارائه خدمات کیفی و کمی مطلوب به شهروندان است، افزود: در این مراکز که مجهز به دوربین‌های مداربسته است، خودروها به وسیله دوربین پلاک‌خوان کنترل شده و همه آزمون‌های آلایندگی این خودروها به صورت اتوماتیک و ظرف 15 دقیقه انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که در صورت لزوم مراکز معاینه فنی این آمادگی را دارند که در چند شیفت و حتی به‌صورت شبانه‌روزی نسبت به انجام تست‌های خودروها اقدام کنند، گفت: معتقدیم این کار سبب کاهش آلایندگی و آلودگی هوا خواهد شد.

آذروش در مورد صدور برگه‌های معاینه فنی جعلی نیز افزود: این اتفاق در حاشیه تهران رخ می‌دهد و یکی از دغدغه‌های اصلی ماست که امیدواریم با آن برخورد شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر