jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۸۸۹۱   ۲۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان این‌که همچنان در غرب، شمال غرب و جنوب شرق کشور با ناامنی درگیر هستیم، تاکید کرد که سپاه پاسداران، اسناد ورود تروریست‌ها از پاکستان را ارائه کرده است.

به گزارش فارس، سردار عبدالله عراقی به مناسبت سالگرد شهادت سردار نورعلی شوشتری و در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌های همه‌جانبه در جهت تامین امنیت پایدار در مرزهای کشور گفت: یکی از مولفه‌های امنیت ملی حضور نیروهای مسلح و مقتدر در سراسر کشور است که از اوایل انقلاب تا امروز توسعه پیدا کرده است و با قدرت ماموریت‌های خود را انجام می‌دهند.

وی افزود: طرح شهید شوشتری توسط خود او آغاز شد و همچنان ادامه دارد و 90 درصد امنیت به دست مردم منطقه و طوایف ایجاد شده است. طوایف، سران طوایف، مولوی‌ها و ماموستاها با سازمان‌دهی نیروهای حوزه سرزمینی در این نواحی امنیت پایدار نسبی را ایجاد کرده‌اند.

عراقی با تاکید بر این‌که نیروی زمینی، ستون فقرات سپاه و همچنان مشغول اجرای ماموریت است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است و به هرگونه تجاوز از مرزهای کشور، از طریق قانونی و مسئولان سیاسی پاسخ داده خواهد شد.

عراقی تصریح کرد: اقدامات تروریستی در پنج سال قبل، در مراکز سیستان و بلوچستان بود، اما امروز با اقدامات سپاه، ناجا، وزارت اطلاعات و سیاسیون، این تحرکات تروریستی به مرزهای کشور رفته است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: در مناطقی که همسایگان شرقی ما ساز و کار اعمال حاکمیتی ندارند، تروریست‌ها اقدام کرده و به داخل خاک همان کشور باز می‌گردند، اما نیروی زمینی سپاه ساز و کار مناسبی برای پاسخ قاطع دارد.

وی با بیان این‌که در دو هفته اخیر، اشرار به یکی از پاسگاه‌های ما حمله کردند، گفت: با همکاری مردم و قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، تلفاتی به آنها وارد شد.

عراقی افزود: تلاش داریم با مستحکم سازی مرزها و اشراف اطلاعاتی و بالا بردن توان نظامی، امنیت پایدار را در این مناطق برقرار کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین اظهار کرد: نیروی زمینی سپاه اسناد کافی از نفوذ اشرار از داخل پاکستان را در اختیار وزارت خارجه و وزارت کشور قرار داده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نیروی زمینی سپاه در سوریه و لبنان فعالیت می‌کند، گفت: نیروی زمینی سپاه در جنوب‌شرق، شمال‌غرب و غرب کشور فعال است، اما همانطور که فرماندهان سپاه اعلام کردند، سپاه به این کشورها کمک مستشاری می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر